טופולופומפו – טל קורנס ניסה דווקא את ההמבורגר במסעדת הפיוז׳ן-שף האסייתית

טל קורנס,

לאחרונה התחלתי לעבוד במקום העבודה הנחשק ביותר על ידי כל מי שאוהב אוכל, חברת ״תן ביס״. עוד ביומי הראשון בעבודה נשאלתי מה דעתי לגבי ההמבורגר של טופולופומפו. האמת, לא היה לי מושג שמסעדת הפיוז׳ן האסייתית מגישה המבורגר, מצב לא תקין בעליל שחייב לבוא על תיקונו!

ההמבורגר האסייתי של טופולופומפו

טופולופומפו – יצירת אומנות

השבוע התבשרתי שבקרוב מאוד המשרד שלנו עובר למקום אחר ולכן לחצתי על הקולגות שלי (כמו שרק אני יודע) ללכת לנסות את ההמבורגר של טופולופומפו בהקדם. כמובן שההצקות החוזרות ונשנות שלי עבדו וביום רביעי בשעת צהריים מוקדמת פקדנו, גיא ואנוכי, עבדכם הנאמן, את המסעדה המדוברת. המסעדה הייתה מפוצצת וכך מצאנו את עצמנו מתיישבים על הבר. לאחר דין ודברים בחרנו שנינו בעסקית המבורגר (80 ₪, מוגשת בשעות 12:00 – 17:00) הכוללת מנה ראשונה, המבורגר עם תוספת ושתייה קלה.

הדרקון של טופולופומפו, מקור: יח"צ

למנה ראשונה בחרתי ב״פאמפקין סאקו סאי״ – כיסון טפיוקה, דלעת צלויה, עוף וקשיו. המנה הייתה נאה מאוד אבל בגודל של כדור פינג פונג וחבל… הטעמים והמרקמים היו פשוט נפלאים, כל ביס נימוח בפה ומעקצץ מפיקנטיות של הרוטב הנפלא שבו שוחה כדור הפינג פונג.

הכיסון של טופולופומפו

גיא, הקולגה, בחר ב״כרובית מושחרת״ – פרחי כרובית, בצלים, אורז פריך, נענע בויניגרט ליים-צ׳ילי אדום. כשהמנה הגיעה לשולחן לא הבנתי למה הגישו לנו ערוגה. המנה נראתה כאילו יצאה מסיפור אגדות, צבעונית, פרחונית ובנוסף לכל זה טעימה בצורה בלתי רגילה. אפילו אני לא האמנתי שיצאו לי כאלה סופרלטיבים על סלט. הביסים היו פשוט מפתיעים, לעיתים רכים, לעיתים קראנצ׳ים, לעיתים מתקתקים ולעיתים חריפים, פשוט תענוג!

כרובית מושחרת של טופולופומפו

ועכשיו לעיקר(יות)

אחרי שנפתח לנו התיאבון הגיע תורו של ההמבורגר. נתחיל במידות העשייה, גיא הזמין מדיום-וול ואני מדיום וכיאה למסעדה בקליבר של טופולופומפו (תקצרו את השם, ממש לא כיף לכתוב אותו!) מידות העשייה היו בדיוק מושלם ולא אכזבו. למרות זאת מסיבה שלא ברורה לי עד לרגע זה, בעוד שההמבורגר שלי היה אדמדם ביותר, הוא היה קצת יבש בחלקיו החיצוניים.

ההמבורגר של טופולופומפו

השילוב של הבקר העסיסי והטעים עם איולי צ׳ילי ואיולי קפסיקום (לא המצאתי את המילה הזאת, שאלתי וזה סוג של צ׳ילי) בתוספת הכרוב האדום נתנו לכל המנה הזאת את הטאץ׳ האסייאתי שהמסעדה ידועה בו. אני חושב שהכרוב האדום הקראנצ׳י הוא תחליף ראוי ועדיף לחסה המשעממת שכולם דוגלים בה (מסעדות, תנסו גם, תפתחו את הראש!). במנה היו גם בצלים, אבל לדעתי הם לקחו את המנה לכיוון יותר ״קבבי״ ולכן הוצאתי אותם בגסות ואני ממליץ גם לכם לעשות כן.

טופולופומפו - ההמבורגר האסייתי

לצד המנה הפשוטה והטובה הזו הוגשו תפוחי האדמה הכי טעימים שאכלתי מאז הביקור האחרון שלי במוסד לסנדוויצ׳ים מיוחדים. שרופים קלות מה שגרם לקליפה להיות פריכה בטירוף וכל כך חמים ורכים מבפנים. הייתי מסוגל לאכול עוד 8 קערות של הפינוק הזה.

לסיכום

מנת ההמבורגר של טופולופומפו הייתה נהדרת. במנה עסקית התמורה למחיר שווה את זה לחלוטין (בטח אם תקחו בחשבון שרשתות כמו BBB ואגאדיר מציעות עסקיות שנעות סביב 70 ₪), אבל לא בטוח בכלל שהייתי מוכן לשלם 80 ₪ על המנה הזאת לא בארוחה עסקית.

שם: טופולופומפו.כתובת: הסוללים 14, תל אביב-יפו. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה׳ – 12:00 – 23:00, ו' – 18:00 – 23:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי