המזללה מציגה המבורגר קובנה – יאנה קוקס לא מתחרטת לרגע!

יאנה קוקס,

ברגע שראיתי את הפוסט של אסף שטרן על המזללה, ידעתי מה היעד הבא שלי. אני יכולה להרחיב בהסברים ואני יכולה לנסות לתרץ למה, כמה ואיך – אבל בוא נסכם בזה שיש דברים שפשוט הולכים עליהם וזהו.

"הקובנה של צביה" מבית המזללה

כל מי שניסה אי פעם את "הקובנה של צביה" במזללה, כבר יודע שהלחמניה פה תהיה מנה בפני עצמה. מדובר בלחם מטוגן, פריך ומפוצץ בחמאה. הפיתוי לנסות את השילוב של השלמות הזאת עם מה שבמזללה יודעים לעשות עם בשר רק גדל כשקראתי את רשימת התוספות המכובדת: איולי קוניאק, בצל מקורמל, צ'דר, כבד אווז וביצת עין (קשה להישאר אדישים לרשימה עתירת קלוריות וטעם שכזאת). ההמבורגר מופיע בתפריט הספיישלים של המסעדה, מחירו 95 ש"ח והוא מגיע עם תוספת צ'יפס. המלצר מיהר לציין שהקציצה עצמה היא 120 ג' בלבד, אבל המנה משביעה מאוד (לא שציפיתי למשהו אחר עם כל התוספות האלו).

המזללה, המבורגר קובנה - לשמנים בלבד

הזמנתי קובנה-בורגר אחד במידת עשיה מדיום ולא ויתרתי על ביצת עין, למרות שאני לא מתה על התוספת הזו. ביס אחד והתאהבתי! במסעדה של השף מאיר אדוני לא מתקשים להוציא קציצה בגודל הזה במידת עשייה מדיום מושלמת. הקציצה עסיסית, שמנונית ועם ניחוח מעושן. הביצה השתלבה טוב, הרוטב היה מדהים והלחמניה החרוכה עטפה הכל היטב (ועדיין הפכה לסמרטוט לקראת הסוף, המנה הזו פשוט מטפטפת). לא הייתי אוהבת את המנה הזו יותר גם אם הקציצה היית 200 ג'. יש דברים שצריכים לבוא במנות קטנות.המבורגר קובנה של המזללה

המנה יקרה. מאוד. לא הייתי אוכלת אותה באופן קבוע, אבל שילמתי בכיף בשביל משהו שטועמים פעם בחיים. I regret nothing !!!

נ.ב. – תשאירו מקום לקינוח!

אושר מתוק בסן דייגו – טארט פקאן קלאסי, בננות מקורמלות בחלב מרוכז, קרם ריבת חלב, ויניגרט אספרסו וקלואה, גלידת וניל. כי למרות ההמבורגר המפלצתי מלא כל טוב, חייבים לסים עם משהו מתוק בפה, וכמובן שעדיף שזה יהיה עתיר טעמים. שילוב מעולה של מרכיבים מפנקים במיוחד וצלחת שיכולה להיות מיני-ארוחה מותקב בפני עצמה.המזללה - אושר מתוק בסן דייגו

לסיכום החוויה

לא מדובר בהמבורגר פשוט, ובוודאי שהוא לא מתאים למי שמגדיר את עצמו "קצת רעב", וגם המחירים פה לא זולים – אבל, וזה אבל גדול – שווה כל רגע התענוג הזה, וקשה לי להאמין שיש משהו שיכול להשתוות להמבורגר קובנה של המזללה, וזה עוד בלי לדבר על הקינוח.

*** המסעדה נסגרה ***