חנות קטנה ומטריפה בלב העיר הגדולה עם המבורגר מתערובת סודית

ארתור רוטנברג,

מזל שלנו שיש את תל אביב, העיר שלא מפסיקה לחדש לנו ולהמציא לנו המבורגריות כאלו ואחרות. אחד מהמקומות האלה הוא ה-little burger shop. מקום חדש יחסית לא רחוק מכיכר דיזינגוף שיש סביבו לא מעט באז והרבה שבחים והילולים.

The Little Burger Shop המבורגר עם אננס

Little Burger Shop – סתם עוד המבורגריה?

בתכלס, המקום הינו מזללה נוספת בשורה ארוכה של המבורגריות בכל רחבי הארץ שכל הקונספט של המקום הוא נטו המבורגר. נראה כמקום די גנרי בסצנת המזללות התל אביבית, אך התפריט נראה קצת שונה. מנות הצד בתיבולים די מיוחדים, חלק מהטופינגים די נדירים וההמבורגרים עשויים משילובים לא טריוויאלים של בשר. המקום מציע שלושה סוגי המבורגרים שונים, 11 טופינגים וחמש מנות צד. כאשר כל מנה באה עם 3 טופינגים לבחירה. חישוב פשוט אומר שניתן להרכיב כמעט 2500 מנות שונות וזה בלי בחירת שתייה (למעוניינים החישוב יהיה בסוף הכתבה).

הצ'יזבורגר של The Little Burger Shop

ההמבורגרים המוצעים הינם קלאסי, שעשוי מתערובת של 35% שפונדרה, 35% אונטריב, 20% קצבים ו-25% תערבות שף סודית; המבורגר בלומנטל שעשוי מתערוב של 65 % שפונדרה, 10 % בוקס ו-25% תערובת שף סודית (גם אני חשבתי שזה יגיע עם גבינה כחולה בתוך התערובת, אבל מסתבר שלא); והאחרון הוא הטבעוני – 90% פטריות ו-10% חום מהטבע. אני יודע מה אתם חושבים – המבורגר חשיש! איך לא חשבו על זה עד עכשיו? רק לא נראה לי שזה חשיש, אני חושש שזה משהו מחשיד שעדיף לשאול מה זה לפני שמזמינים.

היות והיינו זוג, לקחנו ארוחה קלאסית (61 ₪) ובלומנטל (65 ₪). הקלאסי הגיע עם גבינת צ'דר, שום קונפי, בצל בטמפורה וחלת בצל בצד. הבלומנטל בא עם צ'דר, שום קונפי וריבת בצל עם צ'יפס בתיבול בייקון טלה. היות ולקחנו ארוחות, הגיעה לנו גם שתייה אז זרמנו על התה והלימונדה הקרים שמכינים במקום. השתייה לא הייתה לטעמנו בכלל ובכל אחד מהמשקאות הוסיפו תבלינים שפשוט לא מסתדרים עם המשקה. אפשר להרגיש שמישהו ניסה פה לעשות ספין על ה"קוקטיילים" של ויטרינה.

The Little Burger Shop המבורגר עם ריבת בצל

ההמבורגרים של The Little Burger Shop

המנות הגיעו די מהר מהמטבח ונראו מעולה, הצטלמו מעולה וגם הריחו טוב מאוד. אחרי סשן הצילומים הרכבנו את הלחמניות, וצללנו פנימה. ביס ראשון, טעם מוזר ולא ברור. ביס שני וחוש העכביש שלי התחיל לעקצץ. לא ברור מה זה אבל המשכתי לאכול. בביס השלישי הלחמנייה הפכה לדייסה מרוב הנוזלים וכל העסק התפרק לחלוטין. עדיין לא ברור לי מה הטעם המוזר הזה שמציק לי, ולא רק הטעם הציק לי, לקראת אמצע המנה הבנתי שחסר לי בייקון טלה על המנה. כמובן שרצתי לשאול מה קורה עם זה ואז קבלתי תשובה שלא ציפיתי – הבייקון טלה זה האבקה הלבנה שמעל הצ'יפס, הם גורסים אותו לתוך תבלין. לא ברור איך וממש לא ברור למה (WTF?!) לאבקה אין טעם בכלל והיא לא משפיעה על הצ'יפס בשום צורה שהיא. מיותר לחלוטין.

הצ'יפס של The Little Burger Shop

המנה השניה, הקלאסית, עמדה קצת יותר זמן אבל גם היא התפרקה איפשהו בין הביס הרביעי לחמישי. התוספות התערבבו בטעמים עם ההמבורגר ויצרו טעם אחיד ושטוח לחלוטין. טעם סטטי כזה לכל אורך המנה, לא מעניין ולא כייפי. כדי לתבל את החגיגה, נכנסה חלת הבצל. החלה הייתה עשויה טוב אבל באה עם רוטב מעושן לא ברור ולא קשור לחלה ולא לבצל. הדבר היחיד שהיה באמת מוצלח במנה הזו נהרס על ידי הרוטב. ועכשיו בוא נדבר על הבשר. נתעלם לרגע מהעובדה שלא שאלו אותנו מה מידת העשייה הרצויה, בד"כ זה אומר שהמנות מגיעות מדיום, המידה הבינונית, אבל לא, המנות הגיעו יותר לכיוון מדיום רייר. חלקים גדולים של הקציצה היו לא עשויים מה שכמובן הוסיף למות הלחמניה בטרם עת. למרות זאת, הבשר עצמו לא רע בהחלט, הוא טעים וטרי. לא חושב שהיה בו תיבול יותר מדי, אבל אין צורך כשהבשר עצמו טוב, רק חבל שהמסביב היה מספיק כדי להרוס את הכול.

The Little Burger Shop המבורגר וחלת בצל בצד

נחזור לחוש העכביש. רק בסוף המנה הבנו במה מדובר. בריבת בצל היה קינמון! אישית אני שונא קינמון, זה התבלין הכי נאלח ומיותר על האדמה. זה קליפת עץ טחונה למה שמישהו יגע בזה!? פשוט נורא. זה מה שהפריע לי לכל אורך המנה. למזלי הטעם שלו לא השתלט על הכול והמתיקות של ריבה יחד עם השמן בשום קונפי הצליחו למתן את זה. לפחות אני לא אלרגי, אחרת הייתי מתפחלץ על הכיסא באמצע little burger shop. מעניין למה אין בארץ תרבות של כתיבת אלרגנים בתפריט.

לסיכום, חווית The Little Burger Shop

למרות שהמקום מציע מגוון רחב של תוספות וחלקן די מקוריות, הביצוע לא הכי מזהיר והרבה מאוד פשלות בסה"כ. מי שמאוד חשוב לו שכל חלקים במנה ישתלבו והכול יהיה פיקס, המקום פחות מומלץ, לדעתי. אם לדרג את הארוחה הייתי אומר שהיא 2.7 מתוך 5. רק כי הרעיונות הם לא גנריים.

שם: The Little Burger Shop. כתובת: דיזינגוף 125, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילותא'-ש 12:00-03:00

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי

*מי שרצה לדעת את החישוב – 3 סוגי המבורגרים, 11 טופינגים, 5 מנות צד. הנחת יסוד – לוקחים תמיד 3 טופינגים שונים, ולכן הנוסחה הינה:

3burger*(11 3 )toppings*5 side dishesh=2475(11 3 )=11!3!*(11-8)!