הכוכב העולה בשמי האינסטגרם שמתעורר לחיים בלילה

אבי גבאי,

יום ראשון בערב, הגענו לרחוב הכובשים בקרבת שוק הכרמל כדי לבדוק את כוכב האינסטגרם העולה – "לילה". אחרי שהפכו לשם דבר מיתולוגי עם "הכובשים" שנמצא מעבר לכביש, החליטו קבוצת הניהול ללדת אחות קטנה ולמקם אותה ממש בהמשך אותו רחוב.

השולחן הפתוח של לילה בשוק הכרמל, מקור: יח"צ

התיישבנו על הבר ומיד אחרי מענה על כמה שאלות ששאלה אותנו הברמנית הסקרנית (על קהילת המבורגר ישראל, כמובן) קיבלנו הסבר מפורט על התפריט כולל המלצות מכל הלב. גילוי נאות, הגענו למקום אחרי פוסט של אושיית אינסטגרם בעולם האוכל, שסיפרה על הניסיון הלא מוצלח שלה לשים יד על הצ'יפס המיוחד של "לילה" ועל כמה שהיא לא תוותר עד שתטעם אותו. וכן, הברמנית הכירה את הפוסט ואמרה שאנחנו לא הראשונים שבאים בעקבותיה למקום.

לילה בשוק הכרמל, מקור: יח"צ

פתחנו עם חלאוויאת (54 ₪), לא יודע למה אבל יש משהו במילה הזאת שמשדר בתוכו שמחה. אוהבי ז'אנר הפנימיים מתמוגגים מהמנה ובהרבה מנגלים\אסאדו הוא נחשב לאזור של "המבינים" בלבד. הברמנית המליצה על המנה ואמרה שאפילו היא שלא אוהבת פנימיים נהנית ממנה מאוד. אז ניסינו והאמת, לא התחברנו. יכול מאוד להיות שאוהבי שקדים היו נהנים אבל בשבילנו היה מדובר במרקם שומני מדי שאין בו באמת בשר. הטעם היה של בשר על האש עם ניחוח ביתי ונוסטלגי, אבל לא באמת הצלחנו להתנתק מהמרקם שהיה קשה לעיכול מבחינתנו. לדעתי אפשר לחלק את העולם לשניים, כאלה שמבקשים חתיכת שומן בשווארמה וכאלה שמבקשים מינימום שומן אפשרי במנה. אני בטוח שאלו מהסוג הראשון הם אוהבי חלאוויאת.

חלאוויאת של לילה

המשכנו לסוכריות פילה שמסודרות כמו שביל לבנים אלוהי שמקשר ביניהם טפטוף בלסמי מצומצם, נגיעות של דבש ועלי חרדל מרעננים (58 ₪). מדובר על מדליוני פילה קטנים ועדינים ביותר במידת מדיום עם מעידה מינורית לכיוון מדיום וול, חבל לדעתי (טל לא התלונן). זיהינו ארומות של כבש ורק בסוף הארוחה גילה לנו השף, שמדובר בפילה של טלה – בא לי שוב לאכול את זה. המנה הייתה טעימה ביותר ובזכות המתקתקות שלה הזכירה את אחת המנות הראשונות, המוכרות והטובות בעיר – חלונות ניו יורק של הדסון בראסרי.

לילה שוק הכרמל - סוכריות פילה

משם עברנו ישירות למנת צלעות העגל. 3\2 צלעות של עגל צעיר מונחות על עגבנייה שרופה וגבעול תימין מעושן שלפני רגע כבתה האש שבערה בו (74 ₪). מידת העשייה הפעם הייתה מדיום מושלמת והביס שחילצנו בידיים מהמנה היה עסיסי ומלא טעם בדיוק כמו שצריכה להיות צלע על האש. זוכרים את אלו ששמים שומן בשווארמה ואוהבים שקדים? אני מנחש שכשהם אוכלים צלעות, הם לא משאירים דבר מלבד העצם. אנחנו בכל אופן אכלנו בעיקר את הבשר ולכן המנה חוסלה במהרה. המינוס היחיד במנה הוא התמחור שלה, אני לא יודע אם מבחינת וואליו פור מאני 74 ₪ זה מחיר מתאים למנת 2-3 צלעות, אפילו כאלה צלעות.

צלעות של לילה שוק הכרמל

היות והטייטל מחייב, היינו חייבים לנסות את ההמבורגר (51 ₪ עם צ'יפס). הברמנית הרימה גבה והורידה את הציפיות אבל אנחנו בהחלט יכולים להכריז על הפתעת הערב בגזרה. ההמבורגר היה אחד הטובים שאכלנו לאחרונה. מדובר על קציצת 150-170 גר' (כן קצת קטן) המורכבת ממכסה אנטריקוט, שייטל ואונטריב שמבטיחים רמת שומן נאה וטעמי בשר טובים. ב"לילה" שידכו לזה רוטב מיוחד העשוי ממיונז, קורנישונים טחונים ובצל ויצרו אחלה של ביס, שמרוב שהיה בכמות גדולה, האפיל בעיני קצת על הבשר. אחת הנקודות הבולטות שהיו במנה הייתה הלחמנייה. על פניו לחמניה רגילה אבל סוף סוף מקום ששורף אותה בלי לפחד, עד כדי שכבה קשה של קראסט פנימי שנותן טעם מעושן בכל ביס וביס, כן ירבו. כמה טוב היה ההמבורגר? עד כדי כך שהזמנו עוד אחד והתענגנו על כל ביס וביס.

ההמבורגר של לילה בשוק הכרמל

חשבתם שנשכח את הצ'יפס? אין סיכוי. אז במקרה או לא, טל ואני היינו אלו שעשו את "מבחן הצ'יפס הגדול", הזדמנות טובה לבדוק צ'יפס חדש. הצ'יפס של "לילה" הוא בסגנון התפוצ'יפס ולבעלי זכרון טוב אפילו בסגנון "Ruffles". מדובר על דפי תפ"וא דקים בחיתוך זיגזג, בדיוק על גבול העובי בין צ'יפס דק ושביר לבין צ'יפס עבה יותר וסמרטוטי. אני פחות אהבתי כי אני אוהב להרגיש "בשר תפו"א" אבל טל נהנה וחיסל כל צ׳יפס שנקרה בדרכו.

לסיכום החוויה

"לילה" מקום נעים וטעים לבלות בו. השירות מקצועי ואדיב, האוכל טעים ומזמין והאלכוהול מרים את האווירה כמו תמיד. סוכריות הפילה וההמבורגר הם ללא ספק המנות המנצחות שלנו ויחד עם הצ'יפס מדובר על אחלה של ארוחה, בטח ובטח כשמנת ההמבורגר במחיר כל כך משתלם. ללא ספק נחזור לשם בשעות קצת יותר מאוחרות כדי להנות מהאווירה הייחודית של המקום.

שם: לילה. כתובת: הכובשים 55, ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה', ש' 19:00 – 23:45

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי