חינאווי בוצ'ר שופ – גיל בר הוזמן להתנסות בבשרים משובחים

גיל בר - כתב אורח,

כאשר עודכנתי שקהילת המבורגר ישראל הוזמנה לסקר את רשת חינאווי בוצ'ר שופ מייד התנדבתי, מפני שזהו האטליז שאני הכי מעריך, בזכות הבשר האיכותי, הטיפול המקצועי בבשר והאווירה של משפחה ששוררת במקום (כנראה מפני שכל מי שמועסק בחינאוי בוצ'ר שופ מרגיש מחויבות למקום). יתרון נוסף, שאין להקל בו ראש, בחינאוי בוצ'ר שופ יש הכל, והכל באיכות, החל בפחמים, תבלינים יבשים, שמן זית, חזה מולארד ואווז קפוא (שקשה להשיג בארץ), קופסאות שימורים של עגבניות מתוצרת מוטה ומוצרי יסוד נוספים וכלה בציוד למטבח שכולל מחבתות, סכינים, מדי חום למקרר, לתנור ולבשר ועוד (בקיצור כל מה שבשלן צריך).חינוואי בוצ'ר שופ - גיל נהנה מכל רגע

מגוון של נתחים וטעים

באירוע ברביקיו מעבר להמבורגר טוב צריך גם מגוון בשר איכותי הכולל קבבים, חלקי עופות, סטייקים ואם אפשר גם צלעות טלה. כל אלה הם המגוון שאני קונה באופן קבוע בחינאוי בוצ'ר שופ ואותם סקרתי באופן יסודי. נתחים נוספים שאני נוהג לקנות לשימוש יומיומי, כגון כתף בקר, שפונדרה וכו' לא נסקרו, ולו רק מהסיבה שאי אפשר לסקר הכול, אך לאחר בחינה של מקרר הבשר איכותם נראתה מעולה. חשוב לציין שכל המוצרים נלקחו ממקרר הבשרים המיועד למכירה ללקוחות, והקצבים של חינאווי בוצ'ר שופ טיפלו בהם בשיטה "הרגילה" שלהם, אף על פי שהשימוש במילה "רגיל" לא מתאים לתיאור הטיפול המקצועי בבשר שכל כך נדיר במחוזותינו – וכמו שאני נוהג לומר: "חינאווי בוצ'ר שופ הוא אחד המקומות היחידים שבהם אני לא צריך לטפל בבשר אחרי הקצב בהגיעי הביתה". לפני שנסקר את הנתחים שקארים, אחד הקצבים שאני הכי מעריך (כמו כל הקצבים של חינאווי בוצ'ר שופ), הניח לפנינו, חשוב להדגיש שבחינאוי בוצ'ר שופ מוכרים גם נתחים מפרות מבכירות (פרות צעירות אחרי לידה אחת), מה שמעניק טעם ועסיסיות לכל נתח שמיועד לסטיק, המבורגר או קבב.

חינוואי - בשרים כמו שצריך

וכעת נעבור לסקירה:

התחלנו בקרפצ'יו מנתח פילה מיושן שבעיני ההגדרה היחידה היא אלוהי, כל כך רך וטעים שכבישה קצרה, מעט שמן זית ופרמז'ן הספיקו להפוך את הקרפ'צ'ו למנת פתיחה שכל מסעדה הייתה גאה בה. המשכנו בקבבים מתערובת של בקר עם כבש שנטחנים ומתובלים במקום בעשבי תיבול טריים, בתבלינים יבשים של חינאווי בוצ'ר שופ ובצל, שכמו תמיד איכות התערובת ואחוזי השומן הנכונים יוצרים פתיח נהדר לכל ארוחה. תערובת קבבים שלא אני טוחן ומכין אהיה מוכן לקנות רק בחינאוי בוצ'ר שופ ואפילו אעדיף לעשות כך, בהתחשב במומחיותם.

משם הגענו לפרגיות, שגם הן נחתכו, תובלו ושופדו על ידי קארים מולנו, כאשר כמו תמיד מבטי מהופנט בפרגית שקארים מנקה במיומנות ולא משאיר שום זכר לגיד או למכסה שומן לא רצוי. הפרגיות היו עסיסיות והתיבול – מושלם. ידעתי שמגיעים עוד בשרים, ולמרות שבדרך כלל קבבים ופרגיות נחשבים כבשר שלפני הבשר, התלבטתי בכל זאת אם לאכול עוד או להתאפק, שכן שני סוגי הבשר היו טעימים להפליא. בעודי מתלבט, הונחו לפניי צלעות טלה, בדיוק כמו שאני אוהב, טעם עדין ואחוז שומן שלא מעמיס על הבשר, אלא רק מוסיף לו. במקרה הזה אין ספק שתמונה אחת שווה אלף מילים (או קלוריות).צלעות טלה של חינוואי בוצ'ר שופ

ואז יצאה אלינו גולת הכותרת – נתח הקצבים של חינאווי בוצ'ר שופ. לא אגזים אם אכתוב שזהו נתח הקצבים הכי טעים שאכלתי בחיי (ואכלתי לא מעט), שנמס בפה והיווה קינוח נהדר לכל הבשרים המצוינים שטעמנו עד לשלב הזה.חינוואי - נתח קצבים משובחומכאן לסיבה שלשמה התכנסנו: ההמבורגר. ישנן שתי תערובות: האחת המבורגר קידס והשנייה המבורגר אנטריקוט. אין לטעות בשם של המבורגר קידס, לא מדובר רק בהמבורגר לילדים: זהו המבורגר למבוגרים (מתאים גם לילדים כמובן), העשוי מתערובת של שפיץ' צ'ך, פלדה ושפונדרה עגל, התערובת מכילה בדיוק את מידת השומן הנכונה וטעמו בדיוק כמו שאני אוהב – לא עז ולא רך, אלא של תערובת בשרים שחוברו יחדיו לקציצה מרשימה. אמנם ההמבורגר היה מלוח יתר על המידה, אך זאת הפעם הראשונה מעשרות הפעמים שקניתי בחינאווי בוצ'ר שופ שהמליחות הייתה גבוהה מהרצוי (וכנראה קארים מאוהב).ההמבורגרים של חינוואי בוצ'ר שופ

ההמבורגר השני, גולת הכותרת של עולם ההמבורגרים, הינו המבורגר אנטריקוט, שנטחן מאנטריקוט בלבד (שוב מנתח של פרה מבכירה) ותובל במעט מלח ופלפל. בחינאווי אין משחקים, והמבורגר אנטריקוט לא מכיל עוד נתחים זולים, ואכן הדבר מורגש בכל ביס. במקרר הבשרים היה מונח פריים ריב (נתח אנטריקוט עם עצם) משויש להפליא שיצר אצלי רעידות בלב וטיבון (עצם שמצד אחד הפילה ומהצד השני סינטה) שלא נפל ביופיו מהפריים, אך לאחר כל הבשרים שכבר טעמתי, לא מצאתי מקום גם לנתחים נדירים אלה; כמובן עכשיו בעודי כותב שורות אלו אני מתחרט.

מבחינת המחיר, עבור הבשרים של חינאווי בוצ'ר שופ צריך לשלם לא מעט, אך הוא זול בהשוואה למחירים של רוב הקצביות, ובטח זול מאד ביחס לאיכות והשרות שכולל טיפול מקצועי בבשר על ידי קצבי הבית שמעצים את חווית הקנייה.

סיכום חווית חינאווי בוצ'ר שופ

את הבשר שלי אני ממשיך לקנות בחינאווי בוצ'ר שופ. על החתום – גיל בר, שף קהילת המבורגר ישראל. תודה מיוחדת לצוות חינאווי בוצ'ר שופ שהזמינו את קהילת המבורגר להכיר את עבודתם מקרוב.

קרדיט לצלם – יניב פלג

שם: חינוואי בוצ'ר שופ הרצליה. כתובת: החושלים 4, הרצליה פיתוח. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 20:00-09:00, ו' וערבי חג 17:00-09:00, ש' 17:00-10:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי