הדר בן יעקב יצאה לפגוש את המעשנה החדשה שמסעירה את העיר

הדר בן יעקב,

מבחינתי אני לא צריכה יותר מידי סיבות כדי לקפוץ לדה לוקס אבל איכשהו יצא שבשנה האחרונה יצא לי לבקר יותר בטראק מאשר בפונדק. כשנגנבה לאוזני השמועה שהפונדק שינו תפריט, הכניסו מעשנה חדשה והמבורגר היה לי ברור שאני חייבת לקפוץ לביקור. מעשנה חדשה?! Here We Come!

פונדק דה לוקס - תענוג בשרים בשוק הפשפשים

הגענו לפונדק והמלצרית המקסימה עברה איתנו על התפריט החדש, בגדול השינוי העיקרי הוא התמקדות יותר במנות עיקריות בשריות ולא הרכבה אישית של מנה לפי נתחים. עדיין קיימת אופציית הקומבו רק שמעכשיו אפשר להתאים את זה אישית ולפי ההרכבות שהכינו מראש – לדעתי שינוי מבורך כי אני לא מצאתי את השילוב המושלם העבורי בגרסה הקודמת ותמיד גם ככה הייתי מרכיבה. אבל הערב הייתה מטרה אחת והיא ההמבורגר דה לוקס 220 ג' של קציצת בקר עם צ'דר חלפיניו ובייקון עם צ'יפס בטטה (76 ₪). נדב כמעט לקח גם את ההמבורגר אבל המלצרית הלהיבה אותו על הספריבס והשורט ריבס בגרסה המושפרת עם המעשנה החדשה אז השורט ריבס 300 ג' ללא עצם איט איז (59 ₪). למנה ראשונה היה ברור לנו שחייבים ללכת שוב על הכנפיים הממכרות של דה לוקס (39 ₪).

התפריט של פונדק דה לוקס

הריחות מהמעשנה החדשה

בזמן שחיכינו למנות היה לנו ממש קשה לשבת בשקט, כי המטבח ממול מילא את האוויר בריחות מעולים של בשר וברבקיו וכמו שנדב סיכם את זה "דברים טעימים". רף הציפיות מבחינתי רק המשיך לעלות ולעלות ובלוטות הריר התחילו לעבוד בקצב.פתאום ראיתי שהישר מהמטבח יוצאים להם ההמבורגר והשורט ריבס, ולפני שהספקנו להבין מה קרה לראשונה שלנו, גם הכנפיים יצאו מהמטבח אחרי רגע מבולבל של מה בדיוק קרה פה עכשיו ומה עושים עם 3 מנות בשולחן הקטן שלנו?! עברנו לבר, התפרסנו שם וקיבלנו צ'ייסר שזה כבר משפר את מצב הרוח לטובה.

ה-כנפיים של פונדק דה לוקס

אחרי שהתמקמנו מחדש החלטנו להתחיל בכל זאת מהכנפיים. נתתי ביס מלוא הפה וקיבלתי בדיוק את מה שציפיתי לו – כנפיים רכות מבפנים עם מרקם קריספי מבחוץ, ניגידיות מושלמת עם רוטב מתקתק ממכר שעוטף את כל הדבר הזה בעודי מתלהבת ששוב פעם הפונדק הוכיח את עצמו ועברתי לכנף הבאה, לצערי הבאות היו פחות מושלמות אבל עדיין טובות מכל כנפיים אחרות, ואם זה הטעם של ביצוע חלש של הכנפיים של הפונדק זה רק מוכיח כמה הכנפיים פה באמת מעולות.

ואז הגיע תורו של בשר המעשנה החדשה…

אז אחרי כמה כנפיים ומבטים  מההמבורגר שחיכה בסבלנות, ניגשתי למלאכה ןחציתי את הדוגמן לשניים. התחושה הראשונה הייתה וואו(!) ביס מעולה וסוף סוף גבינת צ'דר עם נוכחות. לרוב אני לא אוהבת צ'דר מעל ההמבורגר כי מה שמקבלים היא חתיכת צ'דר שבעיקר רואים אותה אבל לא מרגישים מספיק אותה, פה לשם שינוי הצ'דר קיבלה את המקום הראוי לה והייתה חלק אינטגרלי מהמנה. בשר הקציצה הייתה עסיסי במיוחד (גם בנפרד מאשר התוספות), למרות שלא היה בה המון שומן היא פשוט  עשויה נכון. הבייקון היה בשרני והוסיף לכל ביס, החלפיניו במכלול הכלול לא היה חריף כמו שהייתם מצפים אבל נתן מספיק קיק מידי פעם ששידרג כל ביס.

פונדק דה לוקס - ההמבורגר המטריף

צי'פס הבטטה שהגיע עם המנה היה קריספי ושמנמן מספיק כדי להרגיש את הבטטה בכל ביס, הולך טוב עם רוטב הברבקיו שמגיע בצד. לא מדובר ברוטב ברבקיו קלאסי אלא ברבקיו עם טעמים חמצמצים, סך הכל הוסיף המון למנה ועם זה הכיוון של הפונדק מהיום מבחינתי זה נראה הרבה יותר מבטיח.

החדש של פונדק דה לוקס. קרדיט: דור קדמי

צללתי למנה שלו – בועדי מתלהבת ובולסת את ההמבורגר של הפונדק, נדב עשה לי puppy eyes ורצה לטעום גם. התחלפנו וצללתי למנה שלו – שורט ריב ללא עצמות שמגיעה חתוך ל-3 חתיכות עבות ושמנמנות. המבט הראשוני היה נראה מדהים אבל החלקים ללא השומן היו עשויים מדי, בתחושה שלי ציפוי הפלפל של הנתח מעולה אבל המרקם לא עבד לי ולא היה מספיק שומן כדי לתמוך בבשר העשוי בכל חתיכה. זה היה קצת מבאס כי הבשר עצמו היה טעים וכשחתכנו אותו דק הוא כבר היה הרבה יותר נוח לאכילה, אולי כדאי שיגישו את זה ככה מראש (או פשוט קצת פחות על האש). היה ברור לנו שזה יכול לקרות כשהולכים לערב הראשון עם המעשנה החדשה ואני רוצה לסמוך על הניסיון והידע של דה לוקס שהם כבר השתלטו על הביצוע של המנה הזאת.

הספיר ריבס של פונדק דה לוקס

לא ניקח איזה קינוח דה לוקס לסיום?

היינו חייבים לסיים את הארוחה במשהו חיובי והחלטנו ללכת על בטוח, הקראק פאי (35 ₪) הקינוח הממכר שגם הוא הגיע אחרת. הקרם פרש שמעל בטעם חמצמץ נותן ניגודיות בדר"כ, אבל הפעם הוא דווקא היה מתקתק ונדב מאד התלהב כי זה הזכיר לו את הגרסה של אמריקה, אותי זה קצת בילבל, אהבתי את החמיצות אבל ברגע שטעמתי מהפאי עצמו זה איכשהו הסתדר כי הפעם נפלנו כנראה על תבנית עם תחתית עבה מהרגיל ופחות מתוקה אז הקרם המתקתק פיצה על זה. מה שחשוב זה שבביס אחד של הכל ביחד הטעמים הסתדרו מחדש.

הקראק פאי המחודש של פונדק דה לוקס

אז היה דה לוקס?

אני רגילה לקבל במשפחת דה לוקס חוויה מושלמת, אבל גם במשפחות הכי טובות לפעמים יש ימים שהם לא מושלמים רק שזה לא מושלם במונחי דה לוקס קשה להרגיש את ההבדל. היה לנו פה המבורגר מעולה וממכר, כנפיים מעולות ועדיין הכי טובות שיצא לי לאכול, מנת שורט ריב קצת פחות מאוזנת וקינוח שאומנם שונה מהרגיל אבל הוא שונה מהרגיל למכורים לקראק פאי כמוני וגם אותי הוא הצליח לספק ובגדול. בקיצור – ערב מעולה.

נדב משתגע מהחוויה של פונדק דה לוקס

*** המסעדה נסגרה ***