פורט 19 – טל קורנס עם סיפור מרגש על נקניקייה מעולה בלב תל אביב

טל קורנס,

אוהבים נקניקיות? גם טל קורנס. זו בדיוק הסיבה שכתבנו נשלח לדוכן פורט 19, לבדוק את הנקניקיות של אלן טלמור במקום.

הנקנקיות של פורט 19, מקור: יח"צ

פורט 19 – איפה אתם מתחבאים?!

לאחר חיפושי חנייה בלתי פוסקים באזור חניתי ב״הבימה״, כדי להיפגש עם חברי נמרוד בפורט 19. מסתבר שלאורך זמן רב, חלפתי על פני המקום מספר לא מבוטל של פעמים ופשוט פספסתי אותו. כדי שלא תסתובבו כמוני 20 דקות ותחפשו את פורט 19, רשמו כתובת: פינת רחובות קינג ג׳ורג׳, שלמה המלך והנביאים. אל תצפו למקום גדול או מפואר, אלא יותר לבר-דוכן בסגנון הויטרינה, ממול הקוסם. כעת אפשר להתחיל.

כשנפגשתי לבסוף עם נמרוד, התלבטנו קשות מה להזמין. מסתבר שיש שם נקניקיות של אלן טלמור אז חייבים לנסות, אבל איזו? כל אחת מ-7 הנקניקיות בתפריט נראתה ראויה. הבנתי שההחלטה הזאת גדולה עליי והתייעצתי עם הטבח במקום שהמליץ לי לבחור אחת מהשתיים:
Port – נקניקיית טלה עם יין פורט ושזיפים שחורים בתיבול קינמון עדין.
סיציליאנית – נקניקיית עגל עם עגבניות מיובשות, צלפים, אורגנו וצימוקים.
לאחר התלבטות קשה הוחלט ללכת על נקניקיה סיציליאנית ולהתחלק בה (כמנת פתיחה) ולאחר מכן לעיקרית לקחת את אחד ההמבורגרים (נקניקייה כמנת פתיחה – תחילתה של הברקה מעולה!).

תענוג בלחמניה - הנקניקיה של פורט 19

איזו סיציליאנית יא ווארדי

הביס הראשון הפתיע אותי בטירוף! ציפיתי לנקניקייה איכותית, אבל לרגע לא חשבתי שיהיה בביס הזה גם קראנצ׳יות. כאמור, הנקניקייה הוגשה בלחמניה קלויה כשמתחתיה נחים להם שבבי בצל קראנצ׳ים בטירוף ומעליה כרוב. הנקניקייה הייתה מעולה! טעמי העגבניות המיובשות היו חזקים מאוד, לצערי הרב הצימוקים לא באמת הורגשו וגם הצלפים והאורגנו קפצו לביקור רק פעם בכמה ביסים. בקיצור נקניקייה מעולה ומומלצת ביותר.

נעבור לסוגיית המחיר, כל אחת מהנקניקיות שבתפריט מוגשת בלחמנייה בעלות של 29 ש״ח, אך אם תרצו להוסיף לעניין גם צ׳יפס ושתייה, הארוחה תעלה לכם 46 ש״ח. לפחות בעיניי מדובר במחיר הוגן מאוד ביחס למקומות אחרים לארוחה מלאה.

שם: פורט 19. כתובת: שלמה המלך 2, ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 11:00-24:00, ו' 11:00-16:00, ש' 18:00-24:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי