הטחנה – אור שוחט הגיע לטעום את ההמבורגר הצפוני ביותר בישראל

אור שוחט,

התוודעתי למסעדת הטחנה בתקופה קצרה של שירות צבאי במטולה. בתור חייל לא היה לי כסף למסעדות בשרים יוקרתיות, אז חזרתי לאחר השחרור וקבלת משכורת 4 ספרות ראשונה. טעם האסאדו המושלם עדיין זכור לי, לכן בסוף הטיול בנחל עיון שבמטולה, זה היה אך מתבקש להגיע לפה שוב.

הטחנה - בשר משובח

הטחנה – מסעדת בשרים בעיירה כפרית

מטולה היא עיירה עם אווירה כפרית, והרחוב הראשי שלה מזכיר את זיכרון יעקב. שם גם נמצאת מסעדת הטחנה, שמשקיפה על עמק החולה והרי הגליל העליון. כשנכנסים למסעדה המחופה אבן ירושלמית מבחוץ, מקבלים תחושת הפתעה מהעיצוב החם של קירות וריהוט העץ, הקמין הענק באמצע והנוף המרהיב שנשקף מהחלון. כשהתיישבנו והתחלנו לעיין בתפריט, נפלה עלי התלבטות קלאסית: האם ללכת על ק"ג אסאדו זכור לטוב, או ללכת על ההמבורגר שבא לי כבר כמה ימים טובים. איציק המלצר הגיע ופתר לי את הדילמה: אפשר לקחת 300 גר' של אסאדו בדבש על עצם למנה ראשונה (65 ₪), והמבורגר 200 גר' שמורכב מנתחי צוואר ואסאדו למנה עיקרית (69 ₪). האישה לקחה סלופי ג'ו שמגיע עם רוקפור ופרמז'ן בילט אין, וכתוספות לקחנו צ'יפס עם שום ופטרוזיליה, ובטטה ברוטב צ'ילי.

הטחנה - ההמבורגר הצפוני ביותר בישראל

הבשר של הטחנה

הבקר של הטחנה גדל בשטחים של היישובים ליד מטולה, ושייך למסעדה. האסאדו בדבש מעולה, מחליק מהעצם והשומן נמס בפה כמו שצריך. אני כל כך שמח שלקחנו את המנה הזאת, יש לי הרגשה שגם אותה אזכור לעוד שנים רבות, ואני מקווה שלא ייקח לי שוב כל כך הרבה שנים כדי להגיע לפה שוב. ההמבורגר של הטחנה עשוי מאותו חומר איכותי. ביס מהבשר גרם לי לעצום עיניים ולחייך בהנאה, למרות שהוא היה ורוד מבפנים, ולא אדום כמו שביקשתי. בעיה קטנה נוספת היא הגודל – הוא נגמר מהר מדי. במקום יש אפשרות להוסיף קציצות, אבל לא להגדיל קציצה אחת, וחבל. הביס שטעמתי מהסלופי ג'ו היה אפילו יותר טוב מההמבורגר, כנראה בזכות השילוב עם הגבינה הכחולה. לקינוח קיבלנו מתנה את מנת המלבי, שהגיע על צלחת שטוחה, ומעליו מלא קוקוס ואגוזים. טעים!

תענוגות הטחנה

לסיכום

מסעדה טובה משדרגת כל טיול, והטחנה זה אחת המסעדות הטובות בצפון, אם לא ה, גם מבחינת אווירה וגם מבחינת האיכות. המחירים די גבוהים, אבל לא כל יום קופצים למטולה.

שם: הטחנה. כתובת: רחוב הראשונים 1, מטולה. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: ב'-ש' 10:30-1:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי