יאמי יאמ-ים – אור בלאן גילה קציצה מעניינת, קלילה וטעימה

אור בלאן,

צהרי חמישי של אמצע יוני, עוד לא שיא חום אבל גם בהחלט לא קריר. השמש קופחת והרעב מתעורר, אז מה עושים? בולסים. התקשרתי ל-BFF וקפצנו יחד לטעום את הקציצה של יאמ-ים, בר-מזנון פירות ים שמנגיש את הים לכל כיס. אה כן, הם מכינים krabby patty תל אביבית למהדרין.

יום חמישי הבא עלינו לטובה תמיד מביא איתו התרוממות רוח וקלילות בכל הגוף, האוויר מרגיש נקי יותר, העולם נראה קצת פחות עקום ואפילו הקיץ התל אביבי לא מרגיש כל כך נורא (טוב, בכל זאת עדיין רק אמצע יוני ולא הסיוט הקרוי אוגוסט). את מצב הרוח הזה צריך להשלים בדרך הולמת לסופ"ש המתקרב עם ארוחת צהריים שתעשה שמח בקיבה. איזה מזל שהמליצו לי על הדוכן של יאמ-ים עם הבטחה שאני לא הולך להתאכזב.
יאמ-ים - דוכן פירות ים

מדובר במקום קטן בפינת רחוב שד"ל ומה שהיה פעם יהודה הלוי והיום הוא בור גדול שהוקם לתפארת המדינה לציון 68 שנות בלאגן וקוקופוניה ישראליים, בואכה פרויקט הרכבת הקלה (מועד סיום צפוי: אוגוסט 3177 בשעה 10:00 בבוקר). מקום קטן עם אווירה שמחה שמציע שלל פירות ים במחיר סביר לכל כיס, יענו 45 ש"ח למנה, ושאפילו ביצעה ברית מילה לבוב ספוג וייבא את ה-Krabby Patty המפורסמת כל הדרך מבקיני בוטם עד לתל אביב הקטנה. כמובן שהייתי חייב לטעום וה-BFF הלך על מנת מיקס פירות ים; שרימפס, קלאמרי ומולים ברוטב חמאה ושום (שילוב טבעי ומוצדק) עם מנת אורז בצד.

ה-krabby patty של יאמ-ים

המבורגר סרטנים נשמע כמו מתכון לאסון, לקחת בשר משובח שכזה ולהפוך אותו לקציצת המבורגר לא אמור לעבוד, אז מסתבר שזה כן עובד. ל-krabby patty של יאמ-ים יש טעם של, ובכן, ים (אבל בקטנה). הקציצה חלקה מאד ומפתיעה בביס הראשון למי שהורגל לטעמי בשר כבדים. קציצה קלילה שמתאימה בדיוק לאמצע יום ואני צופה שעם התחזקות החום, בסביבות יולי-אוגוסט, היא תהפוך ללהיט בקרב תושבי האזור. על שום מה להיט? כי הטעם נהדר ונימוך, מחליק על הלשון בקלות והכי חשוב – אפשר להמשיך לעבוד/לחיות/ללכת לים אחרי זה בלי להרגיש כאילו בלסנו עצמנו לדעת. מנה מבורכת ונדרשת בחודשי הקיץ המעמיסים והכבדים.יאמ-ים - krabby patty

אציין כדרך אגב שלחמניית הבריוש לא נקלתה מספיק. אומנם היא טעימה כשלעצמה אך ציפיתי למנגס קראנצ'י יותר, משהו שייתן קונטרה לחלקות של הקציצה. הצ'יפס אגב היה מעולה ואפילו העלה דיון ביננו האם זה באמת צ'יפס? בדר"כ צ'יפס בגרסתו המתובלת נכשל בכשלון חרוץ והורס את הארוחה. הצ'יפס של יאמ-ים לעומת זאת לא נופל למלכודת הזאת ומצליח לשמור על קראנצ'יות מתובלת בהנאה ונהפך מתוספת סטנדרטית למעיין חטיף שמשתלב באופן מצויין עם ה-krabby patty.
הציפס המתובל של יאמ-ים

מנת פירות ים של יאמ-ים

נתחיל מהרע, האורז שהוגש ליד היה קצת under cooked וטיפה תפל, אבל הוא השתפר פלאים עם הוספת רוטב השום-חמאה שמילא את מנת פירות הים. ה-BFF קיבל צלחת עמוסה בקלאמרי, מולים ושרימפסים בגודל של נקניקיה. מנה מלאה בכל טוב שבכל מקום אחר הייתה עולה פי 3 או 4 (בלי שום סיבה אמיתית). השרימפסים היו מעולים! קראנצ'יים, עסיסיים, שמנמנים וכל ביס בהם פוצץ את הפה בטעמי חמאה ושום עדינים ומפנקים. המולים היו כוכבי הצלחת והסכמנו שמדובר במולים מהמצויינים שטעמנו מעודנו (עד עכשיו אני עוד מרגיש את הטעם שלהם בפה…). דווקא הקלאמרי איכזב. אולי בגלל העומס במטבח אולי בגלל מצב החסה בשטחים או אולי בגלל מזימותיו המרושעות של פלנקטון לגנוב את מתכון ה-krabby patty של יאמ-ים, הקאלמרי יצאו יותר מדי מבושלים וקצת צמיגיים, נו שויין – למי אכפת מזה כשלועסים את המולים המעולים או השרימפס הנהדר הזה?צלחת פירות ים של יאמ-ים

בוא אלינו, אלינו, אלינו אל יאמ-ים

הכותרת אומרת הכל. לכו למסעדת יאמ-ים בצהרי היום או בערב קיצי חמים ולא תתאכזבנו. המנות שוות את המחיר הנגיש, האוכל קליל וטעים והמקום כולו באווירה כיפית ומהנה, אה כן, וליודעי דבר אפילו אפשר למצוא חנייה ממול (אבל זו תל אביב אז אל תבנו על זה לאורך זמן).

*** המסעדה נסגרה ***