אטליז צורי – האם אור בלאן מצא את ההמבורגר הכי טוב בארץ לעל האש?

אור בלאן,

במסגרת מסעותיי האינסופיים בעקבות הבשר הטוב הבא, אני לא משאיר אף פינה בארץ ללא בדיקה. אני מוכן לטעום כל אטליז רענן וכל קצבייה מפתה, לבדוק נתחים רגילים וגם לחפש את המובחרים – הכל במטרה למצוא את האטליז שאוכל לקרוא לו "שלי". היו רבים, רבים מאד, ואז פגשתי את אטליז צורי.

את אטליז צורי פגשתי בפעם הראשונה ביריד הפליאו באושילנד, זו הייתה התאהבות מזלילה ראשונה. גיליתי שם בשרים בעלי טעם עשיר, מרקם מהמם ותענוג בכל ביס. אז מה כבר יכולה להיות הבעיה? שהחנות של אטליז צורי נמצאת באופקים ובשביל להשיג את הבשר שלהם לא בדיוק התחשק לי כל פעם להגיע במיוחד ליריד פליאו (מצויין וטוב ככל שיהיה), ואז גיליתי במקרה שאטליז צורי השיקו אתר חדש עם אפשרות למשלוחים עד הבית.

הבשרים של אטליז צורי

אטליז צורי – בשר בקליק

ההזמנה מהאתר החדש של אטליז צורי פשוטה ביותר, פשוט בוחרים מהמגוון המטורף של נתחים את הנתח שרוצים, בוחרים את הכמות וזהו – נשאר רק לאשר את פרטי המשלוח (ולשלם, אבל זה בקטנה). יש פה עוף שגדל ללא אנטיביוטיקה, נתחי בשר בקר למטיבי לסת, חלקי פנים לחובבי הז'אנר, מנות הודו, נתחי טלה משובחים ביותר, קטגוריה לבשר אווז/ברווז ואפילו קטגוריה שמכונה באופן פשוט "על האש" שכוללת הכל משיפודים ועד נקניקי איכות מתוצרת מקומית, מצלעות טלה חשופות ועד סטייקים שמנמנים. איפה הקאצ'? מינימום למשלוח – 500 ₪, צמעו בשביל בשר איכותי אני מוכן לשלם ולאור הידיעה שהם גם מגדלים את העדרים שלהם וגם דואגים לשחוט ולחתוך את הנתחים לפי דרישה, אשלם בהנאה רק כדי להבטיח שאני מקבל בדיוק את מה שאני רוצה.

ההמבורגרים של אטליז צורי פוגשים את הגריל

ועדיין, 500 ₪ זה לא מעט בשר, אז מה עושים? התקשרתי ל-BFF וככה הוא הזמין, אני הזמנתי ושנינו יצאנו מרוצים. תוך כדי שעיינו באתר והתלבטנו איזה נתחים להזמין, חלל הפה התמלא באופן טבעי ברוק, חשק וצפייה לבשר שעתיד לבוא. מה עושים עם חשק שכזה? קובעים לעשות על האש במרפסת של החבר וככה גם נהנים מהבשר המשובח של אטליז צורי ישירות אחרי המשלוח. אז בשביל החגיגה הממשמשת וקרבה בחרנו בהמבורגרים מתערובת הבית (250 ג' לקציצה, 60 ₪ לק"ג), לקחנו גם מגש של סטייק סינטה שביקשתי פרוס דק (110 ₪ לק"ג), כדי שנוכל ליהנות ממנו כנשנוש/מנת צד ליד ההמבורגר. כדי שגם יישאר משהו במקפיא לפעם הבאה הזמנתי גם סטייק נתח קצבים (100 ₪ לק"ג) משובח ומדליוני טלה (130 ₪ לק"ג) שגובלים בחטא גאווה/תאווה.

הבשרים של אטליז צורי פוגשים את המנגל

הבשרים של אטליז צורי פוגשים את הגריל

ההזמנה הגיע חיש מהר, ואנחנו הכנו את הקיבה ואת האווירה לשבת צהריים עם בשר משובח שהגיע היישר מהאטליז לפי דרישה. שעת דמדומים, מרפסת במטרופולין הגדול ראשון לציון, האווירה רגועה, הגריל מתחמם והבשרים מחכים בסבלנות ראויה למגע הלהבה. אני שוטף וחותך ירקות להמבורגר במטבח, והחבר? הוא כבר מתחיל להניח את הנתחים הראשונים על הגריל לצלילי תסססססס מענגים. רגע של נחת נדיר. כבר על הגריל היה ברור שמדובר בבשר איכותי, טרי ומלא בכל טוב. נטפים של תענוג ועסיסיות התגלו עם כל צלייה, רחשי גריל ובשר שנפגשים לאחדות עילאית וכוסית לחיים בין חברים – לפעמים אני נזכר עד כמה החיים יכולים להיות טובים.

אטליז צורי - בשר משובח ומענג

המנות הראשונות ירדו מהגריל ואיתן גם לחמניות ההמבורגר, שהחבר ברוב חכמתו דאג למרוח עליהן שכבה נאה של חמאה לפני שעלו על הגריל החם. כעת נשארה מלאכת ההרכבה. התחלתי עם שכבה קלה של מיונז על הלחמנייה התחתונה, הנחתי בעדינות את בשר ההמבורגר המטפטף עינוגים בעדינות, הוספתי מעל רצועות חסה, עגבנייה וכמה טבעות של בצל טרי. סגרתי עם לחמניית הטופ שעליה מרחתי טיפה חרדל. עינוג החך והחושים לא איחר לבוא. קשה להעביר במילים תחושות, קשה עוד יותר לתאר את גווני ההנאה שחשתי עם כל ביס. עסיסיות שמציפה את חלל הפה בתענוג חלק עם טעם בשרי עשיר ומפנק. הביס הכי טוב שטעמתי מזה שנים של המבורגר בברביקיו ביתי. ברור לכם שהעסק חוסל במהרה? יעלה ויבוא נתח הסינטה.

סטייק סינטה בורגר עם הבשר של אטליז צורי

סינטה בחיתוך דק, מנה קלילה שמתווספת להמבורגר המענג ומוסיפה טעמים משובחים לאירוע הבשר הקטן שלנו. קטן? בזכות הבשרים של אטליז צורי הוא נהיה לגדול. סטייק חתוך בשלמות לפי בקשה שנצלה כמו שצריך ותובל אך קלות – בבשר כל כך מושבח אין צורך להעמיס, מקסימום טעם בכל ביס. אני לא יודע מה הם עושים שם בצורי, טעמתי הרבה בשרים בארץ וגם בעולם, אבל איכשהו את הבשר הזה אני לא אשכח ותמיד ארצה עוד.

ההמבורגר הביתי שלנו - אטליז צורי

מחשבה לסיכום

אומרים שסוף מעשה במחשבה תחילה, במקרה הזה אני שמח שהמחשבה הזאת הייתה לקנות עוד מדליוני טלה ונתח קצבים לפעם הבאה, פשוט כי תענוג כמו הבשרים של צורי צריך לחוות שוב ושוב. בעיני מדובר בתמורה א-ד-י-ר-ה למה ששילמנו, אושר שאפשר לקנות ולקבל במשלוח עד הבית/הגריל הקרוב אליכם. אז תזמינו לכם בהנאה, כי פה אתם יודעים שתהיה תמורה ראויה ומשובחת בכל נגיסה.

שם: אטליז צורי. כתובת: המלאכה 11, אופקים. כשרות: כשר. שעות פעילות: א'-ה' 07:00-19:00, ו' 07:00-13:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי