ההמבורגר שמתחבא במסעדה טורקית והפיל אותנו מהרגלים

עידו משל וארקדי פורטנוי,

מסעדת אונזה מקבוצת ברקה האוס, ניצבת בשקט ברח' רבי חנינא, לצד שורה ארוכה של מסעדות צבעוניות שמגישות פיצות ואדממה להיפסטרים מקומיים שבאים לראות ולהראות. בניגוד לשדרת הרמקולים והמארחות שקופצות עליכם כדי שתשבו אצלן, אונזה זה מקום שקט כל כך עד שבקלות ניתן לפספסו. התפריט במעטפת קולינרית טורקית עדכנית, שבתכלס שמה את רוב הפוקוס על יוגורט ודגים. הגענו לבדוק, האם אפשר למצוא המבורגר סביר במקום כזה?

ההמבורגר של אונזה

סלט פאקוס והדרים (28₪)

ארקדי: בוא'נה זו מנה קטנטנה ורגועה אבל וואלה, מפתיעה. אומנם יש כאן "רק" פאקוס, יוגורט עם פקאן מסוכר וצימוקים עם הדרים, אבל בכל ביס וביס טעמים שונים ומגוונים תופסים אותך, ואני פשוט לא מצליח להפסיק לאכול מהצלחת הזו.

עידו: לא יודע. זה קצת משעמם אותי.

סלט פקוס של אונזה

ארקדי: "דווקא בניגוד למנת הפתיחה השנייה שאתה טורף כאן, שבקלות יכולתי לדמיין את הטעמים שלה (ותכף נדבר עליה), כאן המשחק הרבה יותר מעניין. משחק של טעמים עדינים. כל הזמן מתרחש משהו בפה. אין כאן ביס שדומהלקודמו. מצד אחד היוגורט עם החמיצות הטבעית ומצד שני הצימוקים והפקאנים המתוקים, ואז באה החריפות ופצפוצי המלח.

טרטר דג לבן, קרם חצילים שרופים, טאבולה עשבים, בצל מטוגן וטוויל זעתר (58 ₪)

עידו: אני הרבה יותר מתחבר לטרטר הזה: קליל, רענן, טרי ברמות, קלאסי והביס פשוט נכון.

ארקדי: אני לחלוטין מסכים. המנה הזו טובה מאוד אבל יש בה משהו מוכר וצפוי בניגוד לסלט פאקוס המעולה.

טרטר דג של אונזה

דונאר טאבוק (72 ₪)

ארקדי: וואו. אני שם את הפרגיות בצד ועדיין יש כאן תיבול נהדר! ציר העוף עם הטיפונת עמבה הזה פשוט מעלה חיוך. תחשוב שלא הרבה מקומות מסוגלים לקחת פרגית גנרית, לטפל בה ובאמת לעשות מזה משהו כל כך שונה ממה שאנחנו מצפים לפגוש. אין לי ספק שחלק גדול מזה קשור בדיוק לרוטב הזה, וכמובן כמובן לירק. ולקרם החציל. אסור לשכוח את קרם החציל.

 דונאר טאבוק של אונזה

עידו: אל תשכח את הבצל המוחמץ. זו בהחלט מנה נהדרת, אבל אנחנו אנשים של המבורגר אז בוא נגיע לעיקר!

אונזה בורגר (72 ₪)

עידו: שמע, כבר מהמבט הראשון והריחות שעולים ממנו, אפשר להבין שהוא איכותי, תראה איזה קראסט נהדר יש לו, התכרמל מושלם, מידת העשייה בול, הגבינה הטורקית מוסיפה טעם אגוזי ושמנוני והתפוחי אדמה השבורים שהגיעו בצד לא פחות מאלוהיים.

ההמבורגר של אונזה מבט מבפנים

ארקדי: אני באמת לא הייתי מצפה ממקום על טהרת הדגים והיוגורט להביא יציאה כזו. זה בהחלט אחד ההמבורגרים המעולים כאן ביפו. הבשר מיושן ואיכותי, ולהגיע למידת צלייה כזו על פלנצ'ה עם המויארד מבחוץ זה משוגע.

נמסיס (38 ₪)

ארקדי: אני מת על שמנת חמוצה, ובקינוחים זו תוספת אדירה – הקראנץ׳ פרלינה לוז עם רוטב הקרמל מלוח כבדים מאוד, אבל השמנת החמוצה מקלילה הכל, ואז הביס מצוין.

נמסיס של אונזה

עידו: נכון. הביס הראשון הוא וואו, גם השני והשלישי והרביעי אבל כשנגמרת השמנת החמוצה הקינוח נהיה קצת מתוק וכבד מידי, בכל אופן, מדהים.

שם: אונזה. כתובת: רבי חנניא 3, יפו. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ד' 18:00-23:45, ה' 18:00-23:45, ו'-ש' 12:00-17:00, 18:00-23:45

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי