פורטר אנד סאנס – איש ההמבורגרים ממליץ על המבורגר מרשים וטעים

ארקדי פורטנוי,

הערב חגגנו יום ההולדת במסעדת פורטר אנד סאנס (Porter & Sons) הידועה. כל כך הרבה אנשים המליצו על ההמבורגר של המסעדה עד שנערת היומהולדת הייתה צריכה רק לזרוק את השם באוויר על מנת לגרום לנו להניע את הרכב.

נתחיל בבירה

מבחר הבירות של פורטר אנד סאנס הוא תופעה שראוי להרחיב עליה ביג טיים, אבל אני יודע שאתם מתים לשמוע על ההמבורגר – אז רק אציין שלקחנו חצי ליטר אוהר'ס (35 ₪) בשבילי וחצי ליטר בירת בישופ בהירה לגברת (32 ₪). עוד אציין שיש להם פאקינג המון בירות מבוקבקות, בירות מהחבית ומבחר רציני של מותגים ישראליים – ח"ח גדול (# נוט טו סלף – לארגן בפורטר אנד סאנס ערב שתייה עם החבר'ה).

שייטל רומסקו של פורטר אנד סאנס

כמנה ראשונה לא היו לי הרבה ברירות. הגברת החליטה עם עצמה ואיתה שאנחנו מזמינים "קרפאצ'יו" שייטל (48 ₪). המלצרית אישרה שזו מנה טעימה ואנחנו התיישבנו ישר, הידקנו ידיים סביב הסכו"ם והכנו מקום בבטן למנה שבדרך. בתיאור של המלצרית (ונערת היום הולדת) שייטל רומסקו נשמע כמו מנת קרפצ'יו (נא) עם מטבל פלפלים ושקדים, אך בפועל קיבלנו משהו אחר לגמרי (# באמת התפלאתי איך מגישים שייטל נא, הרי זה נתח שרירי מאוד…).  בפועל, קיבלנו פרוסות עצומות של קורנביף קרפאצ'יו. הבשר היה בהחלט טעים, אבל חשתי מופתע ומבולבל, כי בכל זאת – קיבלתי מנה אחרת.הקרפצ'יו של פורטר אנד סאנס

לכשעצמה, המנה לא רעה. הביקורת היחידה שלי היתה על כמות השמן בו נחו הפרוסות (או אולי משך הזמן). טעמי שמן זית השתלטו על הטעם, וגנבו את ההצגה מהנתח המאופיין בטעמיו הבשרניים. מטבל הפלפלים היה חביב במיוחד, עד כדי כך שהבטחתי להכין כזה בבית. כמו כן, לאורך הזמן המשכתי לבחון את הפלפל הסקסי במרכז הצלחת שהרגיש לי כמיותר וכמייקר את המנה שלא לצורך. רק ברגע שהשכלתי לטעום וחיברתי את טבעות הפלפל הקטנות עם הבשר, הבנתי את כוונת המשורר. החיבור נעים, משדרג ומעקצץ. זה גם הפחית את הנוכחות הדומיננטית של שמן הזית וגרם לי להמשיך לגנוב ביסים מהמנה בלהט (ציון: 8/10).

המבורגר סנט מור של פורטר אנד סאנס

למנה עיקרית טעמתי המבורגר 300 גר' עם טופינג מעולה של פונדו סנט מור (72 ₪). המנה הגיעה במידת עשייה מדיום מדויקת ושפצל'ה ששדרג את הלחמניה. תשמעו, זה היה המבורגר חלומי שמתיישב גבוה ברשימת ההמבורגרים המומלצים של איש ההמבורגרים – מבין ההמבורגרים המיוחדים. המבורגר הבקר הורכב מתערובת נכונה מאוד. כך, שנוצר המבורגר שמנוני במיוחד ועסיסי בטירוף. הבשר הקצוץ לא נדחס מדי, כך שהוגשה לי קציצת המבורגר אוורירית ששמרה על טעם ומרקם בשרני מאוד שכיף לקחת ממנו ביסים.

סנט מור בורגר של פורטר אנד סאנס

ניכר כי יד מיומנת צלתה את הבשר, ודאגה לכמות מדויקת של טופינג גבינת סנט מור. זו הותירה שובלי טעם מופלאים שלא השתלטו על המנה וליוו אותה בצורה מבריקה. תוספת השפצל'ה היתה שדרוג מרענן. הגבינה התערבבה בו נהדר ויצרה מק אנד צ'יז מעודכן עם פיסות בשר עסיסיות שהתפזרו לכל עבר. כך, בכל אופן, חשבתי בהתחלה – כיוון שמדובר בתוספת קצת שמנמנה, בהתחלה נהניתי וחיבבתי את הרעיון, אך לאחר כמה ביסים הרגשתי שזה כבד מדי ושאני פחות מתחבר לזה. בת הזוג שלי הצהירה שאינה אוהבת המבורגר נא, ועדיין גנבה כמה ביסים קטנים. קטנים קטנים, אבל כמעט הזמנתי עוד אחד…

לסיכום החוויה

מקום מרווח ונעים עם שפע חנייה בשעות הערב. שירות אדיב וכמעט מעולה. הבנה בחיבור המנות והאלכוהול והכי חשוב – אוכל טוב. במסעדה יש עוד 2 המבורגרים שנחזור לבדוק אותם ממש בקרוב. Value for money – totally worth it.

שם: פורט אנד סאנס. כתובת: רחוב הארבעה 14, ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ד' 17:00-00:00, ה' 17:00-01:00, ו' 12:00-01:00, ש' 12:00-00:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי