דוריס קצבים זכרון יעקב – יואב שנרך נהנה מההפקר עם טעות משמחת במיוחד

יואב שנרך,

השבוע מצאתי את עצמי עם חשק רציני ביותר להמבורגר, חשק מהסוג שלהתעלם ממנו ייחשב לא בריא. לאחר דיון פילוסופי עם חבר החלטנו שלוקחים את האוטו ונוסעים למסעדת "דוריס קצבים" בזכרון יעקב. רק מהריח החזק שהיה בחניה הבנתי שמפה כנראה לא אצא מאוכזב. שינסנו מותנים, אזרנו אומץ ונכנסנו.

לאחר שאיתרנו מקום חנייה (מה שלקח פחות מדקה), מצאנו את עצמנו עומדים בדק של המסעדה ומתלבטים עמוקות. מימיננו נמצא השרקוטרי של דוריס קצבים, מעין חלק אקספרס של המסעדה שמגיש המבורגרים, נקניקיות על כל סוגיהן ושלל כריכים מעוררי תאווה. הכל בשירות עצמי. משמאלנו נמצאת המסעדה עצמה, יפה, מזמינה, מלאה באנשים אוכלים ומלצרים שנראים נחמדים ביותר. ההחלטה נפלה – הסכמנו שאנחנו לא זקוקים למלצר או לתפריט עמוס בכל המנות ופנינו ימינה ישירות לשרקוטרי.400 גרם עם קוטלטים של דוריס קצבים

משניכנסנו בדלתות השרקוטרי של דוריס קצבים, נגלה לעינינו מראה מרהיב ומפתה. הטבחים עמלו להם על טיגון הקציצות והנקניקיות בשילוב ירקות ורטבים על שלל לחמים מגוונים. לאחר עיון קצר בתפריט החלטנו חברי ואני להזמין כל אחד את המבורגר ה-200 גרם בתוספת קוטלטים מעל (שזה כמו בייקון רק עשוי מבקר) לצד צ'יפס ושליש בירה. זכינו לכל התענוג תחת המבצע של דוריס קצבים ככה ששילמנו רק 49 ₪ (המבורגר 200 ג' כולל שתייה וצ'יפס ב-49 ₪/ או 400 ג' ב-69 ₪),  אין צורך להסביר עד כמה זה משתלם. קיבלנו את הזימונית שלנו והתיישבנו בציפייה לרגע בו היא תזמזם. רגע קט חלף והופ – היא זימזמה. הלכנו לקחת את המנות שלנו ולעינינו נתגלתה טעות משמחת (אל תצפו שהמזל ישחק גם לכם) – קיבלנו 400 גרם במקום 200. אין ספק שזה מרומם את מצב הרוח ומרחיב את הקיבה.המבורגר עם קוטלטים של דוריס קצבים

האם המנה של דוריס קצבים עומדת בסטנדרט של הריח?

התיישבנו עם השלל המוגדל, ולאחר חישובים פיזיקליים מסובכים המנסים להבין איך נותנים ביס בדבר המפלצתי הזה, התחלנו לאכול. ההמבורגר היה עשוי קצת יותר ממה שביקשתי, אך הטעות היתה זניחה בעקבות הטעם המצוין. בשילוב עם הקוטלטים של דוריס קצבים, הכרזתי על המנה הזו כ-המנה הטובה ביותר שאכלתי בחודש האחרון וכאחד ההמבורגרים החזקים ביותר שטעמתי. הלכתי עם האינטואיציה במסעדה שלא אכלתי בה מעולם, ולא טעיתי בכלל. דוריס קצבים – פשוט תענוג! אחרי שלוק מרענן מבירת הטובורג המצוינת עברתי לטעום את הצ'יפס. באופן אישי אני אוהב את הצ'יפס שלי כמה שיותר פריך ומרעיש בלעיסה, וכזה גם קיבלתי. צ'יפס מוזהב מעולה, עם מנת מלח מדויקת, מהסוג שהיד לא מפסיקה לקחת עוד לא משנה לאן תקשור אותה. הרבה פעמים אני מתאכזב מצ'יפסים שונים שמתגלים כרכים, שרופים או ספוגי שמן. אבל לא הפעם. הצ'יפס של דוריס קצבים הוא מהטובים!
דוריס קצבים - המבורגר 400 גרם

אחרי שהרגעתי את הבטן הצעקנית שלי, התפניתי להעיף מבט על המסעדה שהתגלתה כדורשת ניקיון אך לא בצורה דרסטית, עם זאת, נעימה ולא רועשת בכלל בהתחשב שהיה יום חמישי בערב. השירותים נקיים להפליא, אך לצערי בתא שלי לא היה מנעול.

לסיכום

יציאה נהדרת וזולה באופן מפתיע. ארוחה איכותית וטעימה שלא תאכזב גם את בעלי הקיבה הגדולה ביותר. ממש הצלחה. אין ספק שאחזור כמה וכמה פעמים למסעדת דוריס קצבים, לעמדת השרקוטרי וגם למסעדה עצמה כי אחרי החוויה שהייתה לי, כל מנה שווה בדיקה.

שם: דוריס קצבים. כתובת: דרך רמת הנדיב, בכניסה לגני הברון, זכרון יעקב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 12:00-23:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי