השביתה הסתיימה וארליך חוזרת לבלוס בעיר הגדולה!

טל ארליך,

אחרי ארבעה חודשים של שביתת המבורגרים חריפה, איבוד התשוקה למזון שומני בכלל ולצ׳יפס והמבורגרים בפרט, חזרתי! 11 קילו פחות, אפשר להוריד את הרגל מהגז ופשוט לאכול קצת קצת יותר מאוזן, ולחזור להנות מהמבורגרים ממש כמו פעם. היום ביקרנו בהמבורגרייה שלא הייתי בה מאז ההרצה, TLBS. מקום שכשהוא נפתח, ממש אהבתי את הקונספט שלו – אתה משלם על ארוחה, מקבל איתה מספר מסויים של תוספות מגניבות (3 ליתר דיוק), תוספת בצד ושתייה, במחיר תאכלס לא זול בטירוף, אבל די הגיוני. בזמנו היה לי מאוד מאוד טעים. אז היום כשעברתי ליד TLBS עם אחותי, הפרנטנרית המושלמת לבליסה של אוכל משמין, דחפתי אותה בעדינות פנימה וחלקנו לנו המבורגר.

TLBS - אורחת המבורגר

לצערי העלו את המחירים מעט, המבורגר בלומנטל (שהוא מעט יותר יקר מהקלאסי) עם ריבת בצל, שום קונפי וטבעות בצל בטמפורה, צ׳יפס עם עשבי תיבול, וזירו בצד, עלו לנו ביחד 69 ₪ (בפתיחה המנה עולה 65 ₪) בזמנו הצ׳יפס המתובל היה עם קונספט די מוזר, הוא היה צ׳יפס דק בסגנון מקדונלדסי ומעליו פיזרו מין מלח בטעמים. אז כשאתה מזמין צ׳יפס טלה בייקון, אתה בעצם מקבל צ׳יפס עם מלח שיש מצב שיש שם איפשהו מאחורה פעם לפני זמן מה טעם מסויים של בייקון.. הפעם שמחתי לראות שהצ׳יפס שונה, עבה ועסיסי, והתיבול טרי. יש! 

אחרי שיטוט ארוך בתל אביב – Bring me the burger!!

חיכינו מעט למנה, ואז צעקו בשמי, קפצתי ודילגתי לי פנימה (בכל זאת, 39 מעלות בחוץ בערך). המנה הייתה חתיכה ממש, טבעות הבצל פשוט נצצו להן למעלה, הצ׳יפס היה שומני, כיפי, וקרא בשמי. טללל, התגעגעת אלי, תודי.  רואים שממש לא מתקמצנים כאן – לא על אף תוספת. תאכלס כיף. אבל. יש טוויסט בעלילה.

ארוחת המבורגר וצ'יפס של TLBS

חצינו את ההמבורגר באמצע, וחשכו עיני. אוף, ההמבורגר עשוי למוות. ממש לא השאירו לי טיפת אדמומיות בפנים.. אז בגלל שגווענו ברעב, לא הייתה לי סבלנות להחלפת מנה והתחלנו לבלוס. אני כן יכולה להגיד שכל השאר היה עשוי מצויין, וההמבורגר בביס הכולל כן היה טעים. אאאבל, העובדה שההמבורגר היה עשוי יתר על המידה, די הרגה את העסיסיות וביאסה את האווירה. 

TLBS - המבורגר מת מבפנים

מצד שני יש את התוספות על ההמבורגר, ריבת בצל שעשויה מעולה ומוסיפה מתיקות כיפית, טבעות בצל עם טמפורה מהממת בכמות שאפשר גם לקחת בצד לנשנש, ושום קונפי מתוק ומפנק שבאמת לא מוגש בכל מקום. כל אלה גורמים לי לחשוב שאם הייתי פחות רעבה ויותר סבלנית, היו מחליפים לי המבורגר ברצון רב, ואותו ככל הנראה הייתי מקבלת במידת העשייה המיוחלת, מדיום.

TLBS, ארליך שוברת דיאטה

בצד יש צ׳יפס עם עשבי תיבול, נחמד, אבל יש טעם של צ׳יפס קנוי.. שזה באסה, אתם עושים כאן טבעות בצל בטמפורה טעימות ברמות, ועוד ים תוספות מאפס.. כמה קשה זה להכין גם צ׳יפס? זו אומנות גוועת בתל אביב, ונראה שפחות ופחות מוסדות מכינים צ׳יפסים במקום. ואני, בתור פולנייה עם ריספקט ע-צ-ו-ם לתפוחי אדמה שעשויים טוב, מבקשת שיתחשבו בכך. מצידי אפילו לקבל חצי כמות צ׳יפס אבל שלפחות יהיה הום מייד, יעשה לי את היום.

TLBS – הקציצה שווה ריצה?

תראו, אני מתה על הקונספט. המבורגר מהיר, איכותי ועשוי טוב במחירים יחסית בסדר (ביחס לחומרי גלם הטובים) אבל מצד שני, כרגע לא ראיתי ביצוע שיגרום לי לרוץ אליו בחזרה. צריכה לבצע עוד קפיצה ולהחליט.

שם: The Little Burger Shop. כתובת: דיזינגוף 125, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש 12:00-03:00

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי