טל ארליך מנסה את התעלומה התל אביבית שהפכה לסנסציה ארצית

טל ארליך,

שנה וחצי עברה מאז הביקור הראשון (והאחרון עד אתמול) שלי בסוסו אנד סאנס. הביקור הראשון שלי היה בשישי בלילה, אחרי 2 ארוחות משפחתיות. בן זוגי ואני הולכים ברחוב ועיני מוצאות סניף ריק של סוסו אנד סאנס. אין תור!!! אני צועקת לו, חייבים לנסות. ואכן, אחרי שיכנועים רבים, הוא נאלץ בעל כורחו להיכנס לסוסו אנד סאנס, הזמנתי לי המבורגר וצ'יפס, שילמתי 50 ₪, והלכתי לשבת. בן זוגי נועץ בי מבטי שנאה, מי לעזאזל יכול להכניס משהו לפה ארוחה משפחתית? אני אהוב יקר, אני.

סוסו אנד סאנס גינדי - ההמבורגרים

החוויה לא הותירה בי רושם רב. קיבלתי המבורגר בגודל ונראות של מקדונלד'ס, הצי'פס הגיע בכמות נדיבה, אך קריר ושומני. מאז אמרתי, אין מצב שאני חוזרת. אבל הזמן עובר והזכרונות מיטשטשים וכך מצאתי את עצמי נגררת על ידי חברתי בעלת התאבון של ציפור (מעדיפה ארוחות ילדים, קציצה דקה ממחברת) לסניף סוסו אנד סאנס שסמוך לקניון גינדי. הזמנתי את ההמבורגר 80%-20% שעשוי מ-80% בקר ו-20% גבינת צ'דר טחונה אל תוך הקציצה. בשביל המבורגר במשקל של 120 גרם, צ'יפס, וקולה, ללא שום דבר מעבר, נאלצתי להיפרד בבכי מ-70 ₪. אתם מבינים את מה שכתבתי? המבורגר במשקל של 120 גרם, ושילמתי 70 ₪ (!). חשבתי לעצמי בראש, חסר להם שזה לא יהיה מ-ו-ש-ל-ם.

סוסו אנד סאנס גינדי

התיישבתי בכיסאי עם חברתי, היא התחילה לאסוף קטשופ ומיונז מהעמדה הסמוכה (שאגב, שווה לציין לטובת המקום שהקטשופ והמיונז שהם מגישים הם של היינז). קיבלנו באזר שמציין את מוכנות הארוחה שלנו, לדעתי לא לקח יותר מעשר דקות כדי להוציא אותה. המנות הגיעו בצורה מאוד קומפקטית, מגש אחד, שתי מנות המבורגר, שתי מנות תוספת בכמות נדיבה, ומגבון לכל אחד – גאוני – תודה! הנראות שלהם נחמדה, הלחמנייה מאוד מרשימה ויזואלית, מתחתיה קציצונת נחמדה (בודדה, כי כל תוספת עלתה עוד שמונה ₪ ולמי יש עוד כסף להוציא כאן). ועכשיו רק נותר לגלות האם 70 השקלים שהוצאתי מצדיקים את עצמם.

סוסו אנד סאנס גינדי, שווה חיוך?

ביס, מלוח. גבינה שמעפילה על הטעם של הבשר וגורמת לו להיעלם כלא היה. הלחמנייה שעבדו מאוד על הויזואליות שלה עם טעם תעשייתי, יכלה באותה קלות להיות מהסופר. עכשיו, אני אגיד לכם את זה ישר – אכלתי את כל ההמבורגר. נהניתי ממנו? אהההההההמ, היה בסדר. אבל אם הייתם עושים לי מבחן אם ההמבורגר הזה מאיקאה (וכן, אכלתי המבורגר באיקאה ב-7 ₪, לא ממליצה במיוחד) – בקלות הייתי מתבלבלת. אז למה עומר מילר, למה לקחת לי 70 ₪ על אוכל בשירות עצמי? אתה לא מסעדה, אין לך מלצרים, אני מפנה לעצמי את האוכל. ההמבורגר הוא בגודל מצחיק, אפילו התוספות די תעשייתיות ולא מוכנות במקום. הצ'יפס וצ'יפס הבטטה קנויים, לא משהו ייחודי. את הבשר לא טוחנים במקום, הנתחים ככל הנראה לא מיוחדים או יקרים במיוחד. אז באמת, איזו סיבה אחרת יש לגבות כל כך הרבה מעל המתחרים שלך?

ההמבורגרים של סוסו אנד סאנס גינדי

מה שאני כן אגיד זה כך, התוספות על ההמבורגר ממש מיוחדות – סלט ביצים, גוואקמולי, מאק אנד צ'יז..לדעתי זה כן שווה אזכור בכתבה + פירגון, עם ההסתייגות והאמירה שלא טעמתי אותן. אממה, לי אין יכולת הרכבה טובה במיוחד בהמבורגרים – אני משאירה את האומנות וארכיטקטורה לאנשים שאני אוכלת אצלם. זו לא פונקציה שאני יודעת לתעל כמו שצריך, ובמיוחד לא להוציא עוד שמונה שקלים על כל תוספת.

סוסו אנד סאנס – הקציצה שווה ריצה?

תראו, כבר הבנתם שאני לא אחזור, לפחות עד שאהיה מסוקרנת בשנית. ב-70 ₪אני מצפה לאכול המבורגר מצוין, מעל ל-200 גרם במידת עשייה מדיום מדמם ועסיסי, עם תוספת ושתיה ולקבל חמישה שקלים עודף. תודה!

שם: סוסו אנד סאנס גינדי. כתובת: החשמונאים 96, תל אביב-יפו. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 12:00-מאוחר.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי