סיפורו של סטייק ענקי ומדהים דווקא בחולון

אור בלאן,

אחרי סופ"ש מעייף החלטתי שמגיע לי פינוק, במקרה שמעתי מאיש ההמבורגרים על מקום חדש שנפתח בחולון והוא חובה לכל מי שאוהב בשר בשם "משפחת שכטר", רק חבל שלא בדקתי לפני שנסעתי כי המקום היה סגור בראשון בערב. לא נורא, כי בדיוק ממול נמצאת מסעדת סילו ששמעתי עליה רבות ונצורות. 

מסעדת סילו בחולון, מקור: יח"צ

סילו, נעים להכיר

סילו יושבת במתחם לה-פארק, אותו מתחם שבו ממוקמת גורדוס. למרות שהגענו ביום ראשון בערב, ערב חלש בד"כ למסעדות, סילו הייתה מלאה ואפילו נראה שהתחיל תור קטן בכניסה. נכנסו, התיישבנו וקיבלנו תפריטים באווירה קיצית קלילה בזמן שרוח קלה שוברת את החום של היום. הורדנו הילוך. רצינו להגיע למשפחת שכטר בשביל המעושנים והחשק לפרה לא נעלם רק בגלל שהמסעדה סגורה, אז מה יעשו שלושה קרניבורים רעבים במצב שכזה? הפתרון נמצא בתפריט בדמות סטייק פלורנטיין במשקל 1.3 קילו (!).

סילו חולון, מקור: יח"צ

כמובן שלא התחלנו את הארוחה עם הסטייק, הזמנו גם ראשונות. התפריט של סילו מציע מגוון מעניין של ראשונות, כשמתוכם צדו את עיננו 2 מנות שהתאימו בול לאווירה הקלילה ולסטייק שבדרך – קרצ'ופי (52 ₪) ארטישוק רומאי כבוש מוגש על פולנטה, קרם שמנת כמהין, ומולים סן מרינו (65 ₪) בחמאה ויין לבן. לא יכול לחשוב על דרך טובה יותר לפתוח ארוחה מאשר מולים בחמאה ויין, אושר עלאי. המנות הגיעו לאחר המתנה קצרה ואצלי לפחות הרוק התחיל לבעבע בחלל הפה.

המולים של סילו

התחלתי עם מנת הארטישוק הרומאי, כשמראש הייתי סקפטי ביכולת שלה להדהים אותי (בכל זאת ביקרתי באיטליה ואכלתי את הדבר האמיתי לא מעט פעמים). נעיצת מזלג בטוחה והביס הראשון לא איחר לבוא. WOW! איזו הפתעה עשירה ומסחררת של טעמים, תענוג נמס ומתמוגג בכל חלל פה של ארטישוק רומאי עשוי כהלכתו. סוקרנתי להמשיך עם קרם הפולנטה ששימש כמצע לתענוג הזה. אני לא משוגע על פולנטה ולא מבין למה זה קיים, אבל אני תמיד מוכן לנסות דברים חדשים וכאן זה השתלם ובגדול. תשכחו את כל מה שידעתם על פולנטתות כי סילו מכינים אושר חמאתי שמרקד על הלשון ויכול לתפקד ככוכב המנה בזכות עצמו. מ-ד-ה-י-ם.

ארטישוק של סילו

המשכתי עם המולים, שכמעט וחוסלו לחלוטין ע"י שותפיי לארוחה, והתענוג רק המשיך והתגבר. מולים שבושלו לכדי שלמות. מנה מלאה בטעם עם נגיעות שקדים קלויים וצ'ילי שמוסיפים לאושר. יש מנות ומסעדות שהן עדות לרמה הגבוה של הסצינה הקולינארית הישראלית, לא רק שאין לנו במה להתבייש – אנחנו צריכים להתגאות ביכולות כאלו.

1.3 קילו בשר!

כאמור, הלכנו על הביסטקה אלה-פיורנטינה (270 ₪) – סטייק T-Bone איטלקי מבשר בקר וסינטה על העצם, מיושן כ-40 ימים ומוגש עם קרעי תפוח אדמה וקרם שמנת כמהין ושום קונפי. פייר, חיכינו די הרבה בין המנות הראשונות עד לתענוג העיקרי, אך כשכוכב הערב הגיע זה כבר לא הזיז לאף אחד. T-Bone חתיך, קורן מאושר וחום הצלייה, הונח על מגש הכבוד במרכז השולחן בעודו רוחש וגועש לצלילי טססססססס מענגים. החזקנו את עצמנו שלא להתנפל על הבשר בידיים חשופות ולקורע אותו מהעצם בסגנון האדם הקדמון. החלטנו הפעם להיות מנומסים ולתת למלצר לפרוס אותו ולהגיש לנו כבני תרבות.

סטייק טי בון של סילו

התחלנו מצד הפילה עם מידת מדיום מ-ו-ש-ל-מ-ת, אדמדמה וריחנית. נתחים מענגים של אושר נלעסו בתשוקה בזה אחר זה לצד קולות תענוג השמורים למצבים אינטימיים יותר. ואז עברנו כלאחר כבוד לצד הסינטה של הסטייק ונכנסו להילוך גבוה של מטיבי לסת. טעם עשיר ועמוק שממלא את הבטן בתחושה שהכל טוב בעולם. למרות גודלו המשמעותי, הסטייק הספיק לשלושה קרניבורים אך לחלוטים היינו הולכים על עוד אחד, לו רק השעה לא הייתה מאוחרת כל כך.

השורה התחתונה

יש חיים בחולון, סצינה קולינרית בועטת וסילו אחת שהצליחה להפתיעה ולרגש אותנו עד עומקי קיבותנו. בסוף הארוחה כל מה שנותר לנו הוא להגיד תודה על חוויה מענגת.

שם: סילו. כתובת: שד' ירושלים 210 , פארק פרס, מתחם לה פארק, חולון. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 12:00 – עד אחרון הלקוחות, ו' 08:00 – עד אחרון הלקוחות, ש' 09:00 – עד אחרון הלקוחות.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי