ההמבורגר המלכותי עם הגבינה שייתן לכם תמורה ראויה להשקעה

רועי יוסיפון,

הקיץ תמיד עושה חשק לצאת ולבלות. בעיניי האוכל הוא חלק בלתי נפרד מהבילוי ואין מקום טוב יותר מלצאת ולבלות בעיר שמספקת לך את שניהם גם יחד. עיר שקיץ זה השם השני שלה וללא ספק מחזיקה במספר בלתי מבוטל של המבורגריות משובחות – תל אביב.

פרוזדור - התפריט

נעמה ואני חובבי המבורגר מושבעים. שנינו כבר התנסנו ברוב ההמבורגרים המדוברים בעיר, חיפשנו את המקום הבא שיפיל אותנו מהרגליים. נעמה אמרה לי "אם יש מקום שלא יצא לך עדיין להיות ותהיה שם חדש כמוני אז עדיף". כשאני הולך לאכול המבורגר עם אחת שמבינה המבורגרים, זה ברור לי שאני צריך לשחק קלף חזק. העומס, החום והפציעה מהיום שלפני שהשביתה אותי מלזוז, בכל זאת לא מנעו מאיתנו לפקוד את ה"פרוזדור" בחמישי בערב כדי לחוות את הסערה שמתחוללת כבר דיי הרבה זמן סביב המקום שהיה עמוס בסועדים ושרך תור של ממתינים בכניסה (מומלץ מאוד להזמין מקום מראש).

מתוך תפריט עמוס, שמונה לא פחות מ-16 מנות המבורגר עסיסיות, מגוונות ומושחתות נאלצנו לבחור שני המבורגרים שיהיו לאורחי הכבוד אצלנו בבטן (תכלס היינו בוחרים יותר אם המקום לא היה מוגבל) אבל לא התקטננו כי באמת שהכל היה נשמע מבטיח, וחוץ מזה שזה סיפק לנו תירוץ מספיק טוב להסכים שנחזור לנסות את שאר המנות. אז אחרי דיון קצר החלטנו ללכת על המבורגר "כמו אחרי הגשם" והמבורגר "רויאל עם צ'יז".

חווית ההמבורגרים של הפרוזדור

מנת "כמו אחרי הגשם" (54 ₪) – קציצת בקר משובחת עם מיונז כמהין, תרד, עבניה ופטריות צלויות עם רוזמרין וטימין. ההמבורגר הגיע ללא גבינה ואף על פי זאת היה מופלא. קציצת ההמוברגר שהייתה לא סימטרית, עסיסית ברמות של סטייק בארגנטינה והדיפה ריח משובח של חוות בקר בטקסס, הגיע במידת עשייה מדיום-וול והיא החלום הרטוב של כל חובב המבורגר. השילוב של המינימליזם, ירידה לפרטים והמרכיבים הטריים והדומיננטים במנה כמו טעמן של הפטריות והכמהין יחד עם הבשר הצלוי מימשו את הפוטנציאל הגלום ב-100%.

פרוזדור מציגים: כמו אחרי הגשם

מנת "רויאל עם צ'יז" (58 ₪) – הקציצה מגיעה עם מיונז שום, עגבניה קלויה, פתיתי בייקון ובצל חי, והיא הייתה ללא ספק מנת ההמבורגר הבלתי מעוררת של חובבי הבייקון והגבינה. השם עצמו עמד בקנה אחד עם המנה העסיסית שהתקבלה, בעלת טופינג פונדו גבינות חם עם פתיתי בייקון שהוסיפו המון טעם והעגבניה שחיברה טוב מאוד בין הרויאל לקציצה עצמה. פונדו הגבינות העשיר שתפס נוכחות גבוהה במנה ונטף מההמבורגר על האצבעות, הפך את החוויה למשהו שאפשר אפילו להגדיר כחושנית. מה שנקרא ללקק את האצבעות!

פרוזדור מציגים: רויאל עם גבינה

לצד המנות הזמנו, איך לא, מנת צ'יפס בטטה (22 ₪) חמה, קריספית ומתקתקה שהגיעה בכמות שבהחלט מספיקה ל-2 סועדים ואפילו יותר. האמת (ואני מדבר בשם המנה), הבאסה בלהיות מנת צ'יפס בטטה ליד שתי מנות בפרוזדור כמו ה "רויאל עם צ'יז" ו-"כמו אחרי הגשם" זה תחושת הקיפוח. לא סיימנו אפילו חצי מהמנה ברגע שההמבורגרים הגיעו לשולחן. שני ההמבורגרים הגיעו בלחמניות רכות ושלמות (כלומר לא חצויות) שנקלו מעט והעניקו לפרוזדור נקודה נוספת מבחינתנו. הלחמניות התקשו לשרוד לאורך כל המסע אל הבטן ומעט התפרקו להן בדרך אליה. נקודה לשיפור. במעמד ההזמנה לא נשאלנו מה מידת העשייה המועדפת עלינו, אף על פי ששתי הקציצות הגיעו במידת עשייה מושלמת (לפחות עבורנו) זו עדיין נקודה קטנה נוספת שכדי לתת לה דגש.

לסיכום החוויה

באופן אישי הגעתי מלא בציפייה, כזאת שגרמה לי לצאת מהבית ולצלוע עם קביים. אין כל ספק על המחשבה העמוקה שעומדת מאחורי המנות ועל טעמן הייחודי. הסכמנו פה אחד שהמנות ב"פרוזדור" הן המנות הכי value for money שיצא לשנינו לטעום עד כה. האווירה במסעדה חיה ותוססת מאוד וזה בהחלט ה-מקום שאתם מחפשים לפתוח בו את הסופ"ש עם חברים ואנשים שיקרים לכם. אם אתם יותר בעניין של ערב רגוע עם אוכל טוב ושיחה הייתי ממליץ להגיע באמצע השבוע שהמקום אולי קצת יותר באיזי.

שם: פרוזדור. כתובת: מנדלי מוכר ספרים 6, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 12:00 – 24:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי