המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים – דור מתלבטת בין אירופה לאמריקה דווקא באבן גבירול

דור בית הלחמי,

שישי בצהריים, כן כן גם בשישי אוכלים המבורגר. לקחתי את שותפתי הנאמנה – טל ארליך ויצאנו לנסות את המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים שכולם מדברים עליו. לאבן גבירול הרחוב הידוע לשמצה בלי חנייה ומלא מקומות לאכול בהן, הגענו ברגל, כשאני אחרי אימון והיא אחרי ארוחה מקדימה ויצאנו לעשות את העבודה השחורה.

המבורגר של יום שישי - שישי המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים

המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים – המבורגרים ולא הרבה הרחבה

כבר אמרתי בעבר שאני אוהבת מקומות שמבינים שצריך להתמחות במשהו, לעשות אותו מעולה ולא להתחרבש לי עכשיו עם 20 סגנונות ומנות שונות ומשונות – זהו המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים. המקום מציע 4 המבורגרים, שני סנדוויצ'ים ושתי תוספות, צנוע ולגיטימי, העיקר שיהיה טעים. לאחר התייעצות עם המלצר\קופאי הנחמד שגם טרח על הפרזנטציה של המנות (לא רק שלנו, אלא של לקוחות נוספים ונתן טאץ' אישי) החלטנו להזמין את ההמבורגר של יושע (49 ₪), as in דן יושע, והמבורגר טראמפ (54 ₪), as in ההוא עם הכתום לצד תוספת ושתייה (13 ₪).

המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים - ההמבורגר של טראnפ

ההמבורגר של יושע הוא המבורגר מסוג שלא יצא לי להיתקל בו באף מקום, הוא ממש ייחודי למוסד, מתאים לאופי של המקום ומשדר וייב אירופאי. ההמבורגר מטוגן בחמאה, עם תבשיל פרסה (כרישה) ביין וגבינת קממבר. המבורגר שהטעם שלו אמור להיות מעודן ועדין אבל עם מספיק דגש מהפרסה (כרישה) שיש לה טעם די דומיננטי. לעומתו, הטראמפ משדר אמריקאיות, עדיין לא מושחתת באופי מוקצן (אמרנו פשוט) אבל ברמה שמספיקה לסקרן. את השחיתות ניתן למצוא בטבעת בצל שמוגשת בו שמטוגנת בטמפורה, חזה אווז קריספי, ביצת עין, ואיולי ויסקי. שני המבורגרים שונים בעליל אבל מייצגים תפיסה אחידה. 

המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים - ההמבורגר של יושע

הראשון שנגסנו בו הוא ההמבורגר של יושע, הטעם עדין וכמו שהנחתי הפרסה מודגשת ומוסיפה טעם מאוד מעניין להמבורגר, מידת העשייה הייתה לכיוון הוול, ולמרות זאת הקציצה עצמה הייתה עדיין עסיסית. הלחמנייה עמדה בעומס יפה והייתה גם טרייה וגם טעימה, בסה"כ המבורגר מהנה וממלא. טל שרצתה משהו עדין נהנתה מהטעמים ויצאה עם חיוך מהחוויה. אחרי שסיימנו עם השף, עברנו לנשיא – ההמבורגר של טראמפ היה מלא בטעמים חזקים, מה שיותר התאים לי, והאיולי ויסקי ממש חיבר את הכל ביחד. הזמנתי את הטראמפ של המוסד ללא ביצת העין (מטעמים אישיים) והקציצה הגיעה במידת עשייה מדיום וול עסיסית. הסכמנו שלא להסכים איזה מביניהם מוצלח יותר כיוון שלשתינו דרישת הטעמים הייתה אחרת. לכן החלטה שלכם האם אתם נוטים לאירופה העדינה או אמריקה הרועשת. בנוגע לתוספת, אין מה להרחיב יותר מדי, הפוטטוס היו טעימים בפני עצמם, הקליפה קריספית ומתובלת ומשתלבת מעולה. דווקא טבעות הבצל היו מאכזבות ופחות לטעמי, אולי בגלל הטמפורה. המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים - ההמבורגר של יושע חצוי

לסיכום החוויה

המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים הוא מקום לשבת, ליהנות מאבן גבירול ולקחת הפסקה בתל אביב העמוסה. ההמבורגרים טובים והאווירה במקום מעולה, מוסד הוא עדיין לא אבל עם קצת מאמץ בדרך הוא יגיע לשם. תקפצו, תגידו שלום, תחליטו אם אתם רוצים להשתגע או להירגע.

שם: המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים. כתובת: אבן גבירול 36 ת"א, כשרות: לא כשר, שעות פעילות: א'- ד' 11:00- 02:00, ה'- ו' 11:45- 04.00, שבת 11:00- 03:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי