את ההמבורגר הזה תצטרכו לאכול עם צ'ופסטיקס

טל קורנס,

בשבועות האחרונים שמתי לב לכמה פוסטים שהועלו בדף הקהילה על ידי עוקבים אדוקים בנוגע להמבורגר בדוכן של מיאזאקי בשוק צפון. חשבתי לעצמי, עוד פעם מסעדה שדוחפת המבורגר בכוח לתפריט? אבל השף שם הוא יובל בן נריה (טאיזו ויא-פאן) אז אולי בכל זאת יש שם פוטנציאל… התעוררתי משנת החורף שלי ושמתי פעמיי אל הלא נודע.

מיאזאקי - צי'זבורגר מטריף!

אספתי את דור, הצלמת האישית שלי, והגענו אל הדוכן הממוקם באחת הפינות של שוק צפון. לא אשקר שחששתי מעומס במקום בעקבות חג הפסח האכזר, אך למרבה ההפתעה השוק היה ריק באופן יחסי וזכינו להזמין במהרה ללא תור. בואו נתעכב רגע על התפריט. הוא מורכב מארבע מנות ראשונות, שלושה סוגים של המבורגרים וארבעה ראמנים. בהתחשב בעובדה שמדובר במסעדה יפנית שעל פי רוב מזוהה עם ראמנים יש כאן ייצוג מכובד מאוד של המבורגרים שמעיד נאמנה על העתיד לבוא. ההמבורגרים מתחלקים לשני סוגים, ה"סטנדרטי" שמוגש בלחמנייה וה"מיוחדים" שמוגשים ללא לחמנייה על מצע ראמן. דור בחרה ביאקי-בורגר (52 ₪) ואני הלכתי על הצ'יזבורגר (58 ₪) ובנוסף למנה ראשונה בחרתי בתירס צלוי בחמאת מיסו (18 ₪).

פותחים רגוע

נתחיל במנה הראשונה, כל מי שמכיר אותי יודע שאני מת על תירס ולכן לא היה צל של ספק שאני אבחר בו למנה ראשונה. התירס נמשח בחמאת מיסו ובעת צלייתו זורקים מעליו טוגרשי, גבינה כחולה וסוחטים מעט ליים. וואו! פיצוץ של טעמים שהזכיר לי את התירס האגדי של קפה הוואנה בניו יורק. היה שם הכל, מלוח, מתוק ועקצוצי הגבינה הכחולה. פשוט תענוג לחך. חד משמעית אני ממליץ על המנה הזאת והייתי חוזר למיאזאקי רק בשבילה וזה עוד לפני שהגענו להמבורגרים.

מיאזאקי - התירס הכי טוב בעיר

אחרי שחיסלתי את התירס הגיעו צמד ההמבורגרים. דור מיד תפסה את היאקי בורגר טוב המראה וחיוך גדול מילא את פניה בעודה נוגסת בו אט-אט. ברור שביקשתי ממנה לטעום ולאחר מסע שכנועים קצר יצא גם לי לנסות את המנה. לבשר היו טעמים מעושנים חזקים במיוחד היות והוא (וגם התירס המופלא) נצלים על גחלי עץ אלון יפניים המיובאים במיוחד מיפן. בנוסף מידת העשייה שביקשנו (מדיום) הייתה מדויקת, רוטבי הברביקיו והמיסו היפני השתלבו נהדר וחמוצי הקימצ'י נתנו את החותם על מנה מאוזנת ומצוינת.

הרגע הביזארי של הערב בחסות מיאזאקי

לצד כל הכיף הזה הוגשה עוד מנה לשולחן. הייתי אומר שהיא עוף מוזר (למרות שמדובר בבקר). כפי שניתן לראות הונחה בפניי קערה שבתחתיתה חסה, מעליה אטריות ראמן עבות ברוטב גבינת צ'דר ופלפל שחור ומעל ההזיה המתוארת ישב לו המבורגר.מיאזאקי - המבורגר מטריף!

בשלב זה בהיתי במנה ואז שאלתי את אחד העובדים איך לעזאזל אוכלים את זה. התשובה שקיבלתי הייתה "צ'ופסטיקס". מה?! מי אוכל המבורגר עם צ'ופסטיקס? הוא רציני? הסתכלתי על דור והייתי בטוח שהוא מסתלבט עלי. הבחור הגיש לי צ'ופסטיקס ואני (מרגיש אידיוט, אבל למי אכפת) התחלתי לחתוך את ההמבורגר בעזרתם. ההמבורגר התפרק בקלות תודות למידת העשייה המושלמת וזללתי את חתיכות ההמבורגר בשילוב אטריות הראמן במהירות כמו יפני שנולד עם צ'ופסטיקס ביד.

מיאזאקי - המבורגר מטריף!

המנה הייתה מצויינת וייחודית בצורה בלתי רגילה. מעולם לא נתקלתי בדבר כזה. אטריות הראמן הרגישו כמו גרסה יפנית ומוצלחת במיוחד של מק אנד צ'יז. הבשר על טעמיו המעושנים היה גם רך מאוד וגם מעט קראנצ'י תודות למעטפת שנשרפה במידה הנכונה והשילוב ביניהם עשה לי טוב על הלב ועל הבטן.

לסיכום

במבט ראשון מיאזאקי עושה רושם של עוד דוכן ראמן במתחם עמוס במסעדות, אבל אם תתקרבו מעט ותסתכלו ממש טוב תוכלו להבחין בגאונות ושמה המבורגראמן (ככה אני קורא לזה בסדר?!).
נהניתי מכל רגע וללא ספק אני עוד אשוב לשם. רוצו לטעום!

נ.ב תלמדו לאכול עם צ'ופסטיקס לפני (אהמ אהמ דור…)

שם: מיאזאקי . כתובת: ראול וולנברג 20, שוקצפון, ת"א. כשרות : לא כשר. שעות פעילות: א'-ה'  11:00-22:00, ו' 12:00-16:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי