אלעד גור אריה נסע עד סוף העולם שמאלה בשביל המבורגר

אלעד גור-אריה,

אלעד גור אריה – כתב אורח בקהילת המבורגר ישראל פשוט היה חייב לדווח לנו על המבורגר של מסעדת קלומפוס, למה? כי הוא אוהב המבורגרים, אוהב לטייל ברחבי ישראל וחשוב שתכירו את הקציצה הזאת!

חם בחוץ. השמש קופחת בעמק הירדן. 37 מעלות בצל, והרעב גובר. בדיוק סיימתי פגישת עבודה ושאלתי לקוחה מה יש לאכול באזור ושיהיה טעים ולא יקר. 'אתה אוהב המבורגר?', שאלה וחייכה. באותו רגע, כאילו הדליקו לי מזגן רב-עוצמה מול הפרצוף! הוראות הנסיעה היו פשוטות, לצאת מקיבוץ שניר (מקום הפגישה) ולנסוע לכיוון קריית שמונה. בכניסה לקיבוץ הגושרים, יש מרכז מסחרי שנקרא 'גן הצפון' שם תמצא מקום שנקרא קלומפוס. יש להם המבורגר נהדר.

קלומפוס - לוגו

אז נסעתי, והגעתי למסעדת קלומפוס.

המקום נחמד, מעוצב בסגנון דיינר אמריקאי. מזמינים בקופה, מקבלים זמזם ומחכים. כשהמנות מוכנות, הזמזם מצפצף. יש תאי ישיבה מרופדים ומושבים על הבר. המקום שקט, וכל האנשים שישבו באותו הזמן (שעת צהריים), נראו רגועים ומחויכים. המקום מציע המבורגר בשלושה גדלים: 180 גרם, 220 גרם ו-300 גרם והכל מבשר בקר טרי שנטחן במקום. לגרגרנים יש גם המבורגר טלה, שניצל עוף, שניצל בקר, חזה עוף במרינדה והשוס הגדול – עוף שלם בגריל, שמסתובב לו בעצלתיים בתנור ונמרח מדי פעם במרינדה, שהיא להיט במקום. לא פעם ולא פעמיים צעקו לקוחות קבועים 'תביא לי עוד צלחת רוטב של העוף'.
אווירה – 10/10.

קלומפוס - המבורגר מומלץ בצפון

הזמנתי לי המבורגר 180 גרם (58 ₪ עם צ'יפס ושתייה – לא רע) עם תוספת בייקון, פה קצת נרשמה אכזבה. 12 ₪ לתוספת בייקון?! חברים תבינו – בייקון זה בשר ז-ו-ל. בכל העולם זה נחשב ה-LOW של ה-LOW. למה בארץ המובטחת מתייחסים לבשר הזה כאל גורמה, ומתמחרים אותו ביוקר? ההמבורגר של קלומפוס הגיע כמו שביקשתי במידת עשיה מדיום וול. צלוי מבחוץ, רך ונימוח במפנים, עם 3 רצועות בייקון קריספי (לראשונה, רצועות עם יותר בשר משומן!), מלוות בצ'יפס פריך, שמנוני וטעים. ביס אחד קטן ונצצו לי העיניים. היה פשוט טעים. שילוב של בשר טוב ואיכותי, צלייה נכונה, לחמניות שנקלו קלות בטוסטר כדי לסגור אותן וירקות טריים, כאילו עכשיו קטפו אותם מהערוגה. נכון, זה לא ה-המבורגר הכי טוב שאכלתי… אבל אם לוקחים את סה"כ המנה הוא בהחלט מדורג בטופ 5 שלי.
טעם – 10/10 | מחיר – 8/10 (בגלל המחיר של הבייקון).

לסיכום

המבורגר קלומפוס שווה ביקור אם אתם באזור. בפעם הבאה, למרות האהבה שלי להמבורגר, אני הולך על העוף בגריל עם הרבה רוטב!

שם: קלומפוס. כתובת: מתחם גן הצפון, כביש 99, הגושרים. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 12:00-23:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי