איש ההמבורגרים מתמודד עם פריים-ריב במשקל 800 גרם!

ארקדי פורטנוי,

איפה הכי טוב להרים כוסית? במסעדת בשר ברמה. ארדקי פורטנוי, איש ההמבורגרים, סיים ערב מוצלח עם חברים והלך להרים כוסית של בשר במסעדת מיט-בר.

לאחר המפגש שנערך בבר פוסט-קפה,"מפגש שף-שווארמה" בת"א על ידי 'קהילת המבורגר ישראל' עם "פרפקט אירועים", נפגשנו עם מנכ"ל החברה, גיא בלכר, להרים כוסית שסיפק לנו את מכונות השווארמה והציוד הנדרש. מפה לשם הגענו לסניף התל-אביבי של מסעדת מיט-בר. למרות שבהתחלה קבענו להיפגש במסעדת NG, אבל הם החליטו להיות סגורים עד 18:00. בצעד קל דילגנו למקום שספג מחמאות רבות בקהילת המבורגר ישראל. כעבור דקות ספורות מרגע סיום הזמנה, אולגה (המלצרית הנהדרת), הגיעה לדגמן עם הנתח הנבחר: פריים ריב (אנטריקוט עם עצם) קטנצ'יק במשקל 800 גרם. איזה טקס קדום וחביב – לפגוש את החתיכה שלך בעודה בתולית, בצבעי אדום מעוררי תאבון ולפני שפסי הגריל צרבו בה את אומנותם.

קרפאצ'ו פילה של מיט-בר תל אביב

"איזה חומר גלם נהדר" חשבתי לעצמי כבר בביס הראשון. בעיני קרפאצ'ו פילה, זו מנה שמכילה את מיטב טעמי הבקר. רק אם טעמתם קרפאצ'ו פילה לצד קרפאצ'ו סינטה תוכלו להצביע על רוחב הטווח שביניהם. מדובר בקרפאצ'ו משוטח שמכות הפטיש ניפצו את רקמותיו ורוקנו חלקית את תוכנו, זאת בניגוד לרצועות הקרפאצ'ו השלמות, שהן עשירות יותר בטעמן אך גם גסות יותר. תהליך השיטוח מרכך את המרקם והבשר נותר ללא שום סיב של התנגדות, מה שמעניק חוויית גן-עדן במעמד טעימת המנה הראשונה המופלאה הזו. הטעם הבשרני העשיר ושאר המרכיבים: שמן הזית, שבבי הפרמז'ן וקומץ עלי העולש עזרו לטעם המלכותי להישאר על שפתנו גם לאחר שהצלחת כבר התרוקנה.הקרפצ'יו של מיט-בר

בנקודות זמן מסוימות טעם הכבישה עקף אותנו, שזהו חסרון בולט נוסף בקרפאצ'ו "דפוק" אשר מאיץ את מהירות תהליך הכבישה. עם זאת חבריי לשולחן תמיד יאשימו אותי ואת מצלמתי שעיכבה אותם מלהתנפל על המנה. אז אל תשכחו – קרפאצ'ו אוכלים זריז זריז! מיט-בר, בחייאת תוסיפו עוד עלעלים שישברו את הטעם מידי פעם וירעננו את החך לפני הביס הבא.

סלט הביצים של מיט-בר… פלאשבק טיים!!

באותה נשימה, במסגרת המנות הראשונות אני רוצה להזכיר את סלט הביצים. כנער צעיר לקחתי את אחי ובן דודי לשיפודיה קטנה באשדוד. בן דודי הבלונדיני נדלק על הסלט הצהוב במעמד ההזמנה, אך אף אחד לא באמת נגע בו משהאוכל התחיל להיערם על השולחן. מאז סלט הביצים הפך בבתנו לאנלוגיה ל"מה קשור". גם כעת במסעדת מיט-בר, הרגשתי בדיוק את אותו הדבר לגבי סלט הביצים, טעים אבל… מה קשור?סלט ביצים וחמוצים של מיט-בר

ה-נקניקיות של מיט-בר

טעמנו את הנקניקיות האיטלקית והלבנה. כמובן שהנקניקייה 'הלבנה' הייתה הרבה יותר מוצלחת. גם יום אחרי אני עדיין מסוגל בקלות להיזכר בטעמה והעודן שבה, אשר נוצר הודות לבשר הלבן והעסיסי שנדחס בין דפנותיה. "אין מה לעשות", לעולם נקניקיות לבנות יהיו מוצלחות יותר. הנקניקיות לוו בבצל מטוגן ייחודי ונהדר ששמר על טעמי הלהבות בצורה מופלאה יחד עם כרוב כבוש עדין מאוד וחרדל בסיסי. בסה"כ הנקניקיות של מיט-בר תל אביב היו טובות, אך לא טובות מאוד. לדאבוני הרב, הן לא הצליחו לעמוד ברף של יגאל ויינברג ממסעדת הוגו ביסטרו-בר. טעם החרדל היה טיפוסי ולא מעניין, אך דווקא הכרוב הכבוש עדין היה מפתיע. המגע של שומן הנקניקיות והבצל המטוגן עוררו את הכרוב הזה למקומות מופלאים ולא יכולתי לחדול מלנעוץ בתוכו את מזלגי, עד שזה עבר מן העולם, ז"א הצלחת.הנקניקיה של מיט בר

ההמבורגר של מיט-בר תל אביב

אוו-מאמא. לא סתם יאנה קוקס לא חדלה לרגע מלדבר על מיט-בר. בחרנו המבורגר 300 גר' אשר מוגש עם בצל מטוגן ופטריות. אין לחמנייה שגונבת את הדומיננטיות של המנה או תופסת מקום מיותר בבטן, בדומה לשוםבורגר של דיקסי, אך מצד שני זו מנה שלבדה תשאיר אתכם עם תחושת שובע. את ההמבורגר קיבלנו עם ערימה זהובה של מקלוני צ'יפס מעולים! ללא שום תוספת חדשנית אלא פשוט צ'יפסים דקים דקים שעשויים נהדר: קראסט נעים, מליחות מעודנת ורכות חמימה מבפנים. מאוד מזכירים את מקלוני הצ'יפס של שיין אנד שארפ. הקציצה האוורירית נרקמה מנתחים מובחרים, כל ביס וביס היה עסיסי, אף על פי שמידת העשייה חצתה את המדיום שביקשנו. בסוף הביס יכולת פשוט לעצור ולחייך מן הטעמים שנותרו בחך. שילוב של טעמי בשר עדינים קצוצים מנתח מובחר ועסיסי. כמובן שאפשר היה לשפר מעט את מינוני השומן במסה, אבל תוספת הפטריות והבצל כיסתה על כך יפה והותירה אותנו פעורי פה. זהו בהחלט המבורגר מומלץ מאוד.
מיט בר תל אביב - ארקדי נהנה

גולת הכותרת: פריים ריב קטנצ'יק במשקל 800 גרם

אם תשאלו את האדם הקדמון מהו סיפוק? הוא בוודאי יענה לכם אחד מן השניים: לצוד חיה טעימה ולהתענג על טעמיה עד אשר לא ניתן לנשום יותר או לתפוס בת השבט זהובת שער ו… טוב, בזה לא נוכל לעזור לכם… אבל, במסעדת "מיט-בר תל אביב" יש לוח מעל הפרונט אשר מציג אילו נתחים מוכנים להגשה כך שלנו נותר רק לבחור. החלטנו על סטייק אנטריקוט 800 גרם צמוד עצם, בכדי שטעמי השומן ומח העצם יעצימו את טעם הבשר.

מרגע הטעימה הראשון, לא תוכלו לעצור אף לא לרגע, וכמו באקסטזה תמשיכו עד שלא יישאר ממנו עוד. רקמותיו יושנו כהלכה ומידת העשייה הייתה מדויקת וציורית ממש. כל נגיסה הייתה עדינה וקלה כזו שמאפשרת לקרוע את הבשר בקלי קלות ולדלג מהר מידי לביס הבא. לו היינו נמצאים בתנאי תאורה טובים יותר, יכולנו בהחלט לטעות ולחשוב שמדובר כאן ביצירת אומנות ולא משהו ארצי שנועד למאכל אדם. טעמי הצריבה החיצוניים שמרו בהם את היסטוריית הצריבה וכמעט ניתן היה לחוש את טעם הברזל הלוהט שצורב את המעטה החיצוני, חורך ומחדיר טעם מעושן בשטח שבא עמו במגע ישיר, בעוד שחום להבותיו ממשיך את דרכו למעלה אל פנים הנתח עב הבשר. כמובן שהבשר שנותר קשור לעצם היה שיא הארוחה. טעם השומן התפצפץ מתוכו וריח מח העצם העמיס כל נשימה בניחוחות קדמוניים ומספקים.

מיט-בר - בשרים של מומחים

קינוחים

אתם יודעים שאני לא מרבה להתעסק בקינוחים אבל אולגה המלצרית נעצה בנו מבט תקיף וגרמה בכוח המחשבה לגיא בלכר להישבר ולהזמין את הקינוח האהוב עליו: קרם ברולה. בהמשך לשיחה הקצרצרה עלתה גם שאלה מפתיעה מאוד: איזה כדור גלידה להוסיף בקרם הברולה. כולנו הסכמנו שוניל יתנגש בטעם הבסיסי של המנה הרבה פחות משוקולד שעלול לגנוב את ההצגה. כבר בהגשה היה משהו שונה, דפנות מקורמלות הפרידו פעם בין הקרם הצונן ופעם בין הגלידה שנחה מעל – מעניין מאוד וגם טעים מאוד. מזל שגיא לקח על עצמו את המטלה הקשה – סיום המנה, כי זה עוד יכול היה לפגוע בדיאטה שלי.

מיט בר תל אביב - קינוח

טעמנו גם מנה נוספת שבדרך כלל מומלצת מאוד – פטיפורים. הייתי הראשון לטעום ובמהרה החזרתי את המנה. הפחזניות היו לא מוצלחות בלשון המעטה, כאילו שהוקפאו בתנאים לא טובים והטעם כולו הזכיר מצה רטובה עם שוקולד נוזלי. היות ושף גיל בר היה זה שהמליץ על המנה באופן די נחרץ, הוא טעם והסכים שמשהו קרה למנה הזו, אנו מקווים שזה משהו חד פעמי ולא מייצג.

שם: מיט בר. כתובת: שדרות ח"ן 52, ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 17:00 – 24:00, ש' 19:00 – 01:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי