מה קורה כשקבב רומני מחליט להתחפש להמבורגר?

שי שוורץ,

השעות היפות ביותר של הכרמל מרקט הן שעות הצהריים של ימי שישי הקיציים. ריחות מדהימים, אנשים צבעוניים ומגוון משגע של מאכלים איכותhים ממטבחים שונים. בין כל ההמולה אפשר לשמוע את קולה של אורית במגפון ואם תתקרבו לראות על מה כל המהומה, תגלו קבב רומני מלא שום שיעיף אתכם לאוויר. למה אני בכלל מספר לכם את זה? כי עכשיו יש גם המבורגר עם מלא שום. ואני חייב לבדוק אם הוא טוב לפחות כמו הקבבים של מיטש!

מיטש - המבורגר בסגנון קבב רומני

שישי של מיטש-בורגר!

שישי האחרון היה בדיוק כמו זה שתיארתי לכם, אבל דבר אחד קטן נוסף לכל הסיפור ולא, לא מסכה, לזה כבר התרגלתי. מסעדת מיטש מוכרים מיטש-בורגר בפיתה! לא המבורגר סטנדרטי כזה עם שאר ירקות וטופינגים, לא ארוז בלחמניה שנצלתה קלות ולא, לא טעמתם משהו כזה עדיין! הגעתי למיטש בשעות הצהריים, חלל המסעדה מלא בחיוכים כאלה שרק אוכל מענג יכול להעלות על הפנים. התיישבתי על הבר עם זוגתי והמתנתי לאוכל בזמן שאני נהנה מהעובדת המקצוענית של מיטש מצלחתת מנה אחרי מנה באהבה גדולה. לפתיחה לקחנו צלחת חמוצים (6 ₪), טעימה של איקרה וכבד קצוץ (18 ₪) עם ערק לימונדה, מרענן. כמובן שהזמנו גם שני מיטשים לנשנוש כי זה חטא להגיע למיטש ולא לאכול קבב. מיטש אגב, למי שהתקשה לעקוב, זה "קטן" ברומנית. כך מכנים הרומנים את הקבבים המענגים שלהם. לעיקרית הזמנו כמובן שתי מנות של מיטש-בורגר בפיתה במידת עשייה מדיום – קציצת בשר במתכון סודי של השפית אורית, עם רוטב מיונז מוג'דיי ובצל מטוגן (49 ₪ בארוחה עם צ'יפס ושתייה).

התפריט של מיטש

טעימות מרומניה

התחלנו עם לגימה מהלימונערק שפתחה לנו את הצ'אקרות ולמזלי הם זריזים שם במיטש, ברגע הוגשו הראשונות שהזמנתי. החמוצים – חמוצים רומנים אורגינל מלאים בשום ועשויים נפלא. הכבד הקצוץ קצת שונה מפטה הכבד שהתרגלתם לאכול במטבחים האירופאים והוא חצוף יותר בטעמיו ובעיני זה מבורך. אם יש לי משהו אחד להגיד עליו, הוא שהייתי מעדיף לקבל אותו עם לחם קלוי ולא חלה טרייה. הסיבה היא שהחלה מעדנת את הטעמים בעוד שלחם קלוי או טוסטון יכלו להעצים את החוויה והמרקם של הביס. והאיקרה, בתור רומני מעולם לא התחברתי לאיקרה בבית, אבל האיקרה של אורית העמידה את הרומני שבי במקום, אותה דווקא מאוד אהבתי עם חלה טרייה וחמה.

נשנושים של מיטש

מיטש'ים – זה הדיבור!

מהר מאוד זרמו לשולחן גם שני מיטש'ים עם מלא בצל מטוגן. וואו כמה שהם עסיסיים וטעימים! הקבבים הרומניים של אורית מלאים בשום, בשומן ומתובלים משגע. כמה שזה ממכר, אני חושב שאם יגישו לי קערה כזאת, אני אחסל אותה כמו צ'יפס טוב, כזה ממכר! אכלתי לא מעט קבבים רומניים בחיי, מהבית, במטבחים רומניים בארץ וברומניה ומזרח אירופה. בעיני, המיטש'ים של אורית תופסים מקום מכובד מאוד בפסגת הסקלה!

מיטש - קבב רומני כהלכתו

המיטש'בורגר – ביס עמוס בכל טוב!

אין ספק שאורית יודעת להאכיל, בזרימה מדויקת הגיעו שתי פיתות המיטש-בורגר המיוחל מיד אחרי ביס המיטש האחרון. הפיתות הוגשו בתוך שקית קרטון כיפית לצד שתי שקיות צ'יפס עיגולים מפנקות! כמה תמונות וניגשנו למלאכה. במבט ראשון, המנה ויזואלית הזכירה לי פיתה של על-האש עם החברה. חוטפים המבורגר מהגריל שמים בפיתה שהוכנה מראש עם איזה ממרח מינימלי ונהנים מהאווירה. אבל הביס הראשון הוכיח לי כמה מראה יכול להטעות. ביס עסיסי, עמוס טעמים של קציצת המבורגר טובה עם רוטב מיונז שום עשיר וכל הטוב הזה נספג עם השומן בפיתה ויוצר מכלול מצויין וכיפי בפה!

מיטש - המבורגר בסגנון קבב רומני

מה שחסר לי במנה הוא איזון חמיצות קל. רסק עגבניות חמצמץ, מעט מלפפונים חמוצים או כל רעיון אחר, באיזון הנכון כמובן, יכולים לשדרג את המנה. אין פה מנת המבורגר קלאסית בין שתי לחמניות, אל תצפו גם לקבל את הטעמים שאתם מחפשים בהמבורגר קלאסי. יש פה מנה מיוחדת, קציצת המבורגר ייחודית, רוטב שום משגע ומיוחד. והכי כיף, בגלל כמות השומן הגבוהה הטעמים נספגים בפנים הפיתה ויוצרים ביס נפלא שאתם פשוט חייבים לנסות! פעם הבאה שאתם בכרמל, תעצרו למיטש'בורגר, לא תצטערו. אה, ולא לשכוח לנשנש איזה מיטש' או שניים!

***המסעדה נסגרה***