מה קורה כשנסיכת ההמבורגרים רעות פוגשת את הבאטלר של תל אביב?

רעות יששכר,

חמישי בערב. ידיד שלח לי הודעה: "תל אביב…ויטרינה?". הסתמכתי על הכתבה המפרגנת שהתפרסמה יום-יומיים לפני כן על המקום, והשבתי בחיוב. הגענו בשעת ערב מאוחרת. כיוון שהמסעדה נמצאת על רחוב אבן גבירול וכיוון שאני לא תל אביבית, בחרנו להחנות את הרכב בתשלום בחניה סמוכה. למרות שיש רכבים שחנו בצמוד למסעדה לא היינו יכולים להבטיח שלא נקבל שם דו"ח. (בסופו של דבר הרי אין חניה מסודרת בסמוך למסעדה).

המקום ממש קטן ובחוץ ניצבים ארבעה-חמישה שולחנות. בתוך הויטרינה, ממש מול הבר ניתן לראות שלושה עובדים שעובדים בקצב מטורף, בצורה מקצועית ובשיטתיות מושלמת. כל זאת בנוסף ללחץ עבודה כמעט בלתי אפשרי ולקוחות רבים שממשיכים להציף את המקום – האחת לוקחת הזמנות, השנייה מקפיצה את ההמבורגרים על הגריל ואחראית על ארגון ההמבורגרים, השלישי מטפל בצ'יפס תפו"א-בטטה תוך הכנסת הלחמניות להשחמה בטוסטר ועוד רגע גם מופע לוליינות. מדהים לראות את זה. במעמד ההזמנה ניתן להזמין המבורגרים בגודל 220 ג' בלבד, ומיד הודיעו לנו כי ההמתנה תהיה כ-20 דקות עד חצי שעה. הזמנו שני המבורגרים 220 ג' כל אחד ואת הצ'יפס המדובר. מה שהיה לי מוזר הוא שלא שאלו מה מידת העשייה שאנחנו רוצים. שאלתי את המוכרת לגבי זה והיא אמרה לי "אה, פה זה תמיד מדיום וול", באמת? בוז.

על מזגן, שמעו שם בויטרינה?

אז בגלל שלא היה מקום לשבת, ויחד איתנו עמדו לפחות עוד 15 אנשים, החלטנו ללכת לסיבוב ולגשש ברחבי אבן גבירול ולאתר מקום לשבת. כשחזרנו לאחר חצי שעה בדיוק קראו בשמי ולמזלנו התפנה מקום בחלק הפנימי של המסעדה, מול הבר. על התקרה תלויים שלושה מאווררים תעשייתיים שאמורים לצנן את הלקוחות, אבל זה לא בדיוק עובד. חם שם בצורה נוראית וזה בהחלט פוגם בחוויה של הלקוח.

ה-צ'יפס של ויטרינה אבן גבירול

הצ'יפס החתיך והמוכר של הויטרינה מוגש במעמד מתכתי בצורת עגלת סופר קטנה המכוסה נייר פרגמנט, מקסים. שילוב של תפוח אדמה ובטטה ו… קבלו את זה – גרידת לימון. גרידת הלימון מבחינתי הייתה צעקת ניצחון. מי חשב על זה? זו פעם ראשונה שאני נתקלת בזה, לא משנה בכמה מסעדות ביקרתי בעבר. בכלל, איך זה שמסעדות אחרות לא "העתיקו" מהם את הפטנט? (מוכר למישהו? או שאני היחידה?) בכל מקרה הצ'יפס פשוט אלוהי – פריך, מלוח במידה הנכונה. פשוט מקלות חינניות של כיף.

ההמבורגר של הויטרינה

קיבלנו את ההמבורגרים חצויים באמצע (כמו שאני אוהבת!) כך שניתן לראות את מידת העשייה הנכונה למקום, לצד רוטב מיונז-קטשופ מעורבב זה בזה. אוי, כבר במבט ראשון זה נראה פשוט מדהים. הלחמניות כפי שציינתי נקלו קודם בטוסטר מסתובב. ההמבורגר מוגש עם חמוצים בהכנה ביתית, בצל מטוגן ש"התקרמל" מהטיגון ורוטב שום מדהים. בכל נגיסה אפשר להרגיש כל מרכיב בנפרד. כאילו בכל פעם זה המבורגר אחר לחלוטין, ובכל פעם הוא מפתיע וטעים יותר מהביס הקודם לו. הבשר דחוס, עסיסי, בעל מרקם של בשר שנטחן דק – לי זה הרגיש קצת כמו כבד עוף, רק עם טעם של בשר בקר. ההמבורגר טעים מאוד ושונה מאוד בטעמו ומרקמו ביחס למקומות אחרים שביקרתי בהם. אז יחד עם תערובת מענגת של הקציצה עצמה, הבצל, השום והחמוצים – תענוג צרוף.

המבורגר מצויין בתל אביב זה ויטרינה

לסיכום

מדובר בחוויה טובה. היה שווה את הנסיעה מירושלים. ביקורת: חבל שאין הרבה מקומות ישיבה, החום פשוט נוראי ושאי אפשר לבחור גודל קציצה או מידת העשייה. אולי פשוט במילים אחרות לא אמליץ להגיע בחמישי בערב, אבל בהחלט אמליץ להגיע בימים אחרים.
ציון כללי – 7/10

שם: ויטרינה. כתובת: אבן גבירול 54, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ד' 12:00 – 23:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי