אודי ברעד בלכמן מכריז על ההמבורגר של ויטרינה לילי כטוב ביותר שאכל!

אודי ברעד בלכמן - כתב אורח,

אודי ברעד בלכמן עמד בעוז בתור הלא נגמר שתמיד משתרך מחוץ לסניף לילינבלום של הויטרינה, רק בשביל לטעום את ההמבורגר החדש שהם מציעים – אך האם המנה באמת שווה את ההמתנה?

מכל העולם – ויטרינה לילי כמובן

להמבורגר האגדי של הויטרינה התוודעתי לראשונה לפני 4 שנים בערך, לגמרי במקרה. חבר הציע ללכת לשם, לסניף המקורי (ז"ל?) באבן גבירול, כי שמע שיש שם נקניקיות טובות. הייתי סקפטי לגבי המידע הזה, אמרתי לעצמי, מה כבר יש להציע בנקניקיות…? אבל בכל זאת הגענו למקום. התיישבנו על הבר הצפוף והכרנו את נתי, בעל הבית שהמליץ לנו לטעום דווקא את ההמבורגר החדש שהם מגישים. אמרנו יאללה. תרצו גבינה כחולה מעל?- ברור. בצל מקורמל? -אמ… זה הולך ביחד? הולך מעולה. אז יאללה. צ'יפס מעורב? – מה? חצי צי'פס בטטה חצי תפו"א עם גרידת לימון מעל. נשמע מעניין. לצד בירה אלכסנדר מחבית שהוגשה במקום, קיבלנו את ההמבורגר הכי טוב שקיים לדעתי. אפרט – בשר בקר מעולה, עשוי על הגריל במידה הנכונה, מכוסה בגבינת רוקפור ניתכת וניגרת לצדדים. עלי רוקט, מלפפונים מוחמצים הום מייד, מיונז איולי מעל, הכל סגור בלחמניה יפה עם שומשום, מוגש יפה בסלסלה לצד הצ'יפס המעורב, רוטב מיונז איולי וקטשופ סלק. מאותו הרגע מספר הביקורים שלי במקום נכנס לסדרה אין סופית. עברתי ללונדון למשך שנתיים, ובמהלך השנתיים האלה לא מצאתי המבורגר בלונדון המתעלה על זה של הויטרינה. גם בביקורי בניו יורק, לא נמצא מעומד ראוי לכתר.ההמבורגר של ויטרינה לילי - אודי בלכמן מאושר

בינתיים נתי, הבעלים, פתח את הסניף הנוכחי של ויטרינה לילי, איך לא, ברחוב לילינבלום בת"א. הסניף המקורי באבן גבירול סגור כעת, בגלל הריסת המבנים ברחוב. אבל אל דאגה, ביקרתי בויטרינה לילי על מנת להשוות ולוודא כי המלך עודנו חי. בויטרינה לילי תמיד יש תור; בצהרי היום המוקדמים, אחה"צ ובעיקר בערב, תור ארוך שמשתרך לרחוב. מזמינים בקופה ואז ממתינים – זאת נקודת החולשה העיקרית של המקום, אך עם זאת, זה רק מראה כי הקהל מצביע ברגליו. גם אחרי שצלחתם את התור, הגיע הזמן למצוא מקום ישיבה, שויין. אחרי שצלחתם את שני המכשולים הנ"ל, הגיע הזמן ליהנות מפרי היצירה העילאי ופשוט להתענג על כל ביס.

נתי הבעלים עם תו התקן של קהילת המבורגר ישראל

ההמבורגר הקלאסי אכן נשאר כמו שהוא – מלך. אותה האיכות, אותה הגבינה, אותה מידת העשייה ואותה האהבה שמקבלים בכריך השמנמן הזה. למקום הצטרפה מנה חדשה לצד המנה הקלאסית – טעמתי גם את ההמבורגר החדש – המבורגר שממולא מבפנים בגבינה. התרגשתי לקראת הביס כי כאמור, כבר הכתרתי את המקום לטוב ביותר שפגשתי בחיי, ועדיין. מההמבורגר הזה אני ממליץ להימנע. הוא כבד מאד, לא יושב טוב בלחמנייה ובאמת שלא הצלחתי ליהנות ממנו. מזל שהקלאסי המלך עודנו שם, לכן אין מה להתרגש. מבחר הנקניקיות במקום מעניין וכולן איכותיות, אך בכל זאת אני מעדיף את המלך. במקום גם תוכלו לבחור משקאות קרים מרעננים ומעניינים, למשל משקה בזיליקום ותות – טעים!

סיכום החוויה

אוכל לסכם שההמבורגר הקלאסי של ויטרינה הוא אכן ההמבורגר הטוב ביותר שיש, אבל התור הארוך והמחסור במקומות ישיבה עלולים להרוס את החוויה לגמרי. בנוגע לחדש הממולא גבינה אני ממליץ להימנע, לא מטעמי בראיות חלילה אלא מטעמי, ובכן, טעם.

שם: ויטרינה לילי. כתובת: לילינבלום 40, תל-אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א-ד' 11-24:00, ה' 12:00-24:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי