פפיטו בר – הפאב שאירח את המפגש הרביעי של קהילת המבורגר ישראל

ארקדי פורטנוי,

הגעתי למסעדת פפיטו ראשונה ולקחתי את הזמן לסרוק את המקום, המקום נקי מאוד, מעוצב בצבעים חמים והרבה עץ, כמו שאני אוהבת. בינתיים השף של קהילת המבורגר ישראל – גיל בר ועמיתו השף עמית ברשף הגיעו, התיישבנו על הבר לפטפט קצת והשקתי כוסות בירה עם שני השפים. מיד גם הוגשה לנו צלוחית של חומוס מבושל, 'ליד הבירה' ופרוסות פרושוטו.

אחד הבעלים סיפר לנו שהמקום קיים 7 חודשים והם מצפים לפריצה הגדולה שלהם, אבל לוקחים את הזמן. הצוות מאוד חם, כמעט אקסטטי, נראה שצחוק ורוח טובה מהווים חלק ניכר מהקסם של המקום ועוד לא הגענו לאוכל. בינתיים עוד אנשים הגיעו וברחנו לחדרון ה-VIP שלנו בקומה העליונה.

פפיטו בר – אוכל נהדר, מקום מעולה ומוסיקת שנות השמונים

התיישבנו ומיהרנו להזמין את אחד הספיישלים – נקניקיות בשר לבן שמוכנות במיוחד למקום, מוגשות עם כרוב מבושל ביין עם פיסות בייקון וחרדל. זוהי מנת פאב קלאסית, בדיוק מה שהייתי רוצה לצד בירה והסידור על הצלחת היה מזמין מאוד. הנקניקיות היו לא יותר מחביבות, אבל הכרוב עם הבייקון לגמרי גנב את ההצגה. הגיע הזמן לראות מה הזמינו האנשים סביבי, דנה הזמינה לאכזבתי סלט (!), אבל אחרי שהתעקשה טעמתי ביס אחרי ביס, נהנית מהטריות של העגבניות והשילוב על הבצל, נפלא. דנה הזמינה גם פטאטאס בראוואס, מנה שאני טועמת לראשונה, אבל בהחלט לא אחרונה. אפשר לתאר את המנה כהום פרייז קריספיים עשויים היטב עם רוטב פיקנטי בעל טעם מעושן מדהים, מילים לא יספיקו לתאר את הטעם הנהדר של הרוטב הזה העשוי מתבלין בשם פימנטון שמיובא במיוחד מברצלונה. אלוהי.פפיטו בר - נקניקיות מפנקות

גיל הזמין ספיישל נוסף של המקום, כריך פפיטו – כריך חם, עם סינטה צלוייה שביקשנו לחתוך לשלושה חלקים. וואו, הטעם של הסינטה הזאת, עם הבצל המקורמל והרטבים, לא ברור לי למה אנשים אכלו שם דברים אחרים.

בינתיים הגיעו עוד אנשים וכדי שלא יאכלו לבד, אני וטליה הזמנו טוסט האם & צ'יז שהיה גדול מאוד, קריספי, עשוי בנדיבות והגיע עם ירקות טריים. אני קצת התאכזבתי שהוא היה עם לחם שחור, אבל טליה שמחה. בינתיים עוד ועוד אנשים הזמינו המבורגר: רגינה הזמינה המבורגר MW וקיבלה המבורגר שהיה אמנם טעים, אבל היה עשוי הרבה פחות מ-MW, מגמה שלצערי נמשכה לאורך כל אותו הערב. כשארקדי חתך את המבורגר ה-M שחלקנו (עם בצל מטוגן, פוטטוס, רוטב הפימנטון הפיקאנטי וסלט קולוסאו, בתוספת גבינת גאודה ובייקון), ראיתי ישר שקיבלנו קציצה שהייתה מדיום רייר.פפיטו בר - המבורגר

אמנם התוצאה הייתה טעימה, אבל קשה להתעלם מחוסר הדיוק במידת העשייה, יש אנשים שלא רגילים לבשר חי. הצוות במקום פינק אותנו בכל דרך אפשרית, צ'ייסרים על חשבון הבית חולקו על ימין ועל שמאל, אבל הפינוק האמיתי היה כשהבעלים הביאו אלינו לשיחה את נניס השף של 'פפיטו' ואת משה הקצב מ'זלמן בשרים', תמיד כיף לדבר עם אנשים שמבינים בשר. בפעם הבאה, הבטיחו, יגיע גם את האיש האחראי על הנקניקיות.

הפספוס היחיד שחשנו היה שהגענו בערב לא שגרתי בו חגגו מסיבת יום הולדת. למרות האוירה הטובה, תשומת הלב הרבה מהצוות והשירות המחוייך, היה קשה להתעלם מהמוזיקה הקולנית.  אני אוהבת פאבים שאפשר לנהל בהם שיחות ושהרעש החזק ביותר סביבי יהיה הצחוק והשקת כוסות הבירה. אנשים שפוקדים את המקום בקביעות הבטיחו לי שהמצב שונה בדרך כלל והערב של המפגש היה יוצא דופן.פפיטו בר - מטוגנים

לסיכום החוויה במסעדת פפיטו בר

מקום של אנשים טובים, אוכל מדהים בכמה וכמה רמות מעל אוכל של פאבים, ממליצה לשבת לפטפט עם הבעלים, לשמוע סיפורים ולא לשכוח לטעום מרוטב הפימנטון המעושן ההוא, רצוי על תפוחי אדמה. תודה לכולם!

*** המסעדה נסגרה ***