קרנבל הבשרים שאתם פשוט חייבים להכיר!!!

שי שוורץ,

שבת של קרניבורים, של דו קיום ושל חגיגות עם חיוך. זאת השבת שמייצר אטליז הגליל העליון בכפר קאסם!כבר שנים שאני רוכש מהשף איאד בשר באטליז, בכל פעם שמזדמן לי להגיע לאזור אני נכנס לראות מה יש במלאי. הפעם הגעתי ביום שבת, היום בו האטליז הופך לפסטיבל קרניבורים עם מגוון ענק של נתחים מעושנים. שולחנות ארוכים עם אוכלוסיה מעורבת, מוזיקת מיינסטרים נעימה שכולם אוהבים וכמובן אוכל טוב שסביבו קורה כל הקסם.

הבשר המעושן של אטליז הגליל העליון בכפר קאסם

קרנבל הבשרים באטליז הגליל העליון

כבר תקופה ארוכה שאני מחכה להזדמנות להגיע לקרנבל הבשרים של איאד בימי שבת. חווית בשרים אכול כפי יכולתך, כ-85 נתחים מעושנים, תוספות חמות, סלטים, קינוחים ושתייה קלה. הכל תמורת 130 ₪ בלבד! סוף סוף הזדמן היום המתאים להגיע, הזמנתי את אחותי להצטרף ונסענו לכפר קאסם. האטליז נמצא ממש בכניסה לכפר, כל מה שהיינו צריכים לעשות זה להסתכל לשמיים ולעקוב אחרי עמוד העשן. בכל זאת, 16 מעשנות מייצרות לא מעט עשן. כשנכנסו מיד קיבלה את פנינו אחת העובדות והמקום היה עמוס באנשים שיצרו אווירה של אירוע חגיגי.

אטליז הגליל העליון בכפר קאסם - המעושנים

משפחות, קבוצות חברים, יהודים וערבים אחד ליד השני וכולם עם מגשי בשרים אימתניים שגורמים לכולנו לשבת סביב אותו השולחן בחיוך. איך שנכנסו העפתי מבט לצבא המעשנות המדהים שפרוס מאחורי דלפק הבשרים, מחזה מרשים מאוד ומרשים עוד יותר התפעול של הסטאפ הזה. מאחת המעשנות איאד בדיוק שלף שוק כבש, הניח על השולחן ומעך אותה במכה כאילו שזה גוש קצפת אוורירי. מדהים כמה שזה היה רך ושומני, אחלה דרך לפתוח איתה את התיאבון ולגרות את העיניים. התמקמנו באחד השולחנות וניגשנו לעמדת הבשרים, שם פגשתי את איאד. עוד לפני שהבנתי מי נגד מי נפרסו על מגש עץ מספר נתחים וחזרתי לשבת. על הסלטים והתוספות וויתרנו, לא בשביל זה נסעתי עד כפר קאסם.

אטליז הגליל העליון בכפר קאסם - פלטת בשרים

מגשי הבשרים של איאד

בחרתי להתחיל את החוויה עם ההמבורגר המעושן שנפרס על המגש. המבורגר שומני מאוד, בשרני וספוג טעמי עשן מדהימים. קציצה שלא תלך עם לחמנייה רגילה אך בפרנה עם סלט ירוק מרענן אפשר ליצור מנה משגעת! אחרי ההמבורגר המשכנו לנתח האנטריקוט המעושן שהגיע עשוי מאוד אך עדיין שומני, רך ועסיסי ביותר. הטעם החזק של האנטריקוט אפילו חוזק עוד יותר בליווי של טעמי העישון והתיבול המעולה והיה תענוג לחך.

אטליז הגליל העליון בכפר קאסם - פלטת מעושנים

מהאנטריקוט המשכנו לצלעות הכבש המתובלות ששכבו להן בשלווה על המגש, הצלעות הגיעו במידת עשייה מדיום וול מעולה שהחמיאה לשומן שלהן מאוד. בזכות כמות הזמן הארוכה ששהו במעשנה הן היו רכות ונמסו בפה. תיבול הטוסקנה התאים מאוד לטעמי הצלע, אך התיבול השני לדעתי היה פחות קשור לנתח הזה למרות שעדיין היה טעים. הנתח הבא שטעמנו הוא כתף כבש, שהייתה עסיסית מאוד אך מעט אנמית בטעמים שלה. אולי תיבול במרינדה למספר ימים או עישון ארוך יותר היו משפרים את הטעם. לבסוף סגרנו את המגש הראשון עם ביס לא מוצלח מבריסקט שהתייבש ונקניקיות ששרפו לנו את הפה אבל היו טעימות בטירוף! ממליץ לקחת כמות לאוהבי הצ'וריסוס. כמובן שקמנו לקחת מגש נוסף, חיכינו קצת בתור וחזרנו לשולחן עם מגש פיקנייה, אסאדו ונקניקיות אווז ועגל.

פלטת מעושנים של אטליז הגליל העליון בכפר קאסם

התחלתי דווקא מהנקניקיות שהתגלו כנקניקיות חריפות פעם נוספת. כנראה שלא שמעו מה ביקשתי או שטעו בזיהוי. משם לנתח האסאדו שהיה מדהים. עשוי לכדי שלמות, מתובל מעולה ורך במיוחד, טעמי השומן הורגשו בכל ביס וחיסלנו את הנתח במהירות. לבסוף הפיקנייה, שגם היא הייתה טעימה ושומנית מאוד. פיקנייה איכותית ומשויישת מאוד בעלת טעמים אחוריים עמוקים וטעימים, שני הנתחים היו מעולים ומומלצים!

אטליז הגליל העליון בכפר קאסם, פסטיבל מעושנים

עד הפעם הבאה

את האירוע סיימנו עם צ'ורוס מדהימים שמכינה אישתו של איאד, לצד גלידה עם פיסטוקים. ללא ספק הצ'ורוס הטובים ביותר שאכלתי וניסיתי לא מעט צ'ורוס. אווריריים כמו ענן, מתוקים בדיוק במידה הנכונה ומצופים בסוכר חום והרבה קינמון. עם מצפון כבד סיימתי צלחת צ'ורוס אחת אחרי השנייה. למרות שאחרי שלושה מגשי בשר נשבעתי שלא אוכל יותר כלום… אבל אתם יודעים, קינוחים זה קיבה אחרת.

אטליז הגליל העליון בכפר קאסם - קינוח

לסיכום, שבתות באטליז הגליל העליון בכפר קאסם הם חובה לכל חובב מעושנים, משפחה חובבת אוכל או קבוצת חברים שרוצה לחגוג. יש נתחים עדיפים יותר לאירוע מעושנים כזה, כמו אסאדו, אנטריקוט, צלעות, שוק כבש ופיקניות. עם זאת, יש נתחים שהייתי מגיש בתחילת האירוע כי קשה לשמור עליהם עסיסיים לאורך כולו. כמו הבריסקט, הכתף, הסינטה והטומהוק. תמורת מחיר כמעט לא הגיוני של 130 ₪, זכיתי ליהנות מחוויית בשרים היסטרית. מלאה בכל מה שיכולתי לדמיין ויותר. מעניינת, חווייתית וטעימה. פעם הבאה אדע לבחור בצורה מדויקת יותר את הנתחים ואין ספק שאפילו אהנה יותר.

שם: אטליז הגליל העליון בכפר קסם. כתובתעבד אל כרים קאסם, כפר קאסם. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א' 09:00-17:00, ב' 09:00-19:00, ג'-ד' 09:00-20:00, ה'-ש' 09:00-22:00