המקום החדש שימיס לכם את הלב

ארתור רוטנברג,

תל אביב היא עיר ללא הפסקה ומי שמפסיק להמציא, להתחדש ולהקשיב לקהל שלו נעלם מעל פני האדמה (בהקשר של קולינריה כמובן). לכן כאשר Street Chef עשו מהפך והפכו ל Melt Room היינו חייבים לבוא לבדוק למה. באיטרציה הקודמת המקום הגיש גרילד צ'יז סנדוויץ מטורף. באיטרציה הנוכחית, לאחר תגובות מהקהל השתנה הקונספט והלך יותר לכיוון מנות בשר עם כמות מטורפת של גבינה.

התפריט החדש מתחלק לשלושה חלקים (ועוד חלק "סודי") – מנות בלחמנית המבורגר, לחמניות ענן ומק אנד צ'יז. בתפריט ה"סודי", שניתן למצוא בהזמנות online או לבקש יפה מאוד במקום, ניתן למצוא מספר מנות המבורגרים ש melt room מנסים “להילחם" עימן בשכנים המפורסמים שלהם. התפריט כל כך מלא בדברים טובים שהיה קשה מאוד להחליט מה לקחת. הכל נשמע כל כך טוב, בסוף הצלחנו להתפקס על כמה מנות תוך כדי הבטחה לחזור לטעום מהאחרות.

לראשונה הלכנו על מנה שנשארה עוד מימי ה Street Chef – סליידרס גבינות(36 ₪). זוג לחמניות ענן עם רוטב עגבניות, מוצרלה, צ'דר ומעל פרמז'ן. הלחמניה עצמה מדהימה, רכה, מלאה בטעם ועוד עם הפרמז'ן מעל. תענוג של פחמימה. המילוי, לטעמי, היה קצת לוקה. הטעם של הרוטב עגבניות לא היה חזק מספיק. מתיאור המנה יש ציפיה לקבל משהו כמו טעמי פיצה אבל זה לא קורה.

אחרי זה הגיעו העיקריות, קודם הפיליצ'יז אסאדו(48 ₪) – לחמניית המבורגר עם אונטריב מפורק עם מלא גבינה מעל, ירקות טריים ורוטב פיקנטי. כמו במנה הקודמת, הלחמניה פה מדהימה (לחמניה אחרת). היא מתקתקה, היא קלויה קלות על הפלאנצ'ה. תענוג של פחמימה. הבשר בפנים מטופל היטב, הגבינה עשירה אבל קצת חסר טעמים. החריפות בקושי מורגשת והטעם הכולל קצת משונמך פה. יש פה פוטנציאל רב אך הוא לא ממומש עד הסוף.

העיקרית האחרונה היא המלך של התפריט ה"סודי" הלא הוא הצ'יזבורגר המושחת(65 ₪) – קציצה בגודל 200 גרם בלחמניה, תערובת גבינות, סלייסים קריספיים של קורנדביף ורוסטביף. כשמדברים על צ'יזבורגר, ככה הוא צריך להראות. לא פרוסת גבינה מסכנה ששמים כמעט בכל מקום, אלא רוטב גבינה מהמם שנשפך מכל עבר וניגר על הידיים עד המרפק בזמן שאוכלים. זה צ'יזבורגר! במקרה של מלט רום, יש להם את הצ'יזבורגר הכמעט מושלם. נציין לטובה שוב את הלחמניה המדהימה – תענוג של פחמימה. הבשר טוב מאוד, עשוי מדיום/מדיום וול נפלא. טעם בשרני נדיב מאוד. הסלייסים הקריספיים מוסיפים נגיסה מהממת למנה והרוטב גבינות מושלם. אז למה המנה לא מושלמת? יש פה כשל באיזון טעמים. למנה מליחות מאוד גבוהה שהלחמניה המתוקה לא מצליחה לנגד. זה המחסור היחידי שמצאתי במנה הזו. לכל המרכיבים האינדיווידואלים יש טעמים נפלאים ואי אפשר שלא להרגיש באיכותם, רק קצת לא מאוזן.

לצד העיקריות הגיע גם צ'יפס קריספי עם קטשופ ואיולי הבית. חם וטוב, אי אפשר לבקש יותר מזה. אחרי כל זה העזנו לקחת קינוח וטרפנו סליידרס נוטלה(30 ₪) – שתי לחמניות ענן מלאות בנוטלה, מרשמלו, חלווה וכל העסק אפוי בתנור. האם אמא של כל מנות הסמורס שאי פעם טעמתי. תענוג של פחמימה ממולא בנוטלה ומרשמלו. סיום מעולה.

לסיכומו של עיניין, Melt Room מרגיש כמו משהו חדש ומיוחד בנוף התל אביבי. למרות שרוב הדברים כבר הכרנו בתצורה כזו או אחרת, פה מרגיש משהו חדש ושונה במקצת. משהו ששווה לשמר אותו ושווה לבקר אותו.

שם: Melt Room. כתובת: אבן גבירות 24, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פתיחה: א'-ד' 11:00-22:00, ה' 11:00-23:00. 

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי