מיטבר – יאנה ודנה נפגשו לחווית בשרים במוסד מכובד

יאנה קוקס,

יאנה: "אני ושף הבית של  קהילת המבורגר ישראל, גיל בר, מאוד מתלהבים מהמיט-בר, אבל בדרכים שונות. אני משוגעת על הספריבס ברוטב תפוזים וצ'ילי, והוא תמיד מדבר על מנה זוגית עשויה היטב של סטייק פורטהאוס 800 ג'. בגלל זה היה לנו קצת מוזר ללכת למסעדת מיטבר לטעום המבורגרים דווקא, אבל האמונה שלנו במסעדת מיטבר הייתה חזקה והמחוייבות שלנו לקהילה קדמה לכל, אז גייסנו למשימה כמה חברי קהילה ויצאנו לדרך".

מיטבר תל אביב

מיטבר – נעים להכיר

דנה: "זו הפעם הראשונה שלי במסעדה למרות שאני מאוד אוהבת מסעדות, אחד הדגשים הכי חשובים לי זה האסתטיקה של המקום והחוויה שהמקום מייצר, לכן קצת התאכזבתי תחילה וחשתי כי המקום חייב מתיחת פנים לאור העיצוב השמרני והמיושן".
יאנה: "את מיטבר אני פוקדת כמעט מידי שבוע, לאכול מהספריבס המצוינות. תמיד ידעתי שיש סטייקים טובים במסעדה, אבל היה לי קשה לוותר על המנה המתוקה, הנימוחה והשמנונית הזאת, גם לא לערב בודד על מנת לטעום דברים חדשים. חשוב לציין שבמסעדת במיטבר אין מעידות וכל ביקור הוא מעולה ותמיד באיכות גבוהה על פני השנים".
גיל: "תראו מדובר במקום שפועל כבר 15 שנים וכל הכבוד להם שהם יציבים ושהם מחזיקים מעמד בשוק כזה הפכפך".

התחלנו בטי-בון זה כבר סימן טוב

דנה: "טוב וידוי קטן, הייתי צמחונית למשך שנתיים ממש רוחניקית מעופפת, שעושה מדיטציות, חושבת על שלום ואחווה ולא מעלה בדעתה לאכול בשר. רק כשהתחילה לי אנמיה, אימי הפולניה ניצחה ולשמחתה חזרתי לאכול בשר. עד היום קשה לי עם בשר אדמדם שמזכיר לי כי מדובר באכילת בע"ח. זו הסיבה לכך שאני אוטומטית תמיד בוחרת במידת עשייה וול-דאן. בדיעבד אני לא מבינה איך מנעתי מעצמי את אחד מתענוגות החיים – המבורגר".

הטי-בון של מיטבר

יאנה: "התחלנו עם מנה זוגית של T-Bone 800 ג' אשר כללה שתי מנות ראשונות, שתי תוספות, פעמיים שתייה וקינוח אחד, כך שהדיל היה משתלם למדי. מיותר לציין כי המנה הייתה הרבה יותר מזוגית, גם אם לוקחים בחשבון את המשקל של העצם והבשר שמצטמצם בצליה, עדיין יש כמות בשר מכובדת למדי. לאחר מעט ניסיונות שכנוע והפעלת לחץ פסיכולוגי מתון על דנה, הזמנו במידת עשייה מדיום וקיבלנו בדיוק את זה: גם הפילה וגם הצד של הסינטה היו נהדרים, פשוט בשר טוב ובלי קשקושים מיותרים".

דנה: "למרות תחנוניי לחתיכה קטנה מן הסטייק שום דבר לא עזר. השף גיל בר שכנע אותי לטעום סטייק אדום לגמרי ושתי הבנות בשולחן לרגע לא חשבו אחרת – וכך העזתי. טבלתי בהמון רוטב שמנת פטריות, שהיה מצוין לדעתי, אחד הרטבים אם לא ה-! כל ביס היה טעים. שלא כהרגלי, אכלתי סטייק שמרקמו היה רך לגמרי. הבשר הרך אפילו השתלב טוב יותר עם הרוטב והקל על הלעיסה. תזכורת עצמית: אהבתי מידת עשיה מידיום!?

יאנה: "רוטב שמנת פלפלת היה נחמד אבל רוטב השמנת פטריות היה פשוט מדהים, אני מוכנה לאכול אותו בכפות. למנה ראשונה אכלנו טרין כבדי עוף נהדר שהגיע עם לחם רך ולא עם טוסטונים כמקובל, מה שהפתיע אותי, פיסת הקונפי אגס הייתה ממש קטנה לטעמי. בנוסף טעמנו גם קרפצ'יו פילה בקר שהיה טעים עם הפרמז'ן."

ההמבורגר של מיטבר

דנה: "בסוף הגענו גם להמבורגרים: אחד עם גבינת אמנטל ובייקון, והמבורגר שני עם בצל מטוגן. לראשונה טעמתי את השילוב הזה של גבינת אמנטל ובייקון והתאהבתי בשילוב".
יאנה: "כוכב הערב האמיתי לא אכזב לשניה, לא שציפיתי למשהו אחר מהמיטבר, אבל הבשר היה הכי עסיסי ושמנוני, הלחמניה היה פריכה וטעימה, המיונז החריף שלהם היה מעולה והתוספות (בייקון ואמנטל) היו נדיבות. פעם אחר פעם אני נוכחת שההמבורגרים הכי טעימים נמצאים דווקא במסעדות בהן להזמין המבורגר נחשב כמעט בזבוז, ליד כל הבשר המשגע הזה". זהו בהחלט ההמבורגר הכי טוב בתל אביב, 10 מתוך 10 במדד יאנה".הצ'יזבורגר של מיטבר

התוספות שליד

יאנה: "הצ'יפס והפירה שהגיעו עם המנות היו פשוטים וטעימים, בדיוק מה שציפיתי לקבל".
דנה: בזכות המון המון חמאה הפירה היה מאוד קטיפתי ומעליו נח לו בצל קריספי מטוגן שהיה טעים ביותר".הפירה של מיטבר

סיכום החוויה

דנה: "למרות המחיר הגבוה, הסטייק היה טוב ורוטב השמנת פטריות היה מצוין. הכי הפתיע אותי השילוב של התוספות גבינת האמנטל והבייקון בהמבורגר. מעכשיו אזמין עם תוספות אלה בכל זמן שאיני סועדת עם שומרי כשרות. בהחלט אחזור לשם בקרוב, אבל יאללה לעשות קצת מתיחת פנים במקום.

יאנה: "אם אתם מוצאים את עצמכם מול התפריט של מיטבר ומתלבטים אם להזמין המבורגר או סטייק…ובכן, פשוט תזמינו את שניהם, ההמבורגר באמת שווה כל ביס. אין לי ספק שבפעם הבאה שאני אקפוץ למיטבר אני אוותר על הספריבס לטובת ההמבורגר, אוקיי, אולי לא בפעם הבאה, אבל בזאת שאחריה. מבטיחה".

"הו מיטבר, אהובתי, מחמל נפשי, מסעדות בשר נפתחות ונסגרות, אבל את תמיד נמצאת שם בשבילי, טעימה ואיכותית בדיוק כמו בפעם הראשונה".

שם: מיט בר. כתובת: שדרות ח"ן 52, ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 17:00 – 24:00, ש' 19:00 – 01:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי