פונדק דה לוקס – הדר יצאה למסע מרגש בתל אביב בעקבות הקראק פאי המפורסם

הדר בן יעקב,

ללמוד זה קשה, מתיש ופיכסה באופן כללי – וזו בדיוק הסיבה שמגיע לי לטרוף את הקראק פאי של פונדק דה לוקס. זה והעובדה שהבשרים שלהם הם מקור נחמה מושלם בתקופה לחוצה זו. 

הכל התחיל בערב סגריר… סתם, האמת שזה היה ערב רגיל למדי, חוץ מהעובדה שהייתי רעבה ואמורה ללמוד לעוד מבחן. החצי השני התחיל לפנטז על חלקים שונים של חיות משק והפנטזיות שלי החלו לנדוד בצורה מפתיעה לרגע שאחרי האוכל האמיתי, לקינוח. פה נפלה ההחלטה לשים פעמינו לפונדק דה לוקס. לפני שיצאנו דאגנו לשריין מקום וחתיכת קראק פאי לטובת הפנטזיות שלי. אז פונדק דה לוקס, אני מקווה שלפחות השם נשמע מוכר, מדובר בהורה היציב והרגוע יותר של הטראק דה לוקס. דיינר אמריקאי, רק טיפה פחות משוגע ויותר ממוקד בבשר עצמו. אומנם לא מדובר במסעדת המבורגרים פר אקסלנס, אבל היי! יש פה כבוד לבשר.

המעושנים של פונדק דה לוקס

פונדק דה לוקס – מקום מושלם לדייט קרניבורים

כשני חובבי בשר היה ברור שניקח מנה זוגית ואכן מנות הקומבו לזוג שהמקום מציע מפתות אבל החלטנו להרכיב לבד. הלכנו על מנה ראשונה צנועה של כנפיים (39 ₪), עם עיקריות צנועות בדמות 300 גרם של ספריבס (74 ₪), 200 גרם חזה אווז ו-100 גרם של צוואר לבן (כל אחד ב-29 ₪ ל-100 גרם). לתוספות (14 ₪) לקחנו את הפירה מח עצם, תפוחי אדמה וקלח תירס – צנועים, כבר אמרנו, לא?

הכנפיים (החמות מאד!) הגיעו יחסית מהר עם ציפוי שנראה מבחוץ סופר-קריספי, דבר שיכול להרוס ולבשל יתר על המידה את הבשר עצמו. לשמחתי ברגע שנתתי ביס נרגעתי. הבשר היה רך לחלוטין, הניגודיות בין הקריספיות של המעטפת לרכות מבפנים הייתה מעבר לציפיות שלי. הרמתי את העיניים לבן זוגי בחשש שרק אני נפלתי על חתיכה מושלמת, אך לשמחתי אצלו המצב היה זהה. לאט לאט הכנפיים החלו להיעלם והבנו שכולן היו עשויות באותה צורה מושלמת. לצערי עד היום לא נתקלתי במסעדה שבה כל הכנפיים (ללא פספוסים!) עשויות באופן אחיד וכה מושלם. ונכון, אמנם זה לא הרוטב הממכר של הדיקסי, אלא רוטב מתקתק אבל זה כלל לא חיסרון. משפחת דה לוקס תתכוננו – אני הולכת לחזור ולאכול עוד מהכנפיים האלו!ה-כנפיים של פונדק דה לוקס, מקור:יח"צ

אחרי שנרגעתי עם לחם התירס (שמגיע עם רוב המנות) והשתלב מצוין כדי לספוג את הרוטב ולתת לי עוד קצת זיכרונות מהפלא שהיה פה, הגיעה המנה העיקרית. המנה מוגשת בצלחת זוגית ומגיעה גם החא עם לחם התירס. בעקבות לקחים מהכנפיים ישר הספגתי אותו ברוטב של הספריבס וניגשתי לטעום מהצוואר. הצוואר היה פשוט רך, טעם עדין של בשר בלי רטבים מיותרים ובלי כלום. לאחר מכן עברתי לחזה אווז שכמעט חוסל על ידי שותפי לארוחה, ובצדק. החזה היה רך ונימוח והשומן על הבשר עשה את שלו ונתן גם את הטעם המיוחד של האווז. אחרי שהגעתי למסקנה שלחם התירס ספג מספיק מהרוטב, ניגשתי לספריבס שהגיעו עם רוטב מתקתק, בניגוד לברביקיו שמגיע ברוב המקרים. גם כאן הבשר היה עשוי בצורה מושלמת, התנתק בקלות מהעצם ורק נותר לי להזכיר לעצמי שעליי להיפרד ממנו מידי פעם לטובת התוספות. החתיכה של בן זוגי הייתה קצת פחות טובה, היו מספר חלקים קטנים וקשים אבל הרוב היה באותה רמה מעולה כמו החתיכה שלי.ספייר ריבס מטורף של פונדק דה לוקס, מקור:יח"צ

כמה קטנות על התוספות שליוו אותנו: הפירה מח עצם – מעולה! אני הייתי הופכת את זה לסטנדרט בכל מקום שמגיש פירה, זה משדרג את המנה לרמה הבאה. תפוחי האדמה הגיעו כאילו יצאו ממדורה כמו שאני אוהבת. וקלח התירס היה טעים ומתובל עם צ'ילי וברבן, השילוב עושה את שלו ומשדרג את הטעם (הרי סך הכל קלח תירס), רק חבל שהתירס מוגש קר כי זה מוריד מהמנה.

קראק פאי – הקינוח הממכר

אחרי שניקינו את הצלחת עברנו להגשמת הפנטזיה שלי לאותו ערב – הקראק פאי (37 ₪). רבים כתבו עליו, רבים היללו ורבים שיבחו אבל בסוף תמיד נשאר חלק סקפטי בראש שאומר: "זאת בסך הכל עוגת שיבולת שועל וחמאה אין בזה כלום!" אז נכון, צודקים! אין שוקולד, אין גלידה, אין קצפת, אין אפילו פירות ועדיין היא עומדת בכל הציפיות ועוברת אותן. הקראק פאי מגיע פשוט כפרוסת פאי עם קרם פרש מעל להורדת המתיקות (אזהרה שנכתבה בדם – זו לא גלידה ולא קרם מתוק! יש לקחת כמות קטנה יחד עם כל ביס), אבל זה פשוט עושה את העבודה ואני לא מכירה דרך טובה יותר לסיים ארוחה. את הטעם אני לא יכולה לתאר חוץ מלבקש מכל מי שעדיין לא התמכר לרוץ לטעום!הקראק פאי של פונדק דלוקס - ממכר! מקור:יח"צ

מחשבות לסיכום

אז כאן הגענו לסוף ונכון אתם צודקים, זאת קהילת ההמבורגר ולא נגעתי בפרה, אבל פונדק דה לוקס זה מקום עם בשר איכותי ששם דגש על עשייה נכונה וזה עושה הכל ומעבר לכך. אני בטוחה שכל קורא קבוע יכול להתחבר ולהוסיף את המקום לרשימת החובה שלו. רק בבקשה אל תוותרו על הכנפיים, הפירה מח עצם ובטח שלא על הקראק פאי! לגבי החלק העיקרי, גם מחוויות קודמות אני יודעת שכנראה לא משנה מה תיקחו – לא תיפלו. אז בהחלט ממליצה לשלב ולנסות קצת מכל דבר כי הכל שווה.

*** המסעדה נסגרה ***