טראק דה לוקס – הדר יצאה לבדוק האם עדיין יש מה להתרגש ממשאית?

הדר בן יעקב,

אחרי תקופה ארוכה של געגוע למשפחת דה לוקס ותקופת לחץ עם כל ההכנות לחתונה (למה זה כזה מסובך וארוך לסגור הכל?!) הייתי חייבת ארוחה טובה ומרגיעה במקום קצת פחות רשמי וקיוותי שגם הפעם יספיק את הסחורה…

המשאית של Truck de luxe

אז בין ההכנות והסידורים לבין חפירות של הבנזוג למבחנים מצאנו את הרגע לברוח מהבית לערב עם המון תקוות שיהיה בעיקר טעים. הגענו לטראק דה לוקס, המסעדה והמשאית שחברו להן יחדיו למקום עם אווירה כיפית לא רשמית שפשוט מזמין אותכם בהוויתו לבירה ואוכל טוב. אז החלטנו לבדוק לעומק את העסק והזמנו קודם כל את הכנפיים (39 ₪) שהתאהבתי בהן לראשונה בפונדק בתקווה שהרמה פה תהיה לפחות זהה, המבורגר 50\50 שעשוי חצי בקר חצי בייקון יחד עם ירקות, בצל פריך וצ'דר (56 ₪) ומנה יחסית חדשה לפי המלצר של כריך קובני. למרות ההקשר לקובה הכריך מוופל בלגי ובפנים יש פולד פורק (בבישול ארוך של 14 שעות), נקניקתצוואר לבן, צ'דר וחמוצי הבית יחד עם רוטב חרדל דבש שאותם מכינים במקום (59 ₪), לצד לקחנו כרובית ווודג'ס.

Truck de luxe - המשאית המשגעת

ארבעה צבעים..

עברו בקושי 2 דקות וכבר נחתנו מולנו על השולחן הרטבים של הטראק דה לוקס ולצידם של הקטשופ והמיונז הרגילים הופיעו שני רטבים שמוכנים במקום (משפט שאני הולכת לחזור עליו במהלך הכתבה) – ברבקיו וחרדל סלק. ראשית אזהרה – אני ממש לא אוהבת חרדל ובטח שלא סלק, כזאת אני, יש נושאים שאני פשוט בעייתית בהם (יעיד כל מי שמכיר אותי שלמלפפון ירוק אני לא מתקרבת), ובכל זאת פפונה שכמותי שומעת שמכינים רטבים במקום, מה לא נטעם? לפחות ננסה.

הרטבים של Truck de luxe

זה היה טוב. הופתעתי לגלות שאני ממש נהנת מהחרדל-סלק (לא סתם הם קיבלו פסקה עכשיו), אני בטוחה שמי שבאמת אוהב חרדל וסלק יהנה אפילו יותר אם שונאת שכמוני הצליחה להתלהב. לגבי הברבקיו הוא היה פשוט אמיתי ואני חושבת שזאת הדרך הכי טובה לתאר אותו. רוטב ברבקיו אמיתי, לא תעשייתי עם הטעם שאמור להיות מעט חרפרף כמו שצריך.

האם הכנפיים של משפחת דה לוקס עדיין באותה רמה?

ספוילר… כן!

עכשיו שהורדנו את המתח, לא חיכינו יותר מידי וכבר הנחיתו מולנו את סלסלת הכנפיים כאשר אדי החום עדיין יוצאים מהם (לצערי זה היה מראה שלא נתפס במצלמה עד הסוף). כמו שאתם מבינים המנה הייתה חמה מאד, אבל לא יכולתי לחכות. השתוקקתי לדעת האם גם פה אני שוב אקבל כנפיים שהציפוי הוא קריספי וטעים והבפנים רך ונופל מהעצם ללא קטע יבש ביניהם שלרוב קורה בכנפיים – לשמחתי התשובה הייתה כן, בהחלט!

ה-כנפיים של פונדק דה לוקס, מקור:יח"צ

הכנפיים של משפחת דה לוקס שוב הוכיחו את עצמן, מבחינתי צורת הבישול הזאת היא בגדר גאונות ואני קוראת לכם אוהבי הכנפיים לבדוק את זה בעצמכם להבין על מה כל המהומה, קשה מאד לאכול משהו אחר אחרי זה. הרוטב של הכנפיים ברובו מתקתק ומידי פעם צצות נגיעות חמצמצות וזה מהווה שילוב מעולה לבשר. לצערנו היה קצת ממנו יחסית למצופה מכנפיים אבל יחד עם רוטב החרדל-סלק (כן זה שהייתי סקפטית לגביו) זה השתלב בצורה שהיא מעבר למצופה.

הכנפיים המעולות של טראק דה לוקס

כרובית דה לוקס? איך ולמה?

לא הספקנו לסיים את הכנפיים וכבר נחתו על השולחן התוספות יחד עם העיקריות. הכרובית אינה מטוגנת היא אפויה (!) בתנור היטב והייתה פשוט רכה על גבול הרכה מידי חלק מהזמן, אבל בזכות הרוטב המדהים של הכנפיים שמגיע גם במנה הזאת והכמות הנכבדת שהגיעה כאן פשוט השתלבה נהדר ולמרות הרכות שלעיתים הייתה טיפה אובר, על המנה הזאת אני והבנזוג נלחמנו ברצון שלנו לחסל אותה עד סוף הערב כדי להשאיר עוד ביס קטן אחרון לסוף.

Truck de luxe - וודג'ס וכרובית

לגבי הוודג'ס אז נכון הוא לא הכרובית, אבל עם הכרובית הגיעה עם הרוטב של הכנפיים. תפוחי האדמה האלה איכשהו היו עשויים באותו עיקרון – קריספיים מבחוץ ורכים לחלוטין מבפנים. הם היו פשוט מעוליםוהגיעו עם גבינה בצד שהייתה בגדר החמודה, אישית העדפתי את השילוב עם הרטבים.

כשקובני נכנס לטראק..

אז עשינו עצירה עם הכנפיים לטובת סשן תמונות של העיקריות ולאחר התלבטות קטנה החלטתי להתחיל עם הקובני. זה שהוופל הבלגי היה בגודל סביר ולא גדול מידי (כמו במורדן) מיד תפס לי את העין וזה שהם מבשלים את הבשר 14 שעות וגם מכינים במקום את החמוצים ואת הרוטב רק הגביר את הסקרנות שלי לגבי המנה החדשה הזאת של טראק דה לוקס.

כריך קובני של Truck de luxe

הבשר, כמתבקש מבישול ארוך, היה פשוט רך, טעים ושילוב מעולה בביס של כל המרכיבים ביחד. רוטב החרדל-דבש ממש איזן את הטעם והחמוצים הוסיפו עוד מרקם של קראנציות שהיה קצת חסר ובכך נתנו השלמה למנה. החצי שלי פשוט נטרף, טיפה לקראת הסוף החלק התחתון של הוופל התחיל להתמוטט אבל מי שעוקב אחרי הכתבות שלי יודע, כל עוד זה טעים מבחינתי שילכלך.

Truck de luxe - כריך קובני

50% טראק, 50% דה לוקס

וסוף סוף הגענו להמבורגר המנה שגרמה לכולכם להיכנס לפה. אני חייבת להודות שהייתי סקפטית שקראתי את התיאור לא ממש הבנתי מה הקטע של ה-50% בייקון קצת חששתי שזה יפגע במרקם הרך והעסיסי של הבשר. גם פה לא הייתי צריכה לחשוש כי טראק דה לוקס פשוט יודעים מה הם עושים. הבשר היה במרקם עסיסי כיפי כמו שצריך ובטעם מטורף של בייקון מעושן… אוו… אוו… והריח! הריח המעושן שיצא מהקציצה הזאת היה פשוט ממכר, לא רציתי שיגיע הסוף. הלחמניה הייתה מעט קריספית ופשוט השלימה את הביס עם הקציצה המעולה מבחינת מרקמים. הביס של ההמבורגר יחד עם רוטב הטראש (שגם הוא מוכן במקום) היה פשוט מדהים וכל הטעמים התחברו יחד לשילוב נהדר בניחוח מעושן.

המבורגר 50/50 של Truck de luxe

לסיום סיומת

אז מה היה פה? מלא רטבים מעולים שמכינים במקום – V
אווירה מגניבה משוחררת עם משאית שהיא בעצמה המסעדה, מגשי מתכת וצוות מקסים – V
בשר מעולה רך ועסיסי גם בהמבורגר וגם בכריך – V
דברים שהם רכים מבפנים וקריספיים מבחוץ – V
רוטב מעולה של כנפיים והמון ממנו על כרובית רכה שנמסה בפה – V
והיה בעיקר המבורגר שאם אני אצטט את נדב הבנזוג:" זה היה פשוט לאכול בייקון במרקם אחר" – V
קראק פאי – X הפעם כבר לא הייתי מסוגלת, וכשמכורה כמוני לקינוח הזה אומרת את זה זה רק מעיד על הארוחה המעולה שהייתה לנו בטראק דה לוקס.ה-50/50 של טראק דה לוקס, מבט מבפנים

*** המסעדה נסגרה ***