דיווח ראשון מההמבורגר החדש ביותר בכנרת

מעין קורן,

עשרות המבורגריות ברחבי הארץ נופלות אצלי בגלל בשר לא איכותי, מתוכן לא מעט המבורגריות מהטופ הארצי, לכן התרגשתי מאוד כששמעתי שנפתח סניף בורגר סאלון חדש קרוב אליי בצומת צמח, הזדמנות מצויינת לטעום מהבשר הטרי והמופרע של בורגר סאלון ולבדוק האם הסניף החדש  עומד בסטנדרט הרשת?

בורגר סאלון צמח, הסניף החדש

למי שלא מכיר את הסיפור, רמי ואמיר היו צמד בוקרים מוכשרים שבתחילת שנות ה-90 נפגשו והחליטו לממש את אהבתם ולהקים ביחד חווה לגידול פרות מפונקות. עם השנים הם למדו לעומק את רזי המקצוע ופתחו את מסעדת לימוזין, שנחשבת כיום בעיני רבים לאחת ממסעדות הבשרים הטובה בארץ. ירחים התחלפו ושנים עברו, ולצמד הבוקרים נפתח התיאבון – ב-2010 הם החליטו על פתיחת המבורגריה בשם בורגר סאלון, שלימים התרחבה והפכה להיות הרשת המפורסמת שאנו מכירים כיום.

הווילד בורגר של בורגר סאלון צמח

מאז עברו כמה קציצות על הגריל ולרשת הצטרף הסניף ה-14 במספר בצומת צמח, צמוד לכנרת. אמנם הסניף נפתח רק לפני כחודש וחצי, אבל המקום כבר נראה כמו בית חם להרבה סועדים מרוצים. הסניף ממשיך בקו העיצוב המפורסם של הרשת – אורות מעומעמים נתלים מהתקרה ומאירים את שולחנות העץ, תמונות של בוקרים וסוסים מעטרים את הקירות ומכניסים את החושים לאווירה של מערב פרוע, דלפק ארוך שמוביל להזמנת ההמבורגר + צפייה ישירה בהכנתו ועשרות מקומות ישיבה מבריקים ונקיים, שאם תחפשו בהם ממש טוב תוכלו אפילו למצוא חתיכות של ניילון מהמפעל.

Let's Talk Hamburgers

ניגשתי שמח וטוב לב לדלפק והזמנתי לי את הווילד-בורגר המפורסם (46 ₪) במשקל 220 גרם, עם תוספת רוטב שמנת פלפלת (8₪) ורצועות טלה (15₪) בדיוק כמו שאני אוהב. מאיה, חדורת משימה לטעום את כל מנות הסלופי ג'ו בארץ (ובעולם?), עמדה על משימתה גם כאן עם סלופי פיקנטי (42 ₪) ותוספת אסאדו מעושן (15 ₪); ונעמה, אשר קיבלה את הכינוי נמה בדרך הלוך בעקבות 3 אירועי כמעט-הירדמות-על-ההגה-נשבעת-לכם-שאני-לא-עייפה – הזמינה ווילד-בורגר גבינה (53 ₪) 220 גרם עם תוספת ביצת עין (6 ₪). החבורה המגובשת לא שכחה כמובן לשדרג את הארוחה ובחרנו בצ'יפס בטטה (18 ₪), טבעות בצל (16 ₪) וסלט סאלון (42 ₪).

בורגר סאלון צמח, ווילד בורגר עם גבינה

לא עברו 4 דקות, בלי הגזמה, והמנות כבר ישבו על השולחן, מחכות שננעוץ בהן שיניים. אבל עבדיכם הנאמן, באחד מרגעיו המאתגרים בחייו, הצליח להתאפק ולהביא תיעוד נדיר מהמחזה הנפלא. נעצתי את שיניי בבשר ומיד הרגשתי טעם של בשר איכותי שטובל היטב וקיבל יחס אוהב ומסור. הלחמנייה שנאפתה במקום היתה רכה וחמימה ועטפה את הקציצה עד הביס האחרון, רצועות הטלה נתנו טעם בשרי עמוק וטוב והשמנת פלפלת הוסיפה חרפרפות כיפית וקלילה. הרטבים הבלגים שבצד סיפקו את מכת האיולי והרטיבות הנחוצים וצ'יפס הבטטה היה קריספי מבחוץ, רך מבפנים ומתוק בבטן.

בורגר סאלון צמח, ווילד בורגר עם ביצה

נשמע מושלם? כמעט. מידת העשייה הקבועה של הרשת היא מדיום-וול (שאגב היתה קצת מעבר), ובקופה הבחור הנחמד שכח ליידע אותנו על כך, מה שגרם לנ(ע)מה לחבב פחות את מנת הווילד-גבינה שלה, שהגיע עשוי מידי לטעמה. בנוסף לתקלה המצערת, הגבינה שהוכנסה לקציצה היתה גבינה מותכת פשוטה, שלטעמנו לא באמת נותנת מענה לצורך הגבינתי של המבורגריסט חובב צ'יזבורגר. בגזרת הסלופי ג'ו, מאיה, אשר מחזיקה בדוקטורט בתחום, טענה שהסלופי שלה היה בהחלט ברמה גבוהה, המרכיבים היו מדויקים והשתלבו מצויין והטעם היה נפלא. הרבה נוזלים התאספו בתחתית, מה שהוביל לסיומת רטובה למדי.

הסלופי ג'ו של בורגר סאלון צמח

השורה התחתונה

הסניף החדש הוא בהחלט בשורה מרגשת לכל אנשי הצפון, אשר זוכים להנות מתחרות טובה ומשמינה בין לא מעט המבורגריות באזור. בורגר סאלון יכולה לסמן v נוסף על עוד סניף מוצלח שעומד בסטנדרט הגבוהה שמציבה הרשת ברחבי הארץ, ולנו נותר רק לקרוא לכל חובבי הבשר באשר הם להגיע ולהנות כמונו מארוחה נהדרת לצד כנרת.

שם: בורגר סאלון צמח. כתובת: מתחם תחנת דלק פז, צומת צמח. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 11:00-23:00

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי