פופ-אפ המבורגר צרפתי במסעדה יפנית!

שי שורץ,

בתחילת השבוע שמעתי שההמבורגר הראשל״צי-צרפתי של BIG YVES (ביג איב) מגיע לתל אביב, רק שהפעם הוא מוריד את כובע הברט לטובת לוק יפני מסורתי. הפופ-אפ מתארח בשני סניפים (בזל ורעננה) של הרשת היפנית זה סושי (Ze Sushi) ויכלול המבורגר יפני וקלאסי לצד התפריט הקבוע של המסעדה.

יחסי צרפת-יפן ואיך זה עובד?

הגענו ברביעי, עם פתיחתו של הפופ-אפ, לסניף זה סושי היפנית הנמצא במתחם בזל שבצפון הישן. כשהגענו, המארחת לוותה אותנו לשולחן ששמרנו מראש, הגישה את התפריטים ולצידם גם את תפריט ההמבורגרים! התפריט מכיל 2 המבורגרים, צ׳יפס ובירת Blanc 1664 צרפתית. הזמנו את כל תפריט הפופ-אפ, ובנוסף, הזמנו לראשונות ביף באן ומנת גיוזה עוף. 

פתיחה יפנית

מיד בסיום ההזמנה, הגישה לנו המלצרית את הבירה הצרפתית בבקבוק כחול נוטף מקור, ולידה סלט קוקטייל יפני טעים וכיפי לנשנוש. לאחר מכן קיבלנו את הביף באן – שתי יחידות באן עם בקר מפורק בקארי יפני, חסה, שאלוט מקורמל, בצל ירוק ורוטב מיונז (54 ש״ח). מנה קלילה ונהדרת לתחילת הארוחה, הטעמים היפנים של הקארי והמיונז משתלבים מעולה עם השומניות של הבקר והבצל המקורמל ומאזנים את המנה. הבאן עצמו רך וכיפי לאכילה ומכיל את המנה הזאת נהדר. רגע לפני שסיימנו את הבאנים, הוגשה מנת הגיוזה לשולחן – 5 יח׳ של כיסוני בצק מאודים ומטוגנים ממולאים בבלילת עוף (45 ש״ח). מהגיוזה לא התלהבנו במיוחד. הכיסונים עצמם היו קצת גדולים מדי וקצת עשויים יתר על המידה עד שהתייבשו. בנוסף, בלילת העוף הייתה טעימה כלעצמה, אך לא דומיננטית מספיק, אולי בגלל יחסי בצק-בלילה. בסך הכל טעים, אבל לא בסטנדרט של הבאן הנהדר שטעמנו רגע לפני.

צרפתי בקימונו

בואו נדבר על התכלס, הגענו לפה כדי לטעום את ההמבורגרים שביג איב הכינו לכבוד הפופ-אפ. התחלנו מההבורגר הקלאסי של ביג איב ( Le Classique ) – קציצת בקר, ירקות ורוטב bbq ומיונז של ביג איב (55 ש״ח). ביקשנו את הקציצות במידיום, אך במסעדה המליצו על מדיום-וול וזרמנו על זה. חצינו את ההמבורגר לשניים ואכן מידת העשייה הייתה מדיום-וול מדוייקת – לצערנו. כאשר הקציצה הגיעה למידת מדיום וול על הגריל, היא התקווצה מאוד ויחסית התייבשה. בכל זאת, התיבול שלה היה מעולה והרוטב היה טעים. אז לא וויתרנו על ההנאה שלנו וביקשנו שיחליפו לנו למדיום. אז אמשיך לדבר על איך היו המנות במידה הזאת, ואסכם שבמדיום וול לא נהיננו מהקציצה. ניסיון שני של הקלאסי במדיום היה מוצלח מאוד. אין ספק שמידת העשייה הזאת הרבה יותר מתאימה לתערובת הבשר השומנית של ביג איב, לפחות על הגריל. הקציצה לא התכווצה כמו מקודם והייתה עסיסית ושומנית במיוחד! למרות שמידת העשייה נעה בין מדיום למדיום-רייר והייתה לא אחידה, התיבול של תערובת הבשר פשוט מעולה והבשר איכותי וטעים! הלחמניה נהדרת והרוטב מתחבר מצויין לעסיסיות של המנה. 

עם סיום הקלאסי עברנו לגרסה היפנית של ביג איב וזה סושי (BIG In Japan) – אותה קציצת בקר צרפתית של ביג איב המוגשת עם איולי מיסו, חמוצים יפניים, ביצת ראמן ופתיתי נורי. חצינו את המנה, הסתערנו, והיה נהדר. הקציצה של ביג, כמו שציינו, מעולה. לא הצלחתי להרגיש שום טעם ספציפי של אף אחד מהמרכיבים אך כולם יחד מתחברים לביס מצוין. קצת חמצמץ, קצת אוממי ומאוד בשרי. קצת ביאס שביצת הראמן הייתה עשוייה קצת יתר על המידה, עדיין יחסית נוזלית אבל לא מספיק. ועדיין, שילוב טעמים שפשוט עובד, כיף לקבל מנה כזאת.

סיכום היחסים

אז לסיכום, קיבלנו מסעדה תל אביבית עם שירות חייכני וקליל כיאה לצפון תל אביב. נהננו מראשונות מהמטבח היפני שפתחו לנו את התאבון והיו מכובדות מאוד. גילינו שההמבורגר הצרפתי של ביג איב טעים בזכות עצמו, אבל גם יפה לו קימונו. והצ׳יפס, היה מקדונלדסי אמריקאי מלוח, ותכלס, לא יכולנו להפסיק לאכול אותו. לא מדובר פה בהמבורגר שיכבוש את העיר, ובכל זאת, נהיננו מערב כיפי עם המבורגר מעניין בטוויסט חדשני
ביג איב יתארחו בזה סושי למשך חודש ימים, תקפצו לטעום (ותבקשו מדיום)!