איך זה שנקניקיה שמנמנה הצליחה לגרום לאלעד גור אריה לוותר על המבורגר?

אלעד גור-אריה,

אם יש דבר אחד שיכול לגרום לאלעד לבחור מרצון במשהו שאינו המבורגר, זה נקניקייה טובה. לא כזו שקוראים עליה בתחקירים של הספרות הרפואית, אלא אחת אמיתית. כזו שמולאה היטב בבשר טוב וטעים, נצלית לאיטה על הגריל ומוגשת בלחמניה רכה עם תוספות משוגעות. במקרה נגנבה לאוזנו שמועה שנפתח מקום חדש בפלורנטין העונה לשם פאט-דוג – מזנון שמגיש *רק* נקניקיות, ולכן אלעד יצא לברר – האם הנקניקיה השמנמנה נותנת פייט להמבורגר?

הנקניקיה של פאט דוג, יאמי!

שכה יהיה לי טוב, גם מקום חדש וגם חניה בת"א!

אם יש משהו שאני אוהב בחלקה הצפון-מזרחי של פלורנטין, זה העובדה שאחרי השעה חמש אחרי הצהריים יש חניה בשפע. חניתי בכניסה למקום החדש, פאט דוג, ששוכן ברחוב החלוצים פינת דרך יפו. המקום בוהק מרוב לובן (מה שהופך את המקום למואר מאוד) וניקיון. מאחורי הדלפק נקניקיות שמנמנות ומבריקות מסתובבות להן לאיטן. מיכלי התוספות סגורים ונפתחים רק כאשר צריך להוציא את התוספות למנה. ואם זה עדיין לא ברור לכם – אז פאט דוג מגישים אך ורק נקניקיות. עוף, בקר, פרה נמוכה עם מסיכת אב"כ ובסטמר נפרד יש גם נקניקיות לטבעוניים. מגוון התוספות, בנוסף לצפוי מראש (כרוב כבוש, חמוצים, בצל), מורכב מהפתעות כמו צ'ילי מקסיקני, גבינת צ'דר, גבינה גאודה, בייקון ועוד. כבר אמרתי שחניתי ממש בכניסה? כל כך גאה בעצמי! טפחתי לעצמי על השכם. אאוץ', זה כואב.

פאט דוג - מקום של נקניקיות

אז מה פאט-דוג נתן לי לאכול?

בתור התחלה, ולאור המלצה של אלעד, בעל המקום, פתחתי את הארוחה עם נקניקיית בשר לבן, אותה החלטתי לפנק בצ'דר וצ'ילי מקסיקני. אלעד לקח מבער ופצפץ את הנקניקיה טרם שהוציא אותה מפסי החימום. משם ללחמניה רכה-רכה, מעליה פיזר בנדיבות צ'דר (שגירד במקום מבלוק) ושם את הכל בטוסטר להקרמה. לאחר מכן פיזר בנדיבות כרוב כבוש, מלפפון חמוץ ובצל, שם בקרטונית והגיש. עצם זה שנעשה פה טקס שלם של הכנה, אומר דרשני. זאת לא נקניקיה מהסופר, אם לצורך הכנתה להגשה ללקוח/ה נדרש טקס שלם, שלא מבייש את הדלקת המשואות ביום העצמאות. והטעם? אוינק-לה-לה! רחש-לחש של טעמים בפה, והכל עסיסי ואפשר לטעום בביס אחד את הכל, ובא לי עוד ביס, ועוד אחד… וואו, הצ'ילי-צ'יז-דוג הכי טוב שאכלתי (ובלסתי לא מעט במהלך ביקוריי בארצות הברית).

פאט דוג - נקניקיית לבן עם צ'ילי וצ'דר

עם כל הכבוד למנה שלעיל, הרעב המשיך להציק (לא אכלתי כלום בעבודה חוץ מיוגורט 3% ביו. יאק!), אז החלטתי ללכת על נקניקיית הבקר. הפעם ביקשתי גאודה ובייקון ואמרתי לאלעד להתפרע עם הרטבים ולהפתיע. גם פה, להגשה קדם טקס של פצפוץ הנקניקייה עם המבער, פיזור נדיב של גאודה, הקרמה בטוסטר, פיזור יפה של כרוב כבוש, חמוצים ובצל, כשמעל אלעד יוצר ציור מופשט, משל היה פיקאסו בהתקף מאנצ'. גם פה נטרפה המנה בהנאה מרובה. הנקניקייה היתה בשרנית וטעימה, רחוקה מאוד מטעם צפוי של נקניקייה שמוכרים לנו הלוך ושוב במזנונים כאלו ואחרים.

פאט דוג מציגים: נקניקיית בקר מושחתת!

מה פאט-דוג בא לתת לנו, הקרניבורים?

הייתי חייב לשאול את אלעד מה פשר המקום וההיצע הבשרני? לדברי אלעד, אחד שראה עולם במסגרת תפקידו הקודם, הוא ראה איך הנקניקיות בארץ נחשבות לתחתית של התחתית, בעוד בכל העולם (בעיקר באירופה) הנקניקיות מקבלות מקום של כבוד בתפריט העממי. אז כבודו החליט לעשות מעשה ולהביא את הבשורה לרעבים. לא עוד שאריות בשר ממקור לא ידוע, אמרו עתה – נקניקיות איכותיות מחומרי גלם איכותיים. פייר? אני בעד. אחלה של נקניקיות, וגם אחלה של מחיר. שתי נקניקיות גדולות, עם 2 תוספות על כל אחד + שתיה עלו 66 ₪ בלבד. אלמלא הייתי רעב מת, ומסתפק בנקניקיה אחת ושתיה, זאת בהחלט עסקה נהדרת. אה, ויש לו גם דר' פפר, שזה בכלל הולך נהדר עם נקניקיות.

פאט דוג - נקניקיית בקר עם גאודה

שם: פאט-דוג. כתובת: החלוצים 1, תל אביב-יפו. כשרות: לא כשר. שעות פתיחה: א'-ו' 12:00-00:00, ש' 17:00-00:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי