פרוזדור לגן עדן – בן שלינג חזר עם תגלית המבורגר מרעישה מלב תל אביב

בן שלינג - כתב אורח,

יום אחרי שפרצה לחיינו הכתבה של וואלה על המקום החדש שהחליף את הוויטהול וגם אחרי שמתן קובי וארקדי הוציאו לי את העיניים קפצתי לראות אם יש דברים בגו.

בין ראיון אחד למשנהו בין מחויט לג'ינס וכפכפים עבדכם הנאמן מכתת את רגליו אחרי כל המבורגר שיסכים ברוב טובו להיכנס לבטנו על מנת להסב לו אושר של כמה שעות. את הפרוזדור, או בשמו הקודם הוויטהול, הכרתי עוד מהזמן שהייתה מסעדת בשרים איכותית עם אווירה נחמדה ומחירים סבירים בהחלט. כשמעתי ששברו את הישן בשביל לפנות מקום לחדש אמרתי לעצמי צריך לברר במה מדובר, ואחרי התמונות שהוציאו לי עיניים ואת התיאבון זה היה ברור לי שברגע שאני בת"א אני בוודאות שם.

נתחיל בפחות כיפי, היות והמקום היה עדיין בהרצה, כשביקרתי המלצריות לא היו כל כך סגורות על עצמן ככה שהשירות היה סבבה בהחלט וגם השארתי טיפ נדיב אבל לא ברמה שאתה מצפה ממקום כזה, אבל לא נזקוף זאת לרעתם ונחזור בשנית כדי לוודא שמדובר בטעויות של הרצה. בשביל לשתף אותכם בלבטים שלי מה לנסות פעם ראשונה העליתי התפריט אילסטורציה קטנה.תפריט המבורגרים של פרוזדור

ההתלבטות הייתה לא פשוטה, בהתחלה חשבתי לקחת את ה"ג'וסי לוסי" או את ה"משה אתה השגעת לגמרי", כי עם שמות כאלו התיאבון נפתח וגם ייצר הסקרנות. במקרה וכדרך אגב גם גיליתי שניתן להפוך כל המבורגר לכפול, כי בואו נודה 150 גרם לא משביע אף אחד… אחרי התלבטות קשה החלטתי לקחת את ה"כחול ומעושן" כפול בתוספת סבירה של 15 ש"ח.

לפני שנדבר על ההמבורגר אני קודם כל רוצה דווקא לדבר על התוספת. לאלו מכם שפספסו אני חסיד מושבע ומכור של מטעמיו והמבורגריו של אלעד "More Than Bar" כהן. בין שאר המנות שמגיעים במור דן בר יש מנה שנקראת בלומינג אוניון שזה בעצם פרח בצל מטוגן בבלילה מענגת לצד איולי. עד היום הבלומינג אוניון של המור דן בר ושל אעלד הינה תפארת הבצל בארץ מבחיניתי. הפרוזדור שינו את זה. תמורת 26 ש"ח, מחיר סביר בהחלט לכמות שתקבלו שמספיקה לשני אנשים בקלות, יגיע אליכם לשולחן הר של טבעות בצל תרתי משמע. עיגולים גדולים שטוגנו לפי דעתי בטמפורה, לא הצלחתי לאמוד את הציפוי שפשוט קשה להפסיק לאכול ברגע שמתחילים והטעות שלי הייתה לאכול אותן יחד עם ההמבורגר מה שגרם לי לקצת בעיות קשב וריכוז….

ועכשיו הסיבה שבשבילה התכנסנו פה היום (בערך)

ה"כחול ומעושן" מורכב מגבינה כחולה, בייקון (3>), ארגולה (סוג של חסה), מיונז בלסמי (don't ask…) ובצל סגול כבוש (מעניין…).

ככה זה נראה מבחוץ, וככה זה מרגיש מבפנים:

שתי קציצות שיוצרות מנת בשר במשקל 300 גרם, הגיעו מדיום כפי שביקשתי. בביס הראשון כבר יכלו להראות שההמבורגר מוכן מתערובת משובחת ולמביני עניין, כי כמות המיצים שיצא דיי פירקה את הלחמניה שהייתה מעולה גם כן אבל חירפה את נפשה בקרב על ההמבורגר. הבייקון יחד עם הגבינה הכחולה והבצל השתלבו מצוין בפה, ככה שהכל הורגש אבל שום דבר לא העיק וגם לא גרע מהטעם של הקציצה, stairway to heaven כבר אמרתי?כחול ומעושן כפול - פרוזדור

עלי הארגולה היו דיי מיותרים אבל יש נטייה לשים חסה עם המבורגרים בארץ אז מי אני שאשפוט, כל היופי הזה נבלס תוך 2 דק' ושלושה ביסים מעוררי תאבון ואת טבעות בצל לקח לי עוד 7 דק' לסיים כי זו הייתה מנה גדולה בהחלט.

לסיכום החוויה

הפרוזדור הוא אומנם גלגול מחדש של הוויטהול אבל האיכות והחוסר התפשרות על הרמה של האוכל בהחלט מורגשים בכל מנה. ככה שבין עם חברים, בת הזוג או אפילו אירוע רומנטי או פגישה עסקית, בהחלט מקום ששווה לבקר בו (למרות שלא יודע מי יעשה פה פגישות עסקיות…).

שם: פרוזדור. כתובת: מנדלי מוכר ספרים 6, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 12:00 – 24:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי