הנתח שחובה להזמין רגע לפני שהסגר חוזר!

אור בלאן,

הפגנות ברחובות, שביתה של העובדים הסוציאליים, המדינה בסחרור, הבריכות נסגרות ושוב נפתחות ועתידן של מכוני הכושר לוט בערפל. ברקע קולות שקוראים לסגר נוסף מפלס החרדה שלי רק עולה ועולה, מה יהיה? איך נשרוד? מעיין יבוא עזרי? הבנתי שצריך לקום ולעשות מעשה, כי אף אחד לא יידאג לי – אז דחוף ומהר נכנסתי לאוטו, שמתי מסיכה וקפצתי לחנות המפעל של אנגוס בראשל"צ להצטייד בבשר לפני שניסגר שוב בבית.

אנגוס ראשלצ - נתח בריסקט

בגל הראשון לקחתי כתף טלה מלאה בטעם שעזרה לי לשרוד את התקופה, הפעם החלטתי לנסות נתח שלרוב מתעלמים ממנו לטובת נתחים שומניים יותר, רציתי משהו חדש ומעניין. התייעצות קלה עם נג'יב המקסים, מנהל הסניף, והוא הבין בדיוק מה יתאים לתוכניות שלי – נתח בריסקט, בתוספת נקניקיות צ'וריסוס למנה ראשונה. לא התווכחתי עם המומחה, רק עשיתי כן עם הראש וניגשתי לקופה. אני אוהב את החנות של אנגוס בראשון, שפע של חנייה, חנות מושקעת ונעימה והצוות המקצועי הוא מקור ידע אדיר שעוזר בכל החלטה.

בשרים ונהנים

אז איך נטפל כראוי בנתח עם מעט שומן ונדאג שלא יתייבש? שאלה טובה, תספרו לי בעמוד הפייסבוק של הקהיל מה הפתרונות שלכם, בטוח שיותר חכמים ומעניינים משלי. כשהוצאתי את הנתח המרשים מהאריזה לא יכולתי שלא להפתעל, צבע אדום עשיר, נתח מרשים בגודלו, חיתוכו ויפויו, מה עוד צריך בן אדם כדי להשכיח את צרות הקורונה בחיים? התייעצתי עם חבר והחלטתי על בישול לעצלנים. משחתי את הנתח בתערובת של תבלינים (מלח, פלפל, פפריקה, בהרט וכמובן פפריקה) ושמן תוך כדי עיסוי רקמות עמוק והחדרת שיני שום למטופל. במקביל טיגנתי בצלי חתוכים לרצועות, וכשאלו הזהיבו הכנסתי את הנתח לצריבה והוספתי יין אדום לתערובת.

נתח בריסקט מתובל של אנגוס ראשלצ

כיסתי את התבנית בנייר כסף, הכנסתי לתנור ל-3 שעות (על 140 למי ששואל) והלכתי לנוח (סתם, יש לי ילדים קטנים, איזה לנוח?). רגע לפני ארוחת הערב הכנתי סלטים, ביקשתי מאשתי הפרסייה שתכין אורז, והתחלתי לבשל את הנקניקיות על מחבת פסים. הנקניקיות נזלו-נטפו עסיס על המחבת תוך כדי רעשי פפפססססססס המבשרים על העתיד לבוא במלוא תענוגו. עוד רגע והארוחה מוכנה. הגשתי את הנקניקיות לשולחן כי עם ילדים לא ממתינים, וקצת קינאתי בהם שהם טועמים לפני.

בריסקט בתנור של אנגוס ראשלצ

הוצאתי את הנתח מהתנור, כולי מתרגש כשמנמן ביום שבירת הדיאטה, הסרתי את כיסוי האלומיניום ומולי נח לו נתח יפיפה נטול פומפיזות ומנייריזם, פשוט בשר איכותי עם כבוד. בלוטות הרוק נכנסו לפעולה, מסככות את חלל פהה לקראת המנה היפה. פרסתי את הבריסקט לפרוסות והגשתי לשולחן. אחרי שסיימנו להגיש לילדים סוף סוף יכולתי גם אני לנעוץ בבשר. ואו! איזה טעם עשיר ועמוק, נתח אמיתי של בשר איכותי. עכשיו, מודה ומתוודה אנוכי שאולי, טיפ טיפה, כנראה שרק קצת, בישלתי יותר מדי והנתח עבר את מידת המדיום הרצוי לכיוון כללי של מדיום וול, טוב נו זה היה מדיום-וול. אבל מה היופי? שעם נתח איכותי שכזה זה לא משנה, טעם עשיר בכל ביס ואפילו הילדים חסילו את מה שהוגש להם.

בריסקט פרוס, אנגוס ראשל"צ

הייתי מפוקס כל כך בבשר ששכחתי מהנקניקיות, חיש קל העמסתי על הצלחת איזו נקניקונת או שתיים, או שלושה ושלפתי מזל. נעיצה חדשה, ביס מלוא הפה ותענוג בלתי צפוי. עכשיו בטח תגידו, אור בחייאת, אל תגזים, כ-ו-ל-ה נקניקיה, מה זה לעומת נתח בריסקט? אז זהו, שתתפלאו, כי הנקניקייה הזאת בקלות יכולה להיות כוכב הערב בכל סעודה. נקניקיה אמיתית מבשר טוב ואיזון מצויין עם השומן, בלי שטיקים ובלי טריקים, תיבול נכון וניקנוק שהוא לא פחות משיחוק. המלצה חמה – תיקנו בכמויות!

צ'וריסוס של אנגוס ראשלצ

השורה התחתונה

עזבו הכל וגשו לסניף אנגוס הקרוב אליכם (או שתזמינו משלוח), כי עוד רגע הסגר חוזר ואין דרך טובה יותר, צודקת יותר, טעימה יותר לעבור איתו מאשר עם הנתחים והנקניקיות המעולות של אנגוס.

שם: אנגוס דאבח ראשון לציון. כתובת: לישנסקי 9, ראשון לציון, מתחם חונים קונים. שעות פעילות: א'-ד' 09:00-20:00, ה 09:00-21:00, ו'-ש' 08:00-16:30

משלוחים בוואטסאפ: 053-7879100