B12 Meat Station – איש ההמבורגרים מגיע לביתן אהרון בגלל חשבון לא סגור

ארקדי פורטנוי,

שיאו של יום חם, האוויר המחניק נתקע ברכב למרות שהמזגן היה על מקסימום כבר בערך שבוע. הסתובבתי בצפון הארץ בין פגישה לפגישה עם מעט מדי זמן לעצור להפסקות או לאכול ארוחת בוקר, צהריים או ערב. וכך קרה שבשעה 18:00 קלטתי שאני באזור ביתן אהרון ויש לי סיפור לא גמור עם B12 Meat Station שהחל בכלל בתל אביב.

נתחי פיקנייה של b12 meat station

B12 Meat Station – סיפור בהמשכים

לפני כחצי שנה הגעתי לסניף הצעיר של B12 ברחוב הארבעה וההמבורגר שטעמתי שם היה מתחת לכל ביקורת. בתיאוריה הבשר היה איכותי מאוד, אבל הלחמנייה הייתה כל כך יבשה עד שכמעט חתכה את גרוני. הבשר הוגש יבש מדי ועשוי לא כמבוקש, וכך נהיה לאסופה של גרגירים חרוכים שעברו צלייה רעה מדי בתנור ולא על גריל. הפעם ראיתי את השלט של B12 Meat Station בביתן אהרון ושמעתי מכמה עמיתיי ברי דעת בתחום שהתעקשו כי הסניף המקורי זה הדבר האמיתי ואין בסיס להשוואה. עצרתי את רכבי ונכנסתי למקום שבמרכזו קרון אוכל מדליק עם כיסאות בר ומלצרית שירותית בקטע מוגזם (יצאה להפסקת אוכל ורצה לעזור לי כשהחלטתי לעבור שולחן עד שנאלצתי לצעוק עליה שתלך לאכול). 10 דקות לאחר מכן שאלתי את הבחור שהחליף אותה: "תגיד, מה הסיכוי שזה ייצא מדיום אחרי כל כך הרבה זמן?" הוא השיב לי בצחקוק: אל תדאג, התנור לא עובד טוב ולוקח לו זמן". כאן דאגתי.

איש ההמבורגרים וההמבורגר של B12 Meat Station

אם בתנור עסקיננו, תרשו לי לתאר בפניכם את מכשיר הצלייה הזה שמשתמשים בו ב-B12 Meat Station. תנור אימתני שאמור לצלות מלמטה אך בפועל הוא סגור, למה הדגשתי את זה? עוד מעט תבינו. בכל מקרה, בניגוד להמבורגר אנטריקוט שטעמתי בפעם הקודמת, הפעם בחרתי בהמבורגר ספיישל, מה שלא קבוע בתפריט אלא משתנה – הפעם זה היה המבורגר נתח קצבים (320 ג'), המגיע עם איולי צ'יפוטלה שצפוי היה להיות פיקנטי וקרנישונים קטנטנים (מהסוג של הביוקר).

ההמבורגר של B12 Meat Station

אחרי המתנה, שעברה בנעימים בזכות צוות מדליק, כבודו סוף סוף עשה דרכו לעברי. אמנם הוא הוגש ללא תוספת צד וקצת חבל שלא נשאלתי לגבי זה, אך לא התאכזבתי מדי והמשכתי לחלק המרכזי. ביס ראשון חשף בפני טעם של בשר בעל גוון ברזלי מאוד, מין חמיצות נעימה בבשר בעל טעם עמוק ביותר שעבר יישון כראוי. הקציצה בגודל מכובד דיו ואמנם פספסה את מידת המידיום שקיוויתי לה גם הפעם, אך בעקבות משך ההמתנה למנה החלטתי לא להחליף ולהמתין עוד, הפעם נשארתי עם מה שבידי. רוטב האיולי הוסיף מימד שמנוני ונכון יחד עם גבינת הגאודה, שניהם היו הכרחיים מאוד מכיוון שההמבורגר הזה היה רזה במיוחד, בדומה להמבורגר בגורמה 26 או לזה המוגש במסעדת קלרו. טעם החריכה היה טעים למדי והבשר שהגיע למידת מידיום-מידיום וול עדיין הכיל לחות נעימה.

הצ'יזבורגר של B12 Meat Station

כעת אין לי ספק שמדובר בבשר טוב מאוד, רק חבל שהמכשיר המיוחד מייבש את הקציצה ולא מאפשר לה צלייה קצרצרה ונכונה. בהחלט הייתי שוקל להוסיף 5-10% שומן לקציצה הזו – מ"טובה" היא הייתה הופכת לאחת הטובות כמו של "פורט 19" ודומיו. הפעם הלחמנייה לא הייתה יבשה מידי, למעשה החלק הפנימי היה רך כמו ענן. לא מהלחמניות הטובות בשוק אך הבחירה בג'פרנה שזה כמובן שילוב של ג'בטה ופרנה מרוקאית בהחלט הוסיפו נופך מעניין. לא השתגעתי על הגרסה הישראלית הפופולרית הזו, אך נראה שיש מספיק ביקוש לאור המסעדות הרבות שעושות בהן שימוש.

לסיכום

B12 Meat Station בביתן אהרון מגיש סטייקים וכמובן המבורגרים. מניסיוני, לכו על הנתחים שלהם שגם מתומחרים יפה, גם מחומר גלם איכותי וגם עשויים כראוי. ההמבורגר שטעמתי הפעם היה הרבה יותר מוצלח מהניסיון הקודם שלי, אך משהו בצלייה כאן לא כל כך מאופס.

שם: B12 Meat Station. כתובת: מרכז מסחרי, ביתן אהרון. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ו' 11:00 – 01:00, ש' 01:00 – 18:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי