דנה יצאה לבדוק את המקום שמביא את מהפכת פירות הים להמונים!

דנה רוזנפרב,

אחד הדברים שמבאסים אותי בסצינת הקולינריה הישראלית, הוא התמחור נטול הפרופורציה של פירות ים. בחו"ל, שרימפס וקלמארי הם מאכלים יחסית פשוטים וזולים, ורק בארץ צלחת בגודל ממוצע של שרימפס טמפורה עולה ביום טוב 60 ₪. כששמעתי שיתכן ויש צדיק אחד בסדום – מקום בתל אביב שמגיש פירות ים במחיר שפוי, ועוד מגיש המבורגר עם קציצת סרטן, החלטתי שאני חייבת לבדוק את העניין!

יאמ ים - טעים ונהדר!

נכנסנו שניים למקום צבעוני ומעוצב עם מוזיקה כיפית, מרגישים כאילו נחתנו במדינה אחרת. התפריט, כתוב במחברות בית-ספר פשוטות, כולל ראשונות ועיקריות על טהרת פירות הים. אחרי קצת התלבטויות, החלטנו להתחיל בזוג שיפודי שרימפס עם בייקון על הגריל (34 ₪), ובחרנו ב-3 עיקריות – מיקס פירות ים במחבת (45 ₪) מיקס קלאמרי ושרימפס מטוגן (45 ₪), ו"יאמבורגר" – המבורגר עם קציצת בשר סרטן (52 ₪). כל מנה עיקרית כולל תוספת של צ'יפס מתובל/ צ'יפס בטטה/ סלט/ אורז לבחירה. לליווי האוכל, החלטנו על שליש גולדסטאר מהחבית (18 ₪, ריפיל 10 ₪), וכוס יין לבן (22 ₪).

לא הספקנו להתמרמר על כמה שאנחנו רעבים, וחיש מהר המנה הראשונה הגיעה!

איזה כיף שכבר הגיעו השיפודים! כל ביס של שרימפס עסיסי עם בייקון מלוח ושומני היה נהדר, ורק גרם לנו להצטער שסיימנו את המנה כל כך מהר. למזלנו, העצב לא החזיק הרבה זמן, שכן בעודנו לוגמים יין ובירה, העיקריות הגיעו. אתחיל ואומר שללא ספק יכולנו להסתפק בשתי מנות עיקריות, פשוט כי כל מנה היא גדולה ונדיבה, אבל לא הצלחנו לעמוד בפיתוי… מה לעשות, שמנמנים.

יאם ים מיקס מטוגן

מנת מיקס פירות הים במחבת שכללה מולים, שרימפס וקלאמרי ברוטב של חמאה, יין לבן, שום ועשבי תיבול, הייתה נהדרת! התיבול היה מדויק, ופירות הים היו עסיסיים. מנת המיקס קלאמרי ושרימפס מטוגן הייתה בדיוק כמו שפירות ים מטוגנים צריכים להיות – פריכים ומנחמים, ורוטב האיולי פלפלים שהוגש איתה היה מצוין. יחד עם הצ'יפס המתובל וצ'יפס הבטטה שהוגשו, כבר היינו שבעים, אבל היי – איך אפשר בלי היאמבורגר?

יאם ים מיקס מחבת

יאמבורגר – התגשמות חלום ילדות

כמו כל ילד שצפה בבובספוג, גם אני תמיד רציתי לאכול קציצת סרטן, כמו זו שמגיש מר קראב במסעדה שלו הקראסטי קראב. היאמבורגר, המבורגר קציצת הסרטן של יאם ים, עמד בהצטיינות בציפיות שלי. לחמניית המבורגר בתוכה קציצת סרטן הומ-מייד, עגבניות שרי, בצל מטוגן, חסה וחמוצים, והכל עם רוטב איולי פלפלים – פשוט מושלם. הקציצה הייתה עדינה מאוד, כזו שהשקיעו בה ללא ספק הרבה מחשבה. יחד עם עגבניות השרי והבצל המקורמל המתקתקים, ורוטב האיולי פלפלים שעטף את הכל, כל ביס הרגיש מושלם. איזה כיף שהחלטנו להזמין 3 מנות עיקריות ולא רק שתיים.

יאם יאם יאמבורגר

אז בקיצור – יאם ים, מומלץ או לא מומלץ?

למקרה ולא הבנתם עד כה, מומלץ מאד. ביאם ים החליטו לאפשר פירות ים להמונים, והם עושים את זה בהצטיינות – גם מבחינת הטעם וגם מבחינת המחיר. לאחרונה, יאם ים גם התחילו לעשות משלוחים בתל אביב ולערים נוספות, אז אפילו תוכלו ליהנות מהתענוג הזה בלי לצאת לקור הישראלי ה"מקפיא".

שם: יאמ-ים. כתובת: שד"ל 7, ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 19:00-24:00, ש' 20:00-24:00.

לצערנו הרב, המקום נסגר 🙁