הוזמנתי לטעום את ההמבורגר של הצפון הישן, ונדלקתי על הקרפצ'יו הצמחוני

אור שוחט,

באמצע איזור הבילויים של הצפון הישן בת"א ישנו בר בשם הצפון הישן, שהאווירה בו כאילו לקוחה משוק הפשפשים. אתמול סיפרו לי שמגישים שם גם המבורגרים, אז החלטתי להוסיף עוד מקום לרשימת ההמבורגרים שלי.

המבורגר הצפון הישן, צילום: אסף קרלה

בתור חובב המבורגרים ידוע הזמינו אותי לטעום את ההמבורגר שעליו תוכלו לקרוא בהמשך. מעיין קיבלה את פני בחביבות ושאלה מה אני רוצה לשתות. כמובן שעניתי "את הקוקטייל שמצטלם הכי טוב בבקשה". קיבלתי קוקטייל שכאילו נרקח במיוחד בשבילי: וודקה עם ג'ינג'ר ביר, דבש, צ'ילי וכוסברה. לא חריף מדי, אבל כן נותן עיקצוצים כאלה אחרי כל שלוק מר-מתוק. הערב כבר התחיל טוב, אבל מה שהיה עוד יותר מעניין להפתעתי, אלו המנות הראשונות הצמחוניות.

קוקטייל הצפון הישן

מנות ראשונות

בד"כ אני מחפש את המנה הראשונה בתפריט שנראית לי פחות מוכרת, כזאת שקשה למצוא במקומות אחרים. חציל בטחינה יש כמעט בכל מקום, אבל פה כל המנות הראשונות נראו לי מעניינות. כל אחת עולה 19 ₪, ואפשר לבחור 3 ב-51 ₪, אז החלטתי לבחור 3 ולהשאיר את האחרות לפעם הבאה. הזמנתי ארטישוק איטלקי על ציזיקי, סלק עם אגוזים וגבינה כחולה, וקרפצ'יו עגבניות קונפי. גם הסלק והארטישוק היו טובים מאוד, אבל הקרפצ'יו עגבניות זה משהו שבאמת לא טעמתי לפני. הוא ממש הזכיר קרפצ'יו אמתי! הייתי פשוט בהלם כשטעמתי את המנה הזאת, ואם הייתי צמחוני הייתי בא לפה כל יום רק בשבילה. מדהים.

הצפון הישן - מנות ראשונות

המיני בורגר של הצפון הישן

כמו רוב המנות כאן גם מנת ההמבורגר מתאימה לחלוקה, ומגיעה כזוג מיני המבורגרים בלחמניית פרצל, עם איולי חזרת, עגבניית קונפי, חמוצים ובצל מקורמל. בצד הזמנתי צ'יפס רגיל וצ'יפס פולנטה(!) שהיה מעניין והגיע עם רוטב מתאים. הבשר עצמו הרגיש טוב למרות שההמבורגר קטן, אבל מה שעשה את המנה הזאת זה הלחמניה המעולה והעגבניה המיוחדת הזאת. מדי פעם לקחתי גם ביס מפלפל הצ'ילי שהגיע על הקוקטייל שהזמנתי, והחריפות השתלבה פה כמו שאני אוהב.

המיני בורגר של הצפון הישן

השורה התחתונה

שווה לטעום את המיני בורגר של הצפון הישן, אבל לא רק בזכות הבשר. המנות במקום הזה ממש לא רגילות, והקרפצ'יו עגבניות קונפי מטורף. אם הייתי צמחוני הייתי בא לפה כל יום רק בשבילו. אני בכל מקרה אחזור גם כדי לטעום את שאר המנות המעניינות.

שם: הצפון הישן. כתובת: דיזנגוף 306, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 9:00-1:00, ו' 9:00-17:00, ש' 10:00-1:00

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי