רועי, בן 32, ורק עכשיו אני מגלה את העסיסיות המטורפת שבמוסד הזה!

רועי יוסיפון,

את המקום המדהים הזה הכרתי בשלב קצת מאוחר בחיי, הכל באופן יחסי כן? אני רק בן 32. תמיד יצא שרק כשחלפתי על פניו בדרך לאנשהו נזכרתי שהוא קיים או שתקף אותי רעב ושכחתי כבר כמה רציתי לנסות אותו (כמו תמיד, ההיצע הבלתי מוגבל שיש לעיר הזאת להציע לך גורם לסחרור). אבל באופן חד משמעי זה היה ברור שאני חייב להגיע, במיוחד אחרי אינספור הפעמים שהוציאו לי את העיניים עם תמונות סנדוויץ' הבשר המפורק המוכר.

סוף סוך מצאתי את ההזדמנות הנכונה להגיע, ומאז הבטן לא מפסיקה לבקש עוד. הפנינה החביבה הזאת היא סוג של בית שני. ולמה? כי כל מי שטועם, מבין וחוזר שוב ושוב ושוב ממש כמו בית שחוזרים אליו בסוף כל יום אל האנשים, הריחות והטעמים המוכרים. נעמה ואני קפצנו למוסד לסנדווי'צים מיוחדים ביום חורפי במיוחד כדי לחמם את הבטן עם כמה מהמנות היותר מוצלחות של המקום שאתם חייבים להכיר.

מה כל כך מיוחד במוסד הזה?

נתחיל עם הטרמפ-בורגר עם גבינה (54 ₪). אין דרך טובה יותר לתאר המבורגר מוגזם ועשיר מאשר לקרוא לו טראמפ. שילוב של סמל אמריקאי שיתעתע בכם כבר מהביס הראשון אבל בקטע טוב. קציצת בקר שעשויה מנתחי אונטריב שידוע בטעמיו ההמבורגריים. עגבנייה שרופה עד קרמול, ביצת עין חלמונית ונוזלית וחזה אווז שמשתלב מעולה. תכלס תוספת הגבינה הייתה בקשה שלי והיא לא מגיעה כחלק מהמנה אבל מבחינתי היום הגבינה היא חלק בלתי נפרד מהקציצה. הרוטב שחיבר בין כל הטעמים היה מיונז ויסקי שהיה טעים, חוץ מזה שקצת התקשנו להרגיש את הויסקי. לסיכום: טראמפ למי שרוצה להתלכלך וליהנות מזה!

המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים - המבורגר שחיתות

המשכנו עם ההמבורגר של יושע (49 ₪). אחת המנות היותר נמכרות במוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים. אך מיהו אותו יושע שעל שמו נקרא ההמבורגר המפורסם? אז למי שלא ידע או לא קרא מעולם את כתבתו של אור בלאן, דן יושע הוא שף צעיר עם רפרטואר של שף מוכשר וותיק ועל שמו נקראת המנה הזאת. מאופיינת בניחוחות החמאה המתקתקה שמעורבבת בתוך קציצת הבקר ומוסיפה לה עסיסיות ומעל הכל כרישה מקורמלת ביין לבן. אני תמיד חוזר ואומר, כל מנה שתוסיפו לה חמאה ויין אוטומטית תרגיש כמו מנת גורמה וזה אפילו מסתדר יותר במקרה הזה שמרכיב המנה הוא שף דגול (ואל תנסו עכשיו לערבב מנה שווארמה עם יין וחמאה כי זה לא!).

המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים - המבורגר של יושע

הצ'יקן של אמיל (49 ₪) – קריספי צ'יקן ב-14 תבלינים. אם אף פעם עוד לא הייתם בהודו או בשוק תבלינים אז קפצו לטעום את המנה הזאת היא תסגור לכם את הפינה. מנת הקריספי צ'יקן חזרה לאחרונה באופן רשמי לשמן הרותח של המוסד לאחר שירדה באופן זמני מהתפריט. בעיניי קריספי צ'יקן זו מנה מאוד מנחמת, יש משהו מנחם במרקם עסיסי ורך של עוף מטוגן שעטוף בשכבה דקה (יחסית) של קריספיות בין שתי לחמניות חמות, רכות, מתקתקות. אם כי ניסיתי בעבר מנות דומות במקומות שונים בעיר שהתחברתי אליהן יותר. הדברים הבולטים שפחות הסתדרו לי במנה היו כמות התבלינים – אני בספק אם באמת כל תבלין במנה הזאת באמת הכרחי ואם באמת יהיה ניתן להרגיש בחסרונו או בנוכחותו של כל תבלין. טעמי בחיי מנות מוצלחות שהיו פחות מתובלות ונהניתי לא פחות. גם מבחינת הירקות – החסה הערבית נותנת בהרבה מקרים טעם ומרקם אצתי ולכן אם כבר חסה אז אולי אייסברג, קולסלאו עדיין אין דה פירסט פלייס במנות מהסוג הזה לטעמי. מה שכן, הלחמניה שרדה את המסה עד הביס האחרון RESPECT#.

הצ'יקן בורגר של המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים

על דבר אחד אי אפשר להתווכח – הפוטטוס המדהימים. מהסוג שלא משנה כמה פעמים תאכלו מהם, הם עדיין יספקו את הציפייה בכל פעם מחדש. הפוטטוס, תפוחי אדמה מעוכים ומטוגנים שאת הקליפה כמובן השאירו, ומביני עניין יסכימו איתי שזה בדיוק מה שנותן את האפקט הייחודי שמספק את שני זוגות השילובים המוצלחים ביותר: קריספי עם רך, ומלוח עם מתקתק. הקצוות הקריספיים החרוכים כמעט עד שניה לפני שרוף והנימוחות של הפירה שנמצאת בלב ליבו של כל אחד מהפוטטוס. כשאני חושב על זה, תמיד הערצתי את הפוטטוס של הדיקסי (כי אין ספק שרוטב החמאתי המתקתק הוא משהוא מיוחד) אבל נראה שיש כאן מנה שנותנת פייט לא פרייאר בכלל.

המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים עם הפוטטוס הכי טובים בעיר

לסיכום, המוסד מצדיק את שמו

המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים משמש גם כמוקד להתנסויות חדשות והרפתקניות, גם כמענה ל"דודה" למנה אהובה, וגם כמקום בטוח לרעבים שיודעים תמיד לחזור אליו בידיעה שלא יאכזב. ובהזדמנות זו, אגלה שכבר בימים אלה מושקת מנה חדשה בשם "המבורגר אל צ'אפו" שאני כבר מת  לנסות והשמועה אומרת שהולך להיות חריף ומעניים. המוסד עוד עומד יציב בנקודה שסביבו המבורגריות מתחלפות כמו עונות השנה, וזה לבדו כבר אומר עליו הכל.

שם: המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים. כתובת: אבן גבירול 36, ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'- ד' 11:00- 02:00, ה'- ו' 11:45- 04.00, שבת 11:00- 03:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי