הדר מנסה את ספיישל יוני בפורט 19 – סיפוק מעולה ליום קשה

הדר בן יעקב,

אחרי יום טוב אבל עמוס בהרצאות ב-PyCon, שיעור חדו"א מתיש הרגשתי שלשעה האחרונה של הסתברות אני כבר לא מסוגלת להישאר וגם מגיע לי איזה המבורגר טוב במקום חביתה בבית, אז אתם יכולים לתאר לעצמכם את האושר שהרגשתי שבזמן שאני בפייסבוק (כי את המרצה כבר איבדתי) ראיתי שהפורט 19 העלו סרטון עם הספיישל החדש ונתנו לי את התירוץ המושלם לארוחת ערב זריזה וכמובן להברזה 😉

טוב אז את הפורט אני רוצה להאמין שכולכם מכירים עם העסקיות שלהם למשך כל היום וגם את זה שכל חודש הם מריצים ספיישל שונה מתחלף. הפעם ביוני זכינו לספיישל פירות ים – ליתר דיוק, קלמרי עם גבינת צ'דר לימונית שחורה. אני (כילידת החודש כנראה) מטורפת על ים, קיץ ומה שבניהם והיה לי ברור שזה מה שאני לוקחת יחד עם טבעות בצל וספרייט (79 ₪ לעסקית לספיישל המתחלף), נדב בן הזוג פחות בקטע של ים קיץ וכל מה שמזכיר את זה או חי בזה ובחר בהמבורגר המועדף עלינו בפורט, הצרפתי – ריבת תאנים עם גבינת בושה (59 ₪ לעסקית) יחד עם צ'יפס ושתייה.

פורט 19 החשמונאים, עם כבד אווז

נו?? שווה?

חשוב לציין שיש לי אישיו עם צ'דר, מבחינתי היא הגבינה שהכי פחות מועדפת עליי בגלל חוסר ה"טעם" שלה לעומת גאודה נגיד או כל גבינה אחרת (אבל אל תצלבו אותי על זה). כמו כן גם אני רגילה להזמין קלמרי מטוגן כי לרוב בואו נודה באמת בהרבה מקומות מכינים את הקלמרי בצורה צמיגית מידי. ועכשיו שיש לכם את המידע הזה עליי בטוחה שתעריכו יותר את ה-WOW שעבר לי בראש בזמן שלעסתי בהנאה את הביס הראשון.

ספיישל יוני פורט 19 החשמונאים

הקציצה של הפורט עסיסה ומעולה כרגיל הגיעה במידת עשייה מדויקת כמו שאני אוהבת, הצ'דר לימונית עם טעם עדין של לימון בדיוק במידה הנכונה שהתאימה בול לקלמרי שהיה מבושל בצורה מדויקת וקיבל את המעט חמיצות שהוא צריך מהגבינה. הירקות השתלבו במעגל טעמים המאוזן הזה והמחשבה השנייה אחרי ה-WOW שקפצה לי לראש זה שאפו לפורט שהצליחו לייצר שילוב מעולה, שאני אישית לא נתקלתי בו על המבורגר בשום מקום בצורה מאוזנת, זה ממש לא מובן מאליו שיש כל כך הרבה מקומות שכל הקונספט שלהם זה תוספות ושחיתות ולא פשוט התמקדות בליצור ביס אחד טוב.

ספיישל פירות ים פורט 19 החשמונאים

מילה קטנה על הטבעות בצל, שרופה על טבעות בצל כמעט תמיד זה מה שאני מזמינה ואני חייבת לציין לטובה את הטבעות בצל הקריסיפיות והשמנמנות של הפורט ככה שיש מה לתפוס וללעוס 😉 יחד עם פרץ החיובית כן הייתי שמחה לעוד 2-3 טבעות בצל, שמגיעים לסוף יש צורך גדול מידי לעוד.

ומה לגבי הצרפתי? אז כן כמו שהבנתם חלוקה לחצי חצי לא הייתה פה אבל הצרפתי באמת זה ההמבורגר האהוב עליי בפורט ואני לא מסוגלת לראות אותו בלי לטעום אז בזמן שנדב ניסה להתגבר על הקשיים שלו עם הקלמרי ולטעום אני השתלטתי לו על ההמבורגר והיה לי קשה להחזיר אותו.. כן הספיישל טעים ומאוזן אבל הייחוד של הצרפתי הוא אחר, הוא שונה והוא בכלל מתוק! אז ברור לי שזה טעם שלא כולם אוהבים ומתחברים אבל מבחינתי הרכות של הבשר המתיקות מהריבה, הקיק מהגבינה והנימחות בפה של הכל ביחד זה טעם מעולה ובין ספיישל לספיישל אני תמיד שמורת לצרפתי מקום חם בלב ובבטן.

הצרפתי המיוחד של פורט 19 החשמונאים

אז בתכלס מה היה לנו?

פורט 19 פתחו את הקיץ עם ספיישל ישר מהים שבמילה אחת הייתי מתארת אותו כמאוזן ובשתי מילים מאוזן וגאוני! ואם קצת קשה לך עם מאכלים מהים זה בסדר אתם לא לבד… כל המנות הקלאסיות שלהם עדיין שם עם מידת עשייה מדויקת טבעות בצל שמנמנות והכי חשוב בחום הזה.. מזגן!

שם: פורט 19 החשמונאים. כתובת: חשמונאים 95, ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 11:00 – 24:00, ו' 04:00 – 11:00, ש' 12:00 – 24:00.