דיווח ראשון ובלעדי על הקצב של שפרעם

מעין קורן,

ההיסטוריה שלי עם שפרעם מתחילה לפני מספר שנים, אז למדתי בתיכון שהיה ממוקם מרחק הליכה מהכפר הערבי. בתקופה זו לא היו לי דאגות בחיים מלבד העובדה המאכזבת שההמבורגר היחיד שהיה באזור היה עשוי מבשר של חתול… מסתבר שמאז המצב השתפר, ונפתחה לפני כחודשיים המבורגריה רצינית ומושקעת אשר קוראת תיגר על שאר המתחרות מהצפון. לא יכולתי להישאר אדיש לידיעה, לכן העמסתי לאוטו שני חברים רעבים ויצאנו לחקור.

המבורגר הקצב בשפרעם

הקצב, בין הרים ובין גבעות…

הגענו ליעדינו והופתענו לגלות כי זהו אותו מקום שלפני מעט זמן היה בית הקפה המצוין והאהוב שלנו, אשר עבר מתיחת פנים ושינה את ייעודו למזללת אוכל, בנוסף לקפה שעדיין מוגש. המקום עצמו מאוד נקי ומטופח, מוזיקה קלילה עוטפת את החלל הגדול, ודלפק ארוך מוליך אל עמדת ההזמנה. התיישבנו בשולחן עם בעל הבית-בחור מקסים ונחמד שהסביר לנו בפירוט על כל מנה בתפריט. הזמנו המבורגרים עם תוספות מגוונות ובגדלים שונים והמשכנו לפטפט. המנות הוגשו לשולחן המפואר אחת אחרי השנייה, ולמרות הנחיות הקורונה, לא ניתן היה למנוע את הצפיפות על השולחן העמוס.

הקצב שפרעם - המבורגרים

המבחן האמיתי

אלי הגיעה מנה מרשימה במיוחד – המבורגר בקר (220 ג') וקריספי צ'יקן עם גבינת צ'דר ובצל מטוגן (72 ₪). אה, ושכחנו לציין שכל המנות מגיעות עם צ'יפס בצד. לא ציפיתי שכך תיראה המנה ושהקריספי צ'יקן ייגבר במבחן הגודל על הקציצה (באנו להמבורגר לא?), אז החלטתי לבדוק בשיניים האם יש סיבה לכך.

הקצב - קריספי צ'יקן

כמו שחשבתי לא מערבבים בין עוף לפרה. למרות קריספיות מרעננת וכיפית, שילוב הנתחים (ופה חשוב להזכיר שעוף זה לא בשר) לא התאים אז ציוויתי על העוף להמתין בנתיים בצד. כעת ניתן היה להרגיש את טעם הבשר העסיסי, שתובל נכון והגיע במידת העשייה הרצויה. כאן בעל הבית נכנס לתמונה והוסיף כי נתחי הבשר מגיעים היישר מהקצבייה המשפחתית! גבינת הצ'דר בהחלט הורגשה והוסיפה, אך נבלעה מעוצמת הטעמים שמסביבה. הירקות הטריים היו חשובים והכניסו חיים למנה הקצת יבשה, שבאופן כללי הייתה טעימה לחך בזכות התוספות שבחרתי וטעם הבשר המצויין, אך כן היה חסר לי מגוון רטבים מקוריים שירטיבו לי את המנה. לשמחתי הרבה בעלי המקום נענה לאתגר והסכים כי המקום זקוק לשדרוג בתחום זה.

הקצב שפרעם - המבורגר עם אננס

הקצב – סיכום החוויה

כמובן שיש עוד דרך לעבור ויעדים ומטרות להשלים, אך ניכר כי בורגר הקצב בשפרעם הוא בשורה משמחת לכל תושבי האזור, שסוף סוף זוכים להמבורגר איכותי אשר גובר על לא מעט מתחרים מהסביבה. המקום נעים ורגוע, האווירה קלילה וחמימה, הבשר מעולה והעובדים משקיעים יום ולילה ומשתפרים מלילה ליום. שווה לעקוב אחר ההתפתחות וכמובן שמומלץ להגיע!

הקצב בשפרעם - העוף

שם: הקצב. כתובת: צומת עדי, שפרעם. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 07:00-24:00