בורגר סאלון זכרון יעקב – מה גרם לאיש ההמבורגרים לצאת המום מהמקום?

ארקדי פורטנוי,

קאובוי, פירוש מילוני: אדם האחראי על בקר ועל סוסים בחוות בקר. לא מנהל מסעדה. אמנם הגעתי לסניף בורגר סאלון זכרון יעקב ביום שבת במהלך חג הסוכות (עמוס לעייפה בתיירים רעבים) אך ביקור כזה לא היה לי מזה זמן רב. שירותים מזוהמים, עובדים מותשים שמתבלבלים בכל חלק של ההזמנה והמבורגר מבשר קצבים מובחר שהיה יכול להעפיל על הכל אך במקום זאת היה שיאו של השפל בביקורי. את רשת בורגר סאלון הכרתי במסיבת עיתונאים שהתקיימה בסניף זה סמוך להקמתו. מאז הרשת פתחה סניפים נוספים והבטיחה לשמור על המוצר שהיה אמור להיות מהטובים שיש בשוק. במקום זה קיבלנו משהו זול בטעם מתפשר.

המבורגר בורגר סאלון ופאולנר פעמיים בלי עגבניה

לאחר המתנה שנמשכה כמו יומנגס ביום חזק הגעתי בשעה טובה לעמוד מול הקופאית. היא נראתה מותשת אך מזמינה עם חיוך אמיתי (וגם העובדת האחרת שהייתה בדיוק בחוץ הסבירה לבת זוגתי כל מה שהיא הייתה צריכה לדעת כדי לבצע הזמנה). הזמנתי המבורגר אחד במילוי גבינה עם פטריות במידת צלייה מידיום וול בלי עגבנייה והמבורגר נוסף עבורי במילוי גבינה בלי עגבנייה במידת צלייה מידיום עם טופינג אסאדו ברביקיו מעושן בצד. באמת שקיוויתי שהמבורגר הבוקרים של בורגר סאלון זכרון יעקב ייתן לי שואו כשלעצמו ולא יזדקק לטופינג כל כך אגרסיבי. לצורך השוואה, נשווה להמבורגר של מרינדו, או אנגוסרי של דאבח ואפילו להמבורגר של פורט 19 שמאופיינים כולם בטעם בשרני איכותי לפני הכל, עם או בלי טופינג לשידרוג את המנה.

ההמבורגר של בורגר סאלון זכרון יעקב

ואז הגיעו ההמבורגרים

שני ההמבורגרים הועמסו בעגבניות. הטעות הייתה פחות משמעותית אילו הלחמנייה הטרייה, המשומשת והמתקתקה הייתה עוברת קלייה קצרה. הלחמנייה נספגה במיצי העגבניות הבשלות שנלחצו תחת משקלו של ההמבורגר 220 ג' ועמדה להיקרע בכל רגע. ואם זה לא מספיק, הצ'קרית שהעמיסה את ההמבורגרים המוכנים ללחמנייה שמה לב לעגבנייה התועה ואמרה בקול: "אוי! שמתי לכם עגבנייה" ועברה לטיפול בהמבורגרים הבאים.

בורגר סאלון זכרון יעקב - איש ההמבורגרים חוזר לבדוק

הביס

ההמבורגר מידיום שקיבלתי היה פשוט חי וקר. השומן לא הספיק להפתח ולהפוך לטעם, מה שגרם לכך שהחלק העליון של החך נחסם בשכבה צמיגית ובעיקר נותרתי עם לחמנייה שנקרעת יותר מהר משבויים של דאע"ש. טרטר לא מוצלח. תוספת האסאדו ברביקיו הייתה בשר אסאדו במשחה תעשייתית. זוגתי הרעבה ניסתה להתמודד עם זה אך טעמו של השומן הקר ומשחת הבשר הבלתי מוכנה גרמו לה לאפקט הקאה כך שבשלב זה היא העדיפה להישאר רעבה מאשר שהאוכל יעלה לה שנית.

שום שירותים לא צריך להיראות ככה - בורגר סאלון זכרון יעקב

לסיכום חוויית בורגר סאלון זכרון יעקב

חבל. רשת עם כל כך הרבה פוטנציאל (בחומר גלם וקונספט) שמנהליה לא מצליחים להושיט את ספינתם הנפלאה בבטחה. אילו זו הייתה ההתרשמות הראשונה שלי, הייתי חושש שהחג החמיר את ממצאי ביקורי אך מכיוון שזה הופך לתחושה גורפת בקרב קהילת המבורגר ישראל, כנראה שלא אשוב לביקור נוסף ברשת בורגר סאלון.

שם: בורגר סאלון זכרון יעקב. כתובת: כביש 652 זכרון יעקב-בנימינה, מול גני הנדיב. כשרות: לא כשר. שעות פעילותא'-ש' 11:00-23:00.