עודד יצא לחגוג יומהולדת עם המבורגר מוגזם – האם הוא שווה את המחיר?

עודד צ'רניחובסקי,

אחד מחברי הטובים ביותר חגג יום הולדת 27 לא מזמן והוא ביקש ממני לבחור מקום לאכול בו המבורגר מצוין עם אווירה טובה. כבר כמה פעמים ששמעתי חוויות טובות מהפרוזדור גם בטעם וגם בהווי הכללי במזללה, לכן הגענו בערב שישי לקבלת שבת תל אביבית.

ההמבורגר המפנק של פרוזדור

אני חייב להודות שעיינתי בתפריט בשקיקיה ודי הלכתי לאיבוד. יש כל כך הרבה אופציות מעניינות ואטרקטיביות שפשוט התעצבנתי ולא ידעתי מה בא לי. החלטתי ללכת על המנה הכי נקייה שאפשר כדי שאוכל לטעום את ההמבורגר ואת האיכויות שלו, בכל זאת פעם ראשונה שלי בפרוזדור. ממש כמה רגעים לפני שהזמנתי חבר מצוות הכתבים המליץ לי בחום על רויאל עם צ'יז. המבורגר מבשר בקר שמכיל מיונז שום, עגבנייה קלויה, פתיתי בייקון, בצל חי ופונדו גבינות חם. הדלקתי חבר נוסף על הכיוון ושנינו החלטנו לקחת דאבל רואיל עם צ'יז כל אחד (76 ₪). מכיוון שהמנות מגיעות ללא תוספת צ'יפס או כל תוספת אחרת חלקנו יחד גם כדורי חלפינו וגבינה מטוגנים ברוטב שמנת חמוצה ומיונז (22 ₪) וכנפיים ברוטב חריף (28 ₪). אני חייב לציין שמההתחלה כבר התבאסתי מגובה המחיר של המנה ללא שום תוספת ליד.

פרוזדור - מבט מבפנים

ראשונות או לא להיות?

הכנפיים וכדורי החלפיניו הגיעו תוך כמה דקות חמים ומזמינים. הכנפיים נעטפו זיגוג מבריק של רוטב חריף ולומר את האמת חששתי שאצטרך להביא מטף מהמטבח כי זה היה נראה חריף בטירוף. בפועל זה לא היה חריף בכלל, אפילו הוספנו מעל סרירצ'ה כדי לחזק את החריפות של הכנפיים. הכנפיים עצמן היו עשויות בצורה טובה, היה חסר לי קצת פריכות שאמורה להתקבל מהטיגון שלהן בשמן החם. שנינו לא עפנו מהמנה אם כי היא לא הייתה רעה.

הכנפיים של פרוזדור

כדורי הגבינה והחלפיניו היו פריכים בצורה בלתי רגילה! ובפנים תוכן של גבינה מותכת, נימוחה וטעם מלוח של גבינה יחד עם שמנת חמוצה ומיונז שהיה אחלה חימום לבלוטות הטעם שלי. גם כאן החריפות והטעם של החלפיניו פשוט נעלמו להן בתוך כל החלביות וגם כאן הוספנו סרירצ'ה שלא ממש עזרה.

פרוזדור - jalapeno poppers

רויאל בלי כתר

ההמבורגרים הגיעו לשולחנו כעבור כמה דקות ואני והחבר הסתערנו על המנות בשקיקה. פונדו הגבינות החמים מציף את חלל הפה במליחות נעימה וקרמיות כיפית, העגבנייה פשוט הייתה לא טעימה והוצאתי אותה אחרי הביס הראשון (מהתחלה לא הבנתי למה היא צריכה להיות שם). הבשר עצמו היה קצת יבש אם כי ששאלנו על מידות העשייה המלצרית טענה שהבשר מגיע מדיום וואל אך הוא עסיסי בהבטחה. לצערי זה לא היה המקרה וההמבורגר עצמו הרגיש לי יבש ותפל אם כי היה קשה להגדיר בדיוק בגלל עומס הגבינה בכמות ובטעם. הפונדו הצליח להציל את מכלול הטעמים, אך עדיין נותרתי מאוכזב אחרי ששמעתי הרבה דברים טובים על המקום. החבר שלקח את הרויאל הסכים איתי פה אחד וגם הוא נחל אכזבה. לעומת זאת בת זוגתו נעצה את שיניה בהמבורגר צמחוני עשוי סלק וכרישה ואמרה שהוא מעולה!

פרוזדור - רויאל עם גבינה

בסופו של הערב יצאנו קצת מאוכזבים מהאוכל עצמו  והמחיר המופרז, אם כי השירות היה מצוין. החלטתי שאני צריך לחזור למקום לפחות פעם אחת נוספת ולקחת המבורגר נקי יותר כדי לתת לבלוטות הטעם שלי לבחון את איכות הקציצה והעשייה שלה כפי שהיא ולא עמוסה בחומרי גלם.

שם: פרוזדור. כתובת: מנדלי מוכר ספרים 6, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 12:00 – 24:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי