דיווח ראשון מהשטח על חזרתה של KFC לישראל!

ארקדי פורטנוי,

לפני כמה ימים כשהיח"צ שלח ווצאפ הייתי לחלוטין לא מרוגש מחזרתה של ענקית הציפורים KFC לארץ. אני אוהב תרנגולות במעשנה, אני אוהב את הדרטי צ'יקן של ויטרינה והמוסד לסנדוויצ'ים, אבל האם KFC מצדיקה נסיעה לנצרת? רצה הגורל והיו לי פגישות בצפון אז אישרתי הגעה ויצאתי לטיול.

KFC חוזרים לישראל

KFC, ההתרגשות חוזרת

רק אחרי שהעליתי את התמונות הראשונות לקהילת המבורגר ישראל, ולרעבים ברעבך הבנתי את הבהלה. פתאום הבנתי שהארגה ל-KFC הייתה גדולה כמו בתחילת שנות ה-90 כשמקדונלד'ס פתחו בישראל. שתיתי 2 כוסות אספרסו, כמה עיתונאים ואנשים שנראים טוב בחשבון האינסטוש שלהם הגיעו והתחלנו במסע הטעימות.

הבאקט של KFC

באקט כנפיים "חריף" – "קראאאקח". "גדול" איזה קראנצ' כיף. התחלתי דווקא מהכנפיים, רצועות העוף הלוהטות שעטפו את העצמות הדקיקות היו עסיסיות עם נגיעה של חריפות מהנה וקראנצ' שמסביר את כל התופעה שנקראית KFC. כיף, באמת.  הפולקה אף הן חמודות ולמרות שכמות הבשר על העצם פחות מענגת מהכנפיים, הקראנצ' משחק תפקיד נהדר והתיבול הסודי כנראה מכיל קוקאין. פירקתי באקט כנפיים (95 ₪) #1 ואז פירקתי עוד חצי באקט של עדן טל שהייתה עסוקה בסטורי שלה.

איש ההמבורגרים בודק את KFC

בוקס מאסט רחריף (טורטיה ארוזה לחלל), קופסה מגניבה למראה עם סטריפ לפתיחה מהירה הוגש לי עוד לפני שהצלחתי לחמוק לסיגריה ושלוק של משהו שיוריד את הבאקט. הסרתי את החלק העליון וגיליתי טורטיה מרובעת. ביס. נייס, אבל לא כמו הכנפיים. "שניצל" חזה עוף שלם שגם כן הושרה בחלב פרתו וזכה לקראסט המסורתי עם פלייבר פיקנטי. לצידו לביבה שמנמנה וענוגה שאף היא נהדרת. אך משהו בטורטייה הזו השאיר בעיקר תחושה של קרטון יבש נטול רוטב, והמלית לא הייתה לבדה מספיקה כדי למלא אותו לרמות של כנפיים. בגלל האריזה הסגורה האדים נלכדו בטורטייה ופגמו בקראסט הנהדר שאמור לעמוד מעל כל המרכיבים של הביס הזה לפחות כמו הסמל של הרולס רוייס או הכוכב של האשוח בכריסמוס אך לאדים בטורטייה הזו היו תוכניות אחרות.

הטורטיה של KFC נצרת

KFC-בורגר?

ואז אחד הקולות ברקע הודיע: "קח. הבאתי לך המבורגר"
"המבורגר? מבקר? – לא מעוף"
– "אא דרטי צ'יקן".
– לא. זה המבורגר. ככה קוראים לזה ברשת.
– די נו, זה שנת 2020 לא צריך להתבייש במה שהוא. הוא לא חייב להיות המבורגר הוא לא נולד כזה.
– נציג הרשת: ?‍♂️

"ההמבורגר" של KFC ואיש ההמבורגרים

פתחתי את עטיפת הפרגמנט. לחמניית המבורגר חמימה, אך נראית כמו ההן מהניינטיז עם גוון חיוור ועצוב, עטפה חזה עוף נוסף עם אותה לביבה נחמדה עם פרוסת עגבנייה. רציתי לתת להם את חוות דעתי על הלחמנייה אך הביס הזה הזכיר לי מי הכוכב האמיתי של הרשת הזו… הכנפיים. לגמרי הכנפיים המטוגנות בציפוי הפריך. ה"המבורגר"/ציפור/תרנגולת הזה ששכב לו בעטיפה של פרגמנט לכד את האדים הרבה יותר מהטורטייה ממקודם וגנב לבשר העסיסי את כל הקריספיות והפריכות. הלוואי הלוואי הלוואי שמדובר בטעות של הרצה אבל ביננו גם ככה בביקור הבא שלי בכל זאת אזמין רק את הכנפיים כי הן חלומיות (ארוחת גרנד בורגר 47₪).

לסיכום חזרתה של KFC

KFC יודעים לגעת לנו בנקודות הרגישות. יש להם קראסט מעולה, תיבול סודי נהדר וערגה שיש לנו לדברים הגדולים שמגיעים לארץ (ראה ערך דקטלון, רשת סוסו בשבוע הראשון, ושאר החלומות). המוצר המרכזי כאן בניגוד לרשת עם ה-M הגדולה הוא טוב, כך שהיום כשהצרכנים מחפשים טעמים טובים ומוכנים להשקיע לדעתי יש סיכוי טוב שהרשת הזו כאן כדי להישאר. לגבי המנות הפחות מוצלחות חשוב גם להבין שזו התחלה וזה לא הזמן לחלק ציונים אלא להצטרף לחגיגה.
נ.ב. קראתי את הטקסט ואני מבין למה יחצנים לא אוהבים אותי.
סליחה, זה לא אתם זה לגמרי אני. הרמתם אירוע השקה ברמה עולמית.

שם: KFC. כתובת: פאולוס השישי 116, נצרת. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 11:00-23:00.