WTF-בורגר מגיע למזנון – האם הישועה תגיעה ממטבחו של אייל שני?

טל ארליך,

קרה מקרה והחלטתי להתמקצע בשיווק ואנליטיקות. הגעתי ל-MeetUp בנושא בשלהי יום רביעי ברמת החייל והחלטתי שאני חייבת לנצל את המאורע כדי לנדוד למזנון המפורסם של אייל שני. הרי כל דבר שיוצא מהפה שלו הוא בסגנון WTF. אז גם המבורגר במידת עשייה רייר שמוגש בפיתה לגמרי נכנס בקריטריונים, לא? התמכרתי לעונה הנוכחית של מאסטר שף והייתי חייבת לבדוק האם הטעם נכנס לטירוף המתעתע שלו.

מזנון של אייל שני - המבורגר שף ברמת החייל

בעודי ברחוב הנחושת, אני מבחינה בשלט שחוק וישן שהכי קל לפספס, כמו של מסעדת פועלים בת 60 שנה, שלט צנועה עם מילה אחת בלבד – "מזנון". מתקרבת ולא בטוחה האם אני במחוז חפצי, אך בכל זאת עזרתי את האומץ ונכנסתי. מקבל אותי עובד שמקבל הזמנות בקופה, הכי מקסים שיש. הוא המליץ לי על המנה האהובה עליו, בצורה אירונית ובדיוק למטרה שלשמה הגעתי – "אמבורגר" (44\47 ₪ עם ביצה).

מזנון של אייל שני - העגבניה שמחכה

התיישבתי בפינות הישיבה המוזנחות, תוהה אם זה חלק מהאלמנט העיצובי. שלטים שכתובים בכתב יד, כיסאות ישיבה בסגנון חטיבת "הפרדס" אור יהודה ששוברים את האחוריים. אני לא חושבת שציפיתי לאכול מנה של מישהו כמו שציפיתי לזו שעתידה לבואמבפנים עובדי המטבח עובדים בראבק, עגבניות, כרוביות: הכל מעלה אדים מעלי חשק, העובדים צועקים את שמם של הסועדים, מה שמקפיץ אותם מעט. אחינו, אתה מגיע לוואחד ווליומים. ואז סוף סוף, צעקו את שמי. טלללללללללל!!!!!!!!! קפצתי ודילגתי להביא את הפיתה המיוחלת שלי.

אמבורגר של מזנון

יאללה קרחנות.

קיבלתי פיתה, בתוכה קציצה עגולה טבולה, מכוסה ומגולגלת בפלפל גס גס, ביצת עין, איולי, שמנת, מלפפון חמוץ. תוהה איך קציצה גדולה שלוקחת 60% מהפיתה יכולה לטעום לי בפה, לוקחת ביס. טועמת. פלפל, פלפל גס שמשתלט על כל הבלוטות בפה שלי, נכנס לי בשיניים ומעביר לי תחושה לא נעימה שלא הכרתי בעבר. ביצת העין התפוצצה ונמרחה לי על היד והחוצה, הפיתה נקרעה. למה אין כאן מלח? חשבתי לעצמי. חוסר האיזון בטעמים של הפיתה היה ברמה שלא נתקלתי בה, ולא מצפה ממסעדת שף, עממית ככל שתהיה, שלוקחת לי 47 ₪ על הפיתה החמודה שלי. למה יש חשיבה שקציצה עגולה יכולה להיכנס בטבעיות לפיתה? איפה חווית האכילה שלי? על מה לעזאזל כל ההייפ?! אייל שני, איך דיבוריך על גאונות ואלוהות לא הגיע אלי לפה? מצטערת אבל מקומו של המבורגר הוא בלחמניה, עשירה בחמאה, מתוקה וקלויה.

ההמבורגר של מזנון - הרבה פלפל!

הלכתי לדלפק, מובכת. ביקשתי להחליף את המנה כי היה המנה הייתה עד כדי כך לא לטעמי, כך שנעלם לי כל חשק לאכול אותה. הבחור המקסים ביקום אמר לי, בטח ברור מה בא לך?? מה שתרצי. לקחתי את המנה האהובה הבאה עליו.. נתח קצבים, עגבניות, בצל צרוב וטחינה. לצערי לא זכרתי לבקש שיורידו את מינוני הפלפל.

זמן קצר לאחר ההזמנה קיבלתי את מבוקשי, המנה הזו כבר הגיעה עם טעמים הרבה יותר ברורים ומאוזנים. ראית שיש מטרה לכל חומר גלם שהונח בפיתה. הבצל שהביא מתיקות, הטחינה שתרמה לרטיבות, העגבניות שאני לא כזה עפה עליהן אבל היו נחמדות. לאחר שגם פיתה זו נקרעה ולא הצלחתי למצוא את הבשר, חפרתי בידי וטעמתי את נתח הקצבים לבדו. הנתח שלא תובל, טעמו היה כמו... לא בטעם שמעניין לפרט. שטוח זו כנראה המילה.

אדום מדמם של מזנון

העליתי אותו למעלי הפיתה כדי לקבל ביס אחיד, ואז הוא כבר היה בסדר. עדיין הפלפל שלט, אבל היה איזון יותר טוב בין הטעמים השונים. יש בעיה מהותית בהרכבת המנות, ברגע שאני מקבלת את כל הפריטים מונחים בשכבות, מה שמתקבל זו חוויה מאכזבת ומפורזת כלקוחה. לא מזנון. אני לא מעוניינת לדחוף את הידיים שלי לתוך הפיתה ולסדר לי ביס.

מזנון – האם הפיתה שווה ריצה?

לסיכום, לא יודעת אם צריך לסכם. אני לא אחזור כבר למזנון. חנקו אותי. תרתי משמע. 

ובמדדי ה-WTF הרשמיים:

  • מבחן המופרכות: 8
  • איכות, דיוק, וטיפול בבשר: 5
  • מבחן הטעם: 3

אדום מדמם בפיתה - מזנון

שם: מזנון. כתובת: הנחושת 1, רמת החייל, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 12:00-23:00, ו' 12:00-17:00, ש' 13:00-23:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי