שושה שף בורגר – אלעד גור אריה זלל להנאתו המבורגר של שף, אבל בקטנה

אלעד גור-אריה,

נפתח במשהו שלא קשור להמבורגרים. אני שונא מיניונים. כן, כן, אותם יצורים צהבהבים שמככבים על מסכי הקולנוע הקיץ, עם השפה המוזרה שלהם וקהל המעריצים המהופנט שלהם. אני שונא כל אחד ואחד מהם! מבחינתי, כורכום הוא מיניון מיובש וטחון וחרדל הוא רוטב מיניונים וכך הם צריכים להיות! עורך הדין שלי ממליץ לי לכתוב טור שלא קשור למיניונים, על מנת להסיט את דעת הקהל השלילית ממני וכך אעשה. הרעיון עלה בשעה שהשפרצתי חרדל על צ'יפס תוך כדי זלילה להנאתי במסעדת 'שושה שף בורגר' בתל אביב-יפו.ההמבורגר של שושה שף בורגר

הרומן שלי עם 'שושה שף בורגר'

את 'שושה שף בורגר' הכרתי במקרה, לפני קצת יותר משנתיים. תכננתי בכלל לשבת ב'מון', אשר ממול, אבל התור היה אינסופי והרעב כבר החל לגרום לי להזיות. זכורה לי הישיבה שם כחוויה טעימה ומשביעה, ומאז ישבתי שם חמש פעמים נוספות, עם אנשים שונים, והקשבתי לדעתם על המנות, בנוסף לביקורת העצמית שלי. בכל שש הפעמים נהניתי מאוד, אולם רק באחרונה החלטתי לצלם, לתשאל, לחקור ולקחת חומרים לטור.

את הביקור עליו נדבר בטור זה עשיתי עם… ניחשתם נכון – ק'. לא רק שממילא הוא אחד החברים הכי קרובים אלי, הוא גם ספונטני וגם דומה לי בראש הקולינארי שלו, אז יוצא שתמיד הוא נאות להצטרף לעוד הרפתקה המבורגרית עסיסית ברחבי ישראל. הגענו למקום בשעת ערב של יום רביעי. השולחנות, ברובם, היו תפוסים, אז ישבנו לנו על הבר, כדי לשמרטף על הגריל-מן. את פנינו קיבלה עמליה, בעלת המקום ולאחריה עשינו היכרות עם גולן, הגריל-מן. תוך דקות אחדות כבר התעמקנו בשיחה שכללה בדיחות והאווירה נראתה משוחררת ונינוחה.

המבורגר שושה שף בורגר - 200 גר' עם גאודה ובייקון

הזמנו לנו המבורגרים. אני הלכתי על ה-200 גרם (תוספת צ'יפס וקולה) וק' בחר לעצמו את העסקית בצלחת דווקא (ללא לחמניה), אז הוחלט שהולכים על משקל של 500 גרם (תוספת פוטטוס וזירו). שנינו בחרנו מידת עשיה מדיום-וול, ואני הוספתי לי גבינת גאודה ובייקון. תוך כדי ההמתנה להכנה קשקשנו קצת עם גולן, שהסביר שהבשר מורכב מ-30% שומן ו-70% בקר טחון מחלקים שסודם נשמר והטחינה נעשית במקום. גם פרוסות הגבינה, אם אתם מזמינים, נחתכות באמצעות מכונה רק על פי הזמנה, ואין פרוסות מוכנות מראש. תוך כדי לגימת משקה קל והאזנה למוזיקה נעימה לאוזן (לא רועשת מדי, לא חלשה מדי, מגוון שירים משתנה) ראינו איך המנות שלנו מוכנות אחת אחת, תוך כדי הקפדה על הגשה ואסתטיקה.

ואז המנות הגיעו

לשולחן הגיעו שתי צלחות. המנה שלי, שהגיעה בלחמניה, נעטפה בסימטריות מדהימה ולוותה בצ'יפס טרי. ק' בחר לקחת את המנה שלו בצלחת, ללא לחמניה. מידת העשייה היתה מדויקת. פס ורדרד עסיסי באמצע, קראנצ'יות נעימה מסביב ומנעד כיפי של טעמים, יחד עם הגאודה והבייקון. שתי המנות חוסלו די מהר, תוך כדי התדיינות עם גולן ועמליה על תוכניות טלוויזיה מארה"ב הסוקרות מזללות עם מנות מופרעות, ושיטות הכנה של המבורגרים, כפי שהן מוצגות באותן תוכניות.שושה שף בורגר - 500 גר' המבורגרשני הנושאים היחידים שיש לי להעיר לגביהם הם הרטבים והלחמניות. קצת השקעה ברטבים שהם לא קטשופ/מיונז/רוטב מיניונים (חרדל)/ברביקיו, ואפשר להקפיץ את המנות לגבהים חדשים! והלחמניות חייבות לעבור מקצה שיפורים. למרות הקליה טרם העמסת הבשר, הן לא מחזיקות טוב את המנה.

לסיכום

גם בביקורי השישי במקום, כמו בביקוריי הקודמים, נהניתי מאוד מהארוחה. האווירה השמחה במקום, יחד עם השקעה בפרודוקטים איכותיים ויד קפדנית על הגריל יוצרת שילוב כיפי, שמתאים למפגש ערב של חברות וחברים על כוס בירה קרה, גם אם בחוץ מתפרע לו הקיץ התל-אביבי החם והכל כך לח.

עסקית 500 גרם בצלחת (ללא לחמניה), כולל תוספת ושתיה קרה – 99 שקלים חדשים
עסקית 200 גרם בלחמניה, כולל תוספת ושתיה קרה, עם גאודה ובייקון – 81 שקלים חדשים
ציון 8/10 (נקודות יורדות על הרטבים והלחמניה)

ובכל מקרה, המקום שווה התכנסויות נוספות. מומלץ בכיף!

*** המסעדה נסגרה ***