יצאנו לבדוק האם החידוש של אנגוסרי משתלם?

מתן גון,

עברו שנתיים מאז הביקור הקודם שלי בסניף אנגוסרי עין המפרץ, פייר, חבל ואפילו טעות מצידי – לכן כשהגיעה ההזדמנות לביקור נוסף בסניף ציפיתי לכך בקוצר רוח.

ההמבורגרים המומלצים של אנגוסרי

קראתי את הכתבה הקודמת שלי, על מנת להיזכר בנקודות החיוביות אבל גם לנסות להיזכר איפה היה ניתן לחפש שיפור, האם היה שיפור? אעביר לכם את החוויה איתי, צעד, צעד, מנה, מנה ונחליט יחד. הפעם לקחתי איתי את עידן "דדי" שיעזור לי לבחון את המקום קצת יותר לעומק. איך שנכנסנו הייתה הרגשה טובה יותר ממה שזכרתי בעבר, עיצוב מעט שונה, אפילו התפריט שונה כמעט לחלוטין ומציג מנות חדשות עיצוב פשוט יותר, שלוקח אותך ישר אל העיקר – האוכל.

ההמבורגר העסיסי של אנגוסרי

דדי הגיע עם ציפיות גבוהות, הוא שמע שהבשר באנגוסרי הוא מהאיכותיים ביותר בארץ, אמרתי לו שעם ציפיות גדולות מגיעות אכזבות גדולות, אך מהזיכרון שלי מהפעם הקודמת, אכזבה כנראה לא תהיה פה. השירות היה מצוין, כל כמה זמן ניגשו אלינו לבדוק שהכל תקין, אך לא בצורה מטרידה, האווירה נינוחה מאד ועידן מאד אהב את הסגנון המשפחתי של המקום, הוא בעיקר היה שקוע בטלוויזיה שתלויה על הקיר, סרט על פינגווינים או משהו כזה.

הגיע הזמן להתחיל את החלק הכיפי

הגעתי רעב, אפילו רעב מאד לסניף אנגוסרי עין המפרץ, אחרי אימון צהרים, מוכן לטרוף כל מה שיעמידו מולי. התחלנו בשתי מנות ראשונות; מנת חציל צלוי (25 ₪) עם פטרוזיליה קצוצה שנראה היה שוחה בטחינה בצורה מוגזמת. אני אוהב חציל, אך באופן מוזר לאדם מאוהב באוכל שכמוני, לא ממש אוהב טחינה, וגם לא פטרוזיליה, למזלי דדי דווקא אוהב. מיד לאחר הטעימה הראשונה, שאלתי את האחראי מאיפה הטחינה, פעם ראשונה שאני אוכל מנה עם טחינה ואני באמת מרוצה, החציל עשוי בדיוק במידה הנכונה, הטחינה בתחילה נראתה מוגזמת אך דווקא הייתה גם טובה וגם בכמות הנכונה ות'אמת, מרוב שהיה טעים, לא שמתי לב לפטרוזיליה בכלל, מנת פתיחה איכותית ואפילו בריאה!

נקניקניות צ'וריסוס של אנגוסרי עין המפרץ

מנת הפתיחה השנייה הייתה הצ'וריסו טלה (34 ₪). בד"כ כשאני מגיע למסעדה, אני חושש, אני חושש שמנות הפתיחה יעלו את רמת הציפיות שלי ולבסוף יגנבו את ההצגה, מה שקרה לי לא פעם. לאחר טעימה קטנה מאחת הנקניקיות, התחלתי לחשוש שגם הפעם זה המקרה. הנקניקייה הייתה עשויה בצורה מושלמת, למזלי אני אוכל מאד מהר והספקתי כמעט לסיים את המנה לפני שעידן בכלל הספיק לטעום, הוא קצת כעס, אבל הזכרתי לו שבסופו של דבר אני הכתב הרשמי של הקהילה ?. קשה לי לתאר עד כמה נהנתי מהמנה, אבל אני מודה שמאז שהתחלתי לכתוב, התאהבתי במנות פתיחה שונות וזאת בהחלט הצטרפה לחבורה.

סלופי ג'ו של אנגוסרי עין המפרץ

המשכנו למנת סלופי ג'ו, הבן הסורר של ההמבורגר שמתבלגן ועושה הרבה שמח. הסלופי היה מושלם, עם צ'דר מעורבב בבשר פשוט לא היה צורך בשום דבר מעבר, ללא רטבים פרט לרוטב שנזל מהבשר הקצוץ בשילוב הגבינה שישבו להם בנחת בלחמנית ג'בטה שהשלימה אותו כאילו ידעה במדויק כיצד לשמור עליו. זה סלופי ששינה לעד את התפיסה שלי ושל דדי על סלופי.

 לחלק החשוב – ההמבורגרים!

בכל המבורגר ניתן לבחור האם רוצים קציצה מבשר בקר אנגוס, או מיקס בקר אנגוס וטלה מזן "אספולק" מעדרי הגליל של אנגוס. ההמבורגר הראשון היה "המבורגר שחיתות" מבשר אנגוס (55 ₪) – המבורגר עם נתחי אסאדו מעל, ביצת עין ובצל מקורמל, אוי כמה אני אוהב בצל מקורמל, יאמי. מידת העשייה הייתה מצוינת, מדיום כמו שאני אוהב, הבשר היה איכותי מאד, אבל עמוק בלב הייתה לי הרגשה שקציצת המיקס תהיה טובה יותר. חייב לציין שנתחי האסאדו על ההמבורגר היו נתחי האסאדו הטובים ביותר שאכלתי ושילוב הטעמים הכללי היה מצוין. חיסלנו את ההמבורגר כאילו מדובר בארוחת ילדים, תענוג בכל ביס וכך הרהרתי לעצמי, שלפחות המנות הראשונות לא השתלטו על ההצגה.

המבורגר עם האש בראונז של אנגוסרי עין המפרץ

לאחר מכן הגיע המבורגר לואיזיאנה מקציצת המיקס (55 ₪) – ראוי לציין שמכל המנות, זאת המנה שהכי עשתה לי חשק, מה צריך יותר מגבינת צ'דר, טבעות בצל ולביבה מדהימה או בשמה באנגוסרי, האש בראונז? שוב, שילוב טעמים מקורי ומוצלח ביותר, הבעיה היחידה הייתה שלא הצלחתי להפסיק לחשוב כמה הרסתי את הדיאטה שלי, לצערי הקציצה הפעם הייתה מדיום וול, בעיקר כי שכחתי לבקש מידת עשייה, אז יכולתי רק לקוות, הבשר היה איכותי מאד, אך בשל מידת העשייה הרגשתי שטעיתי והעדפתי את קציצת הבקר. עם זאת לביבת ההאש בראונז זכתה בליבי, לאחר טעימה קטנה ממנה החלטתי לגנוב גם מהחצי של עידן את הלביבה, למה נראה לו שאני אוותר לו?

צ'יזבורגר שחיתות של אנגוסרי עין המפרץ

התחלתי להרגיש שאני מתמלא, מנה אחרי מנה ואני לא מצליח לעצור את עצמי מלהמשיך, לכן מיד אחרי, הגיע המבורגר נוסף – הצ'יזי בורגר (55 ₪), כשמו כן הוא, המבורגר מפוצץ בגבינת צ'דר (ותכלס אין גבינה מתאימה יותר להמבורגר) גם כאן קיבלנו את קציצת המיקס שהפעם הגיעה במידה המושלמת תודות לשף של אנגוסרי עין המפרץ.

כן, אני צריך פיסקה חדשה בשביל זה, כי זה היה פשוט וואו, אם עד עכשיו חשבתי שהיה לי טעים, אחרי ההמבורגר הזה, התבאסתי שבכלל אכלתי משהו אחר קודם, אין לי ספק שמדובר באחד ההמבורגרים הטעימים שאכלתי, הקציצות היו פשוט מ-ו-ש-ל-מ-ו-ת, אני אפילו לא יודע איך לתאר את זה במילים. הייתי כל כך מפוצץ שהתחלתי לבכות שאני לא יכול לסיים, וכעסתי מאד שלא הביאו לי את המנה הזאת לפני האחרות, כי כבר לא יכולתי לסיים. זה היה פשוט המבורגר מדהים, מושלם, כשהקציצה טובה לא באמת צריך הרבה תוספות, אבל השילוב עם הצ'דר, אני בטוח אחזור רק בשביל המנה הזאת שוב!!!!

צ'יזבורגר מושחת של אנגוסרי

בשלב זה הקיבה שלי כבר צעקה SOS, ושכחתי לציין כי ניתן להוסיף 16 ₪ לכל המבורגר ולקבל תוספת ושתייה. לקחנו את הצ'יפס, שהיה מצוין, אבל ראוי יותר לציין את מבחר רטבי הבית, את כולם מכינים במקום ואני ממליץ לכל אחד ואחד לבקש את כולם ולנסות, אני בד"כ הולך על רוטב גבינות או קטשופ ומיונז פשוט, אבל הפעם עזבו אתכם מפשוט ולכו על החדשנות. כל הכבוד על היצירתיות והיכולת לייצר רטבים שלמראית עין נראים רגילים אך בעלי טעם יוצא דופן.

ברור שגם הייתה שתייה אבל למה שאני אבזבז לכם זמן על קולה? בתור כתב רציני, ידעתי שאני חייב לטעום גם מהקינוחים, אבל נשבע לכם לא היה לי מקום לנשום. אז שיחקתי אותה כתב רציני והלכתי לבדוק את השירותים ?!ראוי לציין כי החוויה הכללית מהמקום מצויינת, מקום היגייני, נעים, עם שירות אדיב וקפדן. חזרתי וביקשתי את תפריט הקינוחים. בתפריט המבחר לא עצום, אבל יש את הדברים החשובים, עוגת שוקולד ועוגת גבינה. בנוסף ישנם שני קינוחים קצת יוצאי דופן, פאי עם צימוקים וכדור גלידה וכמובן וכנאפה המוכן במקום.

אנגוסרי עין המפרץ, כנאפה מומלץ

אני מת על צימוקים אז רציתי פאי ועידן לא היה מוכן לוותר על כנאפה, מה? הוא לא הבין שאין לי יותר מקום? הפאי הגיע ראשון ולמרות שלא היה לי מקום, התאהבתי. סיימתי את המנה כמעט לבד וכמובן שבכיתי אחרי כל ביס, כי האוכל כבר זולג מהקיבה! ואז הגיע הכנאפה, ביקשתי מנה קטנה, אבל כנראה שלא מכבדים בקשות מהסוג הזה וכמו שעידן אמר, כנראה אחד הכנאפה הטובים שאכלנו ועידן מבין בכנאפה, אני פשוט אוהב מתוק.

אנגוסרי עין המפרץ, השורה התחתונה

החוויה הייתה נדירה, הציפיות הגבוהות לא שינו הרבה, עדין הופתענו לטובה, לרגע לא חשבתי שאצא משם אחרי שעתיים כי ייקח לי חצי שעה לקום מהספה ובאמת שהיה שדרוג מהפעם הקודמת וגם אז היה מעולה. מיד כשיצאתי שלחתי תמונות והמלצה חמה בקבוצת הוואטסאפ של הקהילה וכבר כמה אנשים הודו לי על כך לאחר שהלכו לבקר.

אנגוסרי עין המפרץ, פאי לקינוח

דדי החליט להוסיף ציון נוסף על הצ'יפס והכנאפה, מעבר למסקנתו הישירה כי הוא הולך לחזור לסניף אנגוסרי עין המפרץ שוב ושוב, בלי שום חשש למיצוי: "הצ'יפס הגיע עם רטבים שלא נתקלים בהם כמעט בהוויה הישראלית, בסיס מיונז ותוספת תבלינים, כורכום, פלפלים צ'יפוטלה ורוטב ברביקיו שמרגיש כאילו הרכיבים נקטפו ובושלו עכשיו (השקעה מדהימה ברטבים), בהחלט שילוב טוב בייחוד עם כל הבשר שאכלנו. לגבי הכנאפה, עליי להוסיף כי כחובב כנאפה ידוע, שהמנה שאכלתי באנגוסרי עין המפרץ לגמרי נכנסת לטופ 5 שלי ועוקפת על הילוך ראשון את כנאפה ג'פאר מהעיר העתיקה בירושלים, לא שיכלנו לזוז במצבנו אבל גם במצבנו הכנאפה לא שיקרה ואנחנו אנשי אמת וכנאפה אמת אי אפשר להשאיר, אז פירקנו אותה והודנו לאלוהים ששם אותה שם". אם אי פעם אתם באיזור בהחלט שווה ביקור, והאמת? גם אם אתם בב"ש מה זה כבר קצת נסיעה בשביל ארוחה כל כך טובה?

שם: אנגוסרי עין המפרץ. כתובת: מתחם מסחרי עין המפרץ. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 11:00-24:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי