לבלות בבר הזה זה כמו ערב אצל חברים, רק עם שף ספרדי והמבורגר שכדאי להכיר

ארקדי פורטנוי,

בערב חמישי, קפצתי לשבת עם החבר'ה במקום קטן העונה לשם פפיטו בר מסעדה. השיחה הולידה עוד שיחה. מפה לשם גילינו המוברגר מעולה, נקנקיות מומלצות ובכלל מקום שאתם חייבים להכיר.

מה עושה שף ספרדי בבר תל אביבי?

הבירה הולידה עוד בירה וצלוחית "הקטאנים" הולידו עוד "קטאנים". כך זה נמשך עד שהגענו למנת הדגל המבורגר של פפיטו בר (ושל "הבשרים של זלמן") עם בצל מקורמל, ואח"כ נקניקיות ביתיות עם כרוב אירופאי (בתוספת הצ'ופרוט). האמת – הופתענו. הסיבה לכך ככל הנראה הייתה נעוצה בשף הספרדי נאניס רונן (שהיה השף במקום במהלך הכתבה). בגיל 50 נניס "מטריד הזקנות" החליט לעלות לישראל, לעזוב את ברצלונה אחרי 24 שנות קריירה ובסוף הצטרף לפפיטו: "כאשר שאלו אותו אילו מצרכים לקנות? הוא הופתע וענה כי שף טוב הוא יודע לעבוד עם מה שיש, אחרת כל אחד יכול להיות שף טוב". כך קרה שאת ההדגמה שלו הוא בכלל עשה עם שאריות שהיו במטבח. כיום פפיטו בר מתגאים בתפריט מוקפד שמשתנה מעת לעת, על מנת להתאים לסוג הקהל (אגב, הטאפאסים של נניס עברו גיור ועכשיו הם 'קטאנים'). מה שעוד הדהים אותי בזווית של העין זה כמות הנשים שהגיעו: בזוגות, בקבוצות – ואף אחד לא ניגש, הטריד או חפר. קצת הרגיש שהן האחיות הקטנות של דודי (Dodi not dudi) אחד הבעלים, ואתה אף פעם לא מתחיל עם האחות הקטנה של החבר, גם כשאתה שיכור מכדי להמשיך לעמוד, לשבת או להיגרר הביתה.

פפיטו בר - נקניקיות מפנקות

ההמבורגר של פפיטו בר … אך….

היות וכבר קרה בעבר שקיבלתי המבורגר נוראי, שאלתי את דודי בכנות: האם הוא בטוח שכדאי שאטעם? חבל שיווצר שם רע. דודי הביט בי וגיחך. הזמנו את ההמבורגר והסכמנו לא להוסיף דבר להמבורגר הקלאסי וכעבור פרק זמן קצר ההמבורגר היה כבר בדרכו אלינו עם מידת עשייה מידיום מדויקת. ההמבורגר לא גדול – 200 ג', אבל זה הדבר היחיד שאני יכול לומר לרעתו. ההמבורגר בפפיטו נח על מצע טרי של ירקות בתוך לחמנייה פריחה וקלויה כאשר טעמי האיולי נפגשו מהר עם המטבל שעדיין לא קיבל את שמו. מזל שהתייחסו אליו ברצינות כי הוא היה מ-ע-ו-ל-ה – קרמי עם סיומת דומה לצ'וריסוס בזכות תבלין הפמינטון (אשר מיובא ע"י השף עצמאית מספרד). אין סיכוי שתפספסו אותו, זהו מטבל בעל חותמת ייחודית. לצד המנה הוגש לנו צ'יפס רגיל, פשוט אבל עשוי נכון וגם סלט קולסלאו קלסי. מעולם לא הבנתי את הקשר ההדוק הזה, אבל כנראה שזהו מקום השומר מסורת.

פפיטו בר - המבורגר מפונק

לסיכום

אני וגיל בר, נותרנו המומים: איך מקום קטן שעובד כבר מרשה לעצמו להחזיק תפריט שלא מבייש מסעדות, שף מדהים, חומר גלם ברמה של הגבינות של ג'קובס ואת הבשרים של זלמן. תשובה לחלק מהתשובות כבר קיבלנו, ונשמח לספר לכם עוד בעמוד קהילת המבורגר ישראל בפייסבוק. בסוף הארוחה עניתי חד משמעית: "זה היה ההמבורגר הכי טעים שפגשתי בפאב".

*** המסעדה נסגרה ***