קובה ביף של פורט 19 – אור שוחט יוצא למסע בעקבות אוצר וואגיו נדיר

אור שוחט,

מאז ששמעתי את שמועת בקר הוואגיו, נתקלתי בכמה ניסיונות לייבא אותו לארץ שחלקם היו מוצלחים יותר וחלקם פחות. הפעם השמועה הגיעה מאחת ההמבורגריות החביבות עליי – פורט 19, מיד יצאתי לבדוק.

השמועה הגיעה לאוזניי בסביבות שנת 2009. דובר בה על זן מיוחד של בקר ביפן הנקרא "בקר וואגיו", שמקבלים עיסויים מדי יום על מנת לרכך את בשרם, אוכלים רק גרנולה איכותית, ושותים בירה יפנית במקום מים. אה כן – וגם משמיעים להם מוזיקה קלאסית כדי שיהיו רגועים. אני לא יודע אם משהו מכל זה נכון, אבל מספיק להסתכל על נתח הקובה כדי לראות שזה משהו אחר. הבשר נראה כמו שיש ורוד-לבן מושלם, והרכות שלו מעוררת פליאה.
קציצות המבורגר מבשר קובה ביף של פורט 19

פורט 19 התחילו כדוכן נקניקיות איכותיות של אלן טלמור, ואני התחלתי מיד לחבב אותם כבר אז. מהר מאוד נכנס גם המבורגר לתפריט, והיום יש במקום מגוון של נקניקיות והמבורגרים עם תוספות מיוחדות הכוללות כמה סוגי גבינות, אננס, חלפיניו ליים פיקנטי, ועוד. האם פורט 19 הצליחו להביא קובה ביף ולהכין ממנו המבורגר לקהל הרחב? כמובן שקופצתי על ההזדמנות להיות מהטועמים הראשונים.

המבורגר ואגיו של פורט 19

אני מגיע אחה"צ, לפני שנהיה עמוס, ואיציק מקבל אותי בחברות. הוא מראה לי את נתח הקובה שמגיע אליהם מהיבואן, והנתח משויש יפה כמו בתמונות. "את ההמבורגר הזה אוכלים מדיום-רייר" הוא מסביר. הבשר כל כך רך, שחבל לייבש אותו. הוא מכין שני המבורגרים יפהפים – אחד לי ואחד לעצמו. שתי דקות מכל צד והיצירה מוכנה לעבור למקומה על לחמניית באן, כיאה לבשר שבא מיפן, עם מעט מיונז, כרוב סגול ומלפפון חמוץ. אין צורך ביותר מכך.

פורט 19 - וואגיו בורגר נדיר בטעמו

ביס ראשון, אני חותך חתיכה עם המזלג, מכניס לפה ומתענג. לבשר הזה יש מרקם של חמאה! ההמבורגר מגיע במשקל 150 גרם (אין מה לעשות, הבשר יקר), אך הקציצה מעוצבת בעובי הנכון כך שמבחוץ היא נחרכת, ומבפנים היא מוגשת במידה שמאפשרת ליהנות כמה שיותר מהבשר האיכותי הזה – מדיום רייר. אני ממשיך ביחד עם הבאן. הלחמנייה המאודה קצת דביקה, אבל זה לא מה שיהרוס לי את הרגע. בביס הבא העיניים שלי נעצמות ואני מסוגל לשמוע בראש את המוזיקה הקלאסית שהפרות שמעו כשהיו בחיים.
הוואגיו בורגר של פורט 19

לסיכום החוויה

מתי פעם אחרונה שמעתם מוזיקה קלאסית בזכות ביס שנתתם בהמבורגר? אני חושב שזה אומר הכל.

שם: פורט 19. כתובת: שלמה המלך 2, ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 11:00-24:00, ו' 11:00-16:00, ש' 18:00-24:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי