מצאנו שילוב מושלם של המבורגר, טיולים, ספורט ואנשים מעולים!

מעין קורן,

קיבלתי משימה חשובה – לבדוק האם מסעדת קיאנו מצדיקה את הנסיעה לכפר תבור. ידעתי שלא אוכל לבצע את המחקר החשוב הזה לבדי, אז הזמנתי שני חברים מביני עניין בתחום הקולינרי: עומר – גאון הבישולים, וטוסטי – מומחה לטוסטים. נכנסו לרכב ויצאנו לדרך לבדוק מה מסתתר שם בכפר תבור?

קיאנו כפר תבור, תענוג של המבורגר גליליבדרך למסעדת קיאנו התפעלנו מהנופים היפים, המעיינות בסביבה וכמובן הר תבור המרשים, שהוא אחד ממסלולי הטיולים הרבים שיש לאיזור להציע. למרות שהדרך כבר היתה שווה את הנסיעה, היתה לנו עוד עבודה לעשות, אז נכנסנו רעבים ומשתוקקים למסעדה. המקום הוא בעצם בר-מסעדה שנמצא בתוך פארק משחקים ענק, במשך היום מגיעים מטיילים ותושבי האיזור למלא את קיבותיהם, ובלילות המקום שורץ שתיינים וחובבי ספורט שבאים לצפות בהקרנת המשחקים.

הכנפיים של מסעדת קיאנו

עוד לפני שהספקנו לבחון את התפריט, הגיעו לשולחן כוסות בירה קרות מהחבית ונשנושים, מייד הבחנתי שהתיישבנו מול המסך הענק. כעסתי על עצמי שלא הגענו ביום של כדורגל. בחרנו במנת פתיחה כנפיים בצ'ילי (34 ₪), המנה הגיעה במהירות והיתה טעימה מאוד, הרוטב היה מדויק ומחושב והעוף הרגיש ממש איכותי. למנה העיקרית בחרנו כולנו במנת המבורגר 220 גרם (59 ₪) שמגיעה עם תוספת לבחירה, וכראוי לקבוצת חוקרים גיוונו בבחירותינו עם צ'יפס רגיל, צ'יפס בטטה (+6 ₪) וטבעות בצל (+3 ₪).

המבורגר הבית של קיאנו

כמובן שחושיי לא בגדו בי, והצ'יפס בטטה גבר על שאר המתחרים בהליכה. בתחום שדרוג הקציצות עומר הוסיף ביצת עין (11 ₪), טוסטי הסתפק בגבינת אמנטל (9 ₪), ואני התפנקתי עם בצל מטוגן + אמנטל (16 ₪). המנות הגיעו תוך מספר דקות, בוק קצר בשביל הקוראים האלופים, ויאללה לעבודה.

ההמבורגרים של קיאנו

הביס הראשון היה טוב, אך מיד שמתי לב שחסר לי משהו. המנה היתה יבשה מידי, שאלתי את המלצרית אם יש להם רוטב מיוחד, והופתעתי לגלות שיש ושהוא אפילו מייוצר במקום. מי שמכיר אותי יודע שרוטב בית איכותי מקבל אצלי הרבה נקודות זכות, לכן התרגשתי לקראת הניסיון החדש. מרחתי בנדיבות את האיולי נענע שום ו..פאק! זה אחד הרטבים הטובים במדינה! איזו תגלית מפתיעה, אין ספק שהרוטב חייב להיות חלק בלתי נפרד מהמנה בתפריט. פתאום ההמבורגר התחבר למנה מלאה וטובה, השילוב של כל המרכיבים עבד טוב ונהנתי מכל ביס.

מסעדת קיאנו - המבורגר עם ביצה

למעט ביצת העין שהגיעה קשה מידי, התוספות היו טובות, הלחמניה תפקדה היטב, הירקות היו טריים, מידות העשייה הגיעו כמצופה, מנות הצד הוסיפו לטעם הבשר, המוזיקה ברקע הנעימה את אוזנינו והצ'ייסרים שקיבלנו הפכו את החוויה ללא פחות ממאושרת. בשלב הזה רק רצינו לשים את הראש על המיטה ולחייך במשך לילה שלם עד הבוקר, אבל המלצרים לא ריחמו! לשולחן הגיעה עוגת פקאן (38 ₪) חמה ומתוקה, שסגרה את הסיפור באופן מושלם.
וכמובן שאי אפשר שלא לשבח את צוות המקום שהיה כל כך נחמד ומקצועי, והרים את החוויה בכמה רמות.

הפאי פקאן של מסעדת קיאנו

סיכום חווית קיאנו

תשמעו, נכון שממרכז הארץ לא הייתי נוסע לבדוק רק את הקציצה, אבל אני וחבריי הקולינרים הסכמנו פה אחד – השילוב של האוכל הטוב, האנשים המדהימים, האווירה במקום, האיזור היפה ומסלולי הטיולים הם בהחלט סיבה מעולה לארגן נסיעה צפונה ולהגיע למסעדת קיאנו.

שם: קיאנו. כתובת: שד' קק"ל, כפר תבור. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ו' 17:00 עד אחרון הסועדים, ש' 12:00 עד אחרון הסועדים.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי